Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

System nie uruchamia się po usunięciu "Starej instalacji Windows"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Myfos

Myfos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Dzień dobry

Posiadam system Windows 10 Education 64-bit Creators Update na laptopie Asus Zenbook UX303UB. W programie CCleaner zaznaczyłem opcje usunięcia "Starej instalacji Windows" włączyłem czyszczenie i zrestartowałem komputer. Przy uruchamianiu kręcą się kółeczka na czarnym ekranie i mogę poruszać kursorem ale system dalej się nie ładuje. Pobrałem ISO Windows 10 na pendrive i zrobiłem go bootowalnym.

Przy uruchomieniu laptopa z pendrive wyskakuje mi komunikat "Wygląda na to, że rozpoczęto uaktualnienie, a rozruch został przeprowadzony z nośnika instalacyjnego. Jeżeli chcesz kontynuować uaktualnienie, wyjmij nośnik z komputera i kliknij przycisk Tak. Jeżeli chcesz przeprowadzić instalację od podstaw kliknij przycisk Nie."
Gdy klikam "tak" to system się restartuje i ponownie widzę ten komunikat. W UEFI ustawiłem pierwszeństwo bootowania dla pendrive nad dyskiem.
Gdy klikam "nie" to wyskakuje mi instalator systemu. Dalej przechodzę w zakładkę "napraw komputer".

W zakładce "Napraw komputer":
Użyj urządzenia- powracam do punktu "Wygląda na to, że (...)"

W zakładce Rozwiąż problemy widzę Opcje zaawansowane:
Przywracanie systemu- mam jeden punkt przywracania z dnia 14.05.2017 (dzisiaj jest 17.05). Gdy próbuję przywrócić system z punktu przywracania wyskakuje mi komunikat
"Przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie. Pliki i ustawienia systemowe komputera nie zostały zmienione.
Szczegóły: Wystąpił  błąd narzędzia Przywracania katalogu z punktu przywracania.
Źródło: AppxStaging
Miejsce docelowe: %ProgramFiles%\WindowsApps
Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu. (0x80070091)

Możesz spróbować ponownie przywrócić system i wybrać inny punkt przywracania. Jeśli ten błąd będzie nadal występować, możesz wypróbować zaawansowaną metodę przywracania" Niestety mam tylko jeden punkt przywracania.

Kolejna opcja z menu naprawy- Odzyskiwanie obrazu systemu:
"System windows nie może odnaleźć obrazu systemu na tym komputerze(..)"

Opcja naprawa podczas uruchomienia:
"Nie można naprawić komputer"

Opcja przywróć poprzednią kompilację:
"Wystąpił problem i nie można przywrócić poprzedniej kompilacji. Zamiast tego spróbuj zresetować bieżącą kompilację"

Mam dostęp do CMD z poziomu uefi i może uda się jakąś komendą naprawić system albo przywrócić go do poprzedniego stanu?

Chciałbym jakoś naprawić system albo przywrócić do poprzedniej wersji bez utraty moich danych na dysku.

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 1715 postów

Zrób log w FRST - http://www.fixitpc.p...jących-windows/

Naprawa podczas uruchomienia powinna wyswietlić raport - jakie czynności zostały wykonane + ich status i często nawet jeśli nie potrafi naprawić to przynajmniej wskaże głowną przyczynę. 

Myfos

Myfos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Dzięki za odpowiedź. Przesyłam pliki z wynikami skanu.

Załączone pliki

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 1715 postów

Kilka Twoich plików systemowych ma inne sumy kontrolne - co wskazuje na modyfikacje. Zastosuj się do postu nr 3 

http://www.fixitpc.p...-narzędzie-sfc/

Myfos

Myfos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów

Kilka Twoich plików systemowych ma inne sumy kontrolne - co wskazuje na modyfikacje. Zastosuj się do postu nr 3 

http://www.fixitpc.p...-narzędzie-sfc/

Odpaliłem cmd z poziomu naprawy Windowsa (WinRE?).
Przeszedłem na dysk C: i wpisałem komendę sfc/ scannow - wynik " Verification 100% complete. Windows Resource Protection could not perform the requested operation"

Druga komenda sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=C:\windows   dała mi wynik  "Windows Resource Protection did not find any integrity violations."

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 1715 postów

A tryb awaryjny działa? Nie wspomniałeś ani słowem o nim.... próbowałeś? 

Myfos

Myfos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
Szczerze mówiąc zapomniałem o tym trybie.

Edit: Udało mi się dostać do trybu awaryjnego w laptopie. Z poziomu trybu awaryjnego udało mi się przywrócić system z punktu przywracania. Laptop jest w pełni sprawny :D

Groszexxx

Groszexxx

Moderator

• Moderatorzy
  • 1715 postów

Nie ukrywam, że jak przeczytalem Twój post o tym, że nie wiesz jak odpalić tryb awaryjny to zwątpiłem. Nie miałem czasu tłumaczyć takich podstaw. Dobrze, że działa. Co do problemu ze stacjonarnym - na forum obowiązuje zasada: jeden problem, jeden temat. Proszę o założenie nowego tematu i usunięcie z tego logów związanych z komputerem stacjonarnym. 

Myfos

Myfos

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 10 postów
Do trybu awaryjnego w 7 i XP wchodziłem wiele razy. Na 10 w laptopie nie mogłem znaleź takiej opcji gdy "naprawiałem" z instalatora i zrobiłem to inaczej. Dziękuję za pomoc i przypomnienie o tym trybie bo ze stresu kompletnie o nim zapomniałem. Usunę informację o stacjonarnym i założę nowy temat.

Temat do zamknięcia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych