Skocz do zawartości

Brak dostępu do routera


Irbass

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Tak jak w temacie - niestety nie mam dostępu do routera. Kiedyś zmieniłem do niego hasło, zapisałem je na kartce, która gdzieś wsiąkła. Wykonałem reset twardy, który nie daje rezultatu - login i hasło domyślne nie logują mnie do routera.

 

Obawiam się o moje bezpieczeństwo, o czym napiszę w odpowiednim podforum.

 

Powinienem jak najszybciej zaopatrzyć się w nowy, sprawny router? Obawiam się, że ktoś może tam na nim gmerać..

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Posiadam Sagemcoma Fast 3764, zakupionego w salonie Orange.

 

Reset wykonywałem według tej instrukcji- http://www.orange.pl/kid,4002321133,id,4002321142,title,Sagemcom-Fast-3764-przywracanie-ustawien-fabrycznych-,article.html

 

Podobnie jak napisałeś, wszystkie diody zapalają się po czym po kolei gasną. Gdy zostaje dioda od internetu, połączenia routera z pc oraz wifi wchodzę na stronę routera, gdzie podaję login i hasło do neostrady. Uzyskuję dostęp do internetu, ale standardowy login i hasło - admin/admin, nie działają.

 

Sprawdzę jeszcze raz jutro, gdy wrócę do domu ale raczej nic z tego nie wyjdzie :(

Odnośnik do komentarza

Skąd pewność, że twardy reset wykonałeś poprawnie?

Zwłaszcza, że po udanym twardym resecie/przywróceniu ustawień fabrycznych nie byłoby dostępu do Internetu bez wykonania konfiguracji routera, co bez wejścia na stronę konfiguracyjną jest raczej niewykonalne (tak, wiem - w niektórych przypadkach można to zrobić za pomocą telnetu lub ssh, jednak autor wątku chyba by o tym wspomniał).

Odnośnik do komentarza

W tej instrukcji można znaleźć informację o 10 i 15 sekundach.

 

Spróbowałem zrestartować router przytrzymując ten przycisk raz 10, drugi raz 15 sekund. Nic nie dało, po obu próbach admin/admin nie działa.

 

Zwłaszcza, że po udanym twardym resecie/przywróceniu ustawień fabrycznych nie byłoby dostępu do Internetu bez wykonania konfiguracji routera, co bez wejścia na stronę konfiguracyjną jest raczej niewykonalne (tak, wiem - w niektórych przypadkach można to zrobić za pomocą telnetu lub ssh, jednak autor wątku chyba by o tym wspomniał).

 

To działa tak: http://www.orange.pl/kid,4002321133,id,4002321138,title,Sagemcom-Fast-3764-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem,helparticle.html

 

Dostęp do strony konfiguracyjnej, tj. 192.168.1.1 mam, do kroku 4 jest ok. Później te passy domyślne nie działają.

 

Tak wygląda przebieg tego resetu na diodach routera: 

 

To normalne, że przed wykonaniem konfiguracji połączenia z internetem (wklepanie nazwy użytkownika PPP i hasła od Orange) świecą się diody Internet i WAN? (końcówka filmu)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie zgłosisz się bezpośrednio do obsługi klienta orange? Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem w praktyce, ale nietrudno sobie wyobrazić, że coś się uszkodziło, nie działa jak należy, stąd i reset nie przebiegł prawidłowo. Nie wiem też jakie są szczegóły Twojej umowy z operatorem, ale powinien Ci wymienić bez słowa...

 

Nie chciałbym, żeby też pytanie brzmiało jak te na elektrodzie, niemniej w tym przypadku muszę zapytać czy uzywasz dołączonego do tego sagema 2A zasilacza? Masz jakiś na podmiankę o większym prądzie? Minimum 2,5? Oczywiście napięcie musi być to samo. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...