Skocz do zawartości

błąd c000021a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Spędziłem dłuższą chwilę przeglądając tematy poruszające podobny problem jednak żadne z rozwiązań nie pomaga, ale od początku.

 

Laptop lenovo z Windowsem 7 32bit nie uruchamia się poprawnie, gdy probuje uruchomic go normalnie uruchamia się ponownie

 

w szczegółach : "znaleziono główną przyczynę: narzędzie do naprawy systemu..... nie może określić przyczyny problemu"

 

w zaawansowanych opcjach odzyskiwania systemu nie pomaga żadna z opcji powyżej wiersza polecenia, lenovo recovery odpada ponieważ nie mam kopii zapasowej i nie chce utracić danych.

 

w wierszu polecenia próbowałem już :

 

sfc /scannow - "istnieje oczekująca naprawa systemu której ukończenie wymaga ponownego rozruchu "(po restarcie jest to samo)

 

rozbudowany scannow z /offbootdir i /offwindir z podanymi poprawnie partycjami zawierajacymi pliki startowe © i zainstalowany windows(d) zwraca \

"funkcja ochrona zasobow sys windows nie moze wykonac zadanej operacji"

nie wiem czy to ma znaczenie ale domyslnie windows byl instalowany na c: jednak po wejsciu na diskpart i list volume jest on na d:

probowalem wykonywac powyzsze komendy po zamianie liter c i d przy woluminach ale jest ten sam blad, po uruchomieniu ponownym litery przy woluminach wracaja do tych przed zamiana

 

znalazłem również DISM /Image:Z: /Cleanup-Image /RevertPendingActions po ktorym wyskakuje mi blad 87 (opcja cleanup-image jest nieznana)

 

zauwazylem tez, ze system nie rozpoznaje komendy shutdown z zadnym argumentem. nie wiem czy to ma znaczenie

 

znalazlem jeszcze gdzies porade by usunac klucze //volume// z HKLM-system jednak nie zrobilem tego poniewaz nie mam pojecia czy jest to odwracalne i czym to poskutkuje

 

proszę o wskazówkę w czym może być problem, dzisiaj pierwszy raz otworzylem wiersz polecen i nie do konca wiem co robię

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...