Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją przez Windows Update


Pareol

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Forumowicze,

 

Od kilku miesięcy mam problem z zainstalowaniem najnowszej poprawki Microsoftu (obecnie jest to majowy "comiesięczny pakiet zbiorczy aktualizacji jakości zabezpieczeń dla systemu Windows 7 w architekturze x64 (KB4019264)"). Jest ona w ważnych i WU normalnie ją niby instaluje, ale po restarcie pojawia się komunikat: "Niepowodzenie konfiguracji Windows Update" i następuje wycofywanie zmian. Co ciekawe, wszystkie inne ważne aktualizacje instalują się bez problemu.

Próbowałem już różnych metod ze stron MS, niestety jak do tej pory, nie znalazłem rozwiązania.

Skan sfc /SCANNOW nie wykrył błędów. Resetowanie ustawień BITS, WU, ani wyczyszczenie folderu SoftwareDistribution też nie pomogło. System przeskanowany też pod kątem wirusów i innych szkodników - czysto.
 

Załączam pliki FRST.

Jeśli chodzi o  komunikat "Nie można uzyskać dostępu do BCD", to jest on spowodowany tym, że GRUB ma kontrolę nad wyborem systemu, ale tak było od początku, bo Windows od kilku lat współdziała bezproblemowo z Ubuntu.

 

Proszę o sugestie, co jeszcze można sprawdzić, aby w końcu najnowsza poprawka się zainstalowała.

 

pozdrawiam

 

@edycja

Dodam, że wszystkie dyski są sprawne według danych SMART.

 

Edytowane przez Pareol
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...