Skocz do zawartości

[Rozwiązano] Grafika GF GO7600T-H-N-B1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki oto dylemat. Niespełna 2 miesiące temu oddałem lapotopa HP Pavilion 9217ea do naprawy - wymiana grafiki. Przed oddaniem go do serwisu rozkręciłem go aby obejrzec układ chłodzenia, przy okazji tego zrobiłem zdjęcia grafiki w razie gdyby mi przyszło zamówi nowy. Oto foto grafiki sprzed wymiany:

f08ccd84defdda4emed.jpg

 

W serwisie powiedziano mi, że nie muszę zamawiac grafiki bo taką mają, co mnie nie ukrywam ucieszyło. Po kilku dniach odebrałem laptopa i wyglądało wszystko na to, że koniec moich problemów. Temperatury CPU spadły BGA również cho nie za wiele (ale nie o temp tutaj chodzi). Po około dwóch tygodniach jeden w wcześniejszych objawów znów się pokazał. To mnie zaniepokoiło. A kiedy porozmawiałem ze swoim zaprzyjaźnionym elektronikiem, który mi zadał pytanie: "a skąd masz pewnoś że oni wymienili ci grafike?" zacząłem wątpic w rzetelnośc serwisu. Nie dawało mi to spokoju więc postanowiłem rozebrac laptopa ponownie i sprawdzic, czy grafika została wymieniona. Oto zdjęcie grafiki po wymianie:

24f8b8216119763bmed.jpg

 

Czy widzicie różnicę? Bo ja nie.

I tutaj właśnie mój dylemat i prośba do was. Czy możliwe jest, aby nowy procesor grafiki miał identyczne oznaczenia? Tzn rozumiem typ, ale czy pozostałe oznaczenia też?

Jak dotąd miałem do czynienia tylko z CPU w swoim PC-cie i gdy kupowałem Semprona takiego samego jak miałem, to owszem oznaczenie miał identyczne, ale pozostałe numery (oznaczenia seryjne) już były inne. Stąd moje wątpliwości w przypadku mojego BGA.

 

Prosze powiedzcie, czy dobrze myślę, że gdyby mi faktycznie wymieniono grafikę na taką samą to typ powinien pozostac GF GO7600T-H-N-B1 ale oznaczenia 18B2B241  110881 lub N2Y112.00H już powinny się inne?

Zanim zarzucę serwisowi nierzetelośc chciałbym miec pewnośc. Będę wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z racji tego, że na elektrodzie są rozbiezności w opiniach - proponuję założyć taki temat na forum https://www.elvikom.pl/ . W chwili obecnej to forum skupia najwięcej aktywnych fachowców z branży. Nie chciałbym, żeby zostało to odczytane jako jakiś brak zaufania do uzytkownikow z elektrody. 

Chodzi o dywersyfikacje opinni, najlepiepiej pytac zawodowcow. 

Odnośnik do komentarza

Z racji tego, że na elektrodzie są rozbiezności w opiniach - proponuję założyć taki temat na forum https://www.elvikom.pl/ . W chwili obecnej to forum skupia najwięcej aktywnych fachowców z branży. Nie chciałbym, żeby zostało to odczytane jako jakiś brak zaufania do uzytkownikow z elektrody. 

Chodzi o dywersyfikacje opinni, najlepiepiej pytac zawodowcow. 

 

Dzięki za podpowiedź z tym forum. Nie znałem go dotąd.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...