Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem systemu na komputerze z dwoma systemami.


Myfos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Posiadam komputer stacjonarny z dwoma systemami na jednym dysku. Windows 7 Professional 64 bit i Windows 10 Education 64-bit. Na co dzień korzystam z dziesiątki, a  siódemka została mi jako drugi w pełni sprawny ale nie używany system. Po usunięciu "starej instalacji w windows" w 10 komputer nie chciał się uruchomić i tylko kręciły się kółeczka ładowania.

W trybie awaryjnym udało mi się wejść do systemu, próbowałem przywrócić system z punktu przywracania ale nie widział żadnych punktów albo ccleaner mi usunął wszystkie. W msconfig ustawiłem uruchamianie "Bezpieczny rozruch: naprawa usługi Active Directory". I teraz w ogóle nie widzę systemu dziesiątki. Podczas uruchamiania nie pokazuje mi się opcja wyboru systemu a w msconfig siódemki nie widzę drugiego systemu. Partycja dziesiątki jest cały czas widoczna z poziomu siódemki i mogę swobodnie przeglądać pliki systemu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli system uruchamia się tylko w trybie awaryjnym - to proponuję na początek uruchomić winRE, a w nim narzędzie do naprawy podczas startu. I przedstawić log z tego narzędzia. 

Wpisy systemow są w BCD. 

 

Co znaczy "partycja dziesiątki"? Chodzi o partycję, na której znajdowała się usunięta wersja windows 10? Nie bardzo rozumiem dlaczego by miała zniknąć, przecież usunąłeś sam system. 

 

Mogę zapytac po co brałes opcję naprawa usługi active directory? Przecież Ty nawet nie masz takiej usługi aktywnej....

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za chaos ale zestresowałem się i przestałem myśleć logicznie. Już tłumaczę. Posiadam 1 dysk twardy a na nim 3 partycje. Jedna z partycją gdzie jest wgrany system windows 7 professional 64-bit i ten system działa. Jedna partycja na której są gry, filmy i nie żadnego systemu. I ostatnia partycja na której jest zainstalowany windows 10 edu 64 bit.

Wcześniej przy uruchamianiu komputera wyświetlała mi się opcja wyboru uruchamianego systemu, czy chcę uruchomić 7 czy 10. Teraz takiej opcji nie widzę i od razu uruchamia mi się windows 7.  Tak jak pisałem w wcześniejszym temacie popsułem dwa komputery ccleanerem, laptopa udało mi się przywrócić do normalnego stanu a stacjonarny nie miał punktu przywracania. Na stacjonarnym mogłem uruchomić 10 tylko w trybie awaryjnym i w tym trybie próbowałem sam naprawić sytem. Nie wiem dlaczego ale pomyślałem, że spróbuję naprawić go opcją" naprawa usługi z active directory". Coś jeszcze kombinowałem z  bezpiecznym rozruchem i ustawieniem minimalnym i wyborami uruchamiania w msconfig.

Podsumowując system 10 uruchamiał się w trybie awaryjnym ale coś poprzestawiałem w msconfig i teraz nie widzę opcji wyboru systemu windows 10 podczas uruchamiania. Z poziomi msconfig na windows 7 w zakładce rozruch nie widzę dwóch systemów a tylko 1. Wcześniej widziałem obydwa.

Odnośnik do komentarza

Odinstalowałem avasta. Nadal to samo. Wybieram uruchomienie systemu windows 10, widzę ekran ładowania przez kilkanaście sekund, potem na sekunde pojawia się czarny ekran a potem znowu widzę ekran ładowania z tą różnicą, że mam kursor i mogę sobie ruszać po ekranie ładowania. Czekałem kilka minut i drugi ekran nie niknął i nie pojawiło się okno logowania.

Odnośnik do komentarza

z poziomu uruchomionego systemu w trybie awaryjnym uruchomiłem cmd jako administrator i wpisałem chkdsk c: . Dostałem taki komunikat "Error found. CHKSDK cannot continue in read-only mode." 

wpisałem też sfc /scannow i otrzymałem taki komunikat "Begining system scan. This process will take some time.
Beginning verification phase of system scan. Verification 100% complete.
Windows Resource Protection did not find any integration violations."

Co do chkdsk c: to uruchomić to z jakimiś parametrami albo z poziomu windowsRE?

Odnośnik do komentarza

Uruchomiłem system w trybie awaryjnym, cmd jako administrator i wpisałem polecenie. Przy uruchomieniu zaczeło skanować i przy 11% zawiesiło się na godzinę. Odszedłem od komputera a jak wróciłem to się zrestartował i było już 100%.

 

Wszedłem do trybu awaryjnego bo myślałem, że może będzie jakiś komunikat o skończonej naprawie ale nic nie było.

 

Spróbowałem uruchomić system normalnie ale nie działa nadal.

 

Miałem ten sam problem w laptopie i tam pomogło przywrócenie z punktu przywracania. Na stacjonarnym wyrzuca mi informacje, że takiego punktu nie mam :/ Jak czyściłem rejest ccleanerem to zawsze robiłem zapasową kopię rejestru i mam te pliki w folderze. Da radę jakoś je wykorzystać?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Uruchomiłem 10 w trybie awaryjnym i zaznaczyłem tak jak mówisz ale nadal nie chce się uruchomić system. Przy ponownym uruchomieniu w trybie awaryjnym "Załaduj elementy startowe" znowu jest zaznaczone pomimo tego, że wcześniej odznaczałem i klikałem zastosuj i ok.

 

Edit. System sam uruchomił naprawianie podczas startu 7 i skanował dysk G czyli 10 ale nadal system nie wstaje

 

 

post-19298-0-84320000-1498499218_thumb.jpg

post-19298-0-17480000-1498499236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

To działalność chkdsk, w 14 poście pisałem o jego użyciu, myślałem, że skan wykonał się poprawnie. 

Uruchom cmd jako admin i wpisz chkdsk c: 

Poinformuj o wynikach, nie moze byc zadnego restartu. 

 

I taka kolejna rada z automatu:

W msconfig odpal kartę usługi, kliknij ukryj usługi od microsoftu i wyłącz wszystkie usługo nie od microsoftu. Uruchom menadżera zadań i tam wyłącz włączenie wszystkich aplikacji przy starcie. 

 

Poinformuj o rezultatach. Nie wiem czemu nie pojawiło mi się powiadomienie o tym, że odpisałeś, może mi umknęło po prostu, chociaż byłem pewny, że zajrzalem z kilka razy tu...

Odnośnik do komentarza

Chkdsk uruchomił się najprawdopodobniej dlatego, że gdy próbuję uruchomić normalnie 10 a ona się nie ładuje to muszę zamykać komputer przytrzymując przycisk zasilania. 

Dodaję screen z ustawień 10.  Okienko z dwójką oznacza ustawienia które same się ustawiają po ustawieniu wszystkiego w okienku wyżej.

Edit. Dodaję dzienniki uruchominia. Nie mogę ich wrzucić na forum z powodu błędu IO lub braku uprawnień w prostym trybie więc wrzuciłem na hosting
https://megawrzuta.pl/filesgroup/2e03c81bc7ee2bec4084a168c0720da5.html

Hasło to fixitpc

Edit2. Próbowałem wyłączyć fast startup w planach zasilania ale zobaczyłem taki komunikat jak na screenie. Od naprawy chksdk kilka dni temu nie mam internetu w trybie awaryjnym i wyskakuje mi komunikat, że aplikacja porady nie może zostać uruchomiona z wbudowanego konta administratora. Zaraz spróbuję plikiem .bat wyłączyć faststartup.

post-19298-0-05780000-1498667942_thumb.png

post-19298-0-59220000-1498825750_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...