Skocz do zawartości

Windows 10 ekran logowania


FatalError

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak siedzę na koncie Administratora lokalnego a zarazem koncie lokalnym o nazwie "Wida" przy wyłączonym koncie Administratora wbudowanego, jest wszystko ok. Procedura logowania ustawiona jest na automatyczne logowanie w

 netplwiz

I wszystko przebiega ok.

 

71aa5644bd482b73m.jpg

 

cdab623054e54cbam.jpg

 

Po aktywowaniu konto Administratora:

net user Administrator /Active:yes

Pojawia mi się dodatkowe konto "Wida" wcześniej "Sebek" to stare usunięte konto,

 

02a078e46d42a240m.jpg

 

System przy rozruchu właśnie na nie próbuje się zalogować, podając że hasło jest nieprawidłowe. Te konto nie istnieje a tu co ciekawe je widać. Jak dezaktywuje konto super administratora to jest wszystko ok.

Wcześniej nazywało się "Sebek" ale pozmieniałem w rejestrze nazwy we wpisach i teraz jest "Wida" zresztą niepotrzebnie.

Bawiłem się poleceniami z konsoli "net user... net localgroup... i innymi" i narobiłem sobie problemów. Zablokowało mi konto Sebek, UAC nie miało przycisku ok, tylko nie, problemy z explorer.exe, z samym logowaniem, ale to zrobiłem w konsoli odzyskiwania. Zapoznając się z tematem ponaprawiałem sobie konta przywróciłem pliki, zrobiłem porządek w %appdata% i innych, wywaliłem niepotrzebne wpisy z rejestru itd.

Jakoś te konto jest powiązane z kontem Administratora bo przy aktywowaniu pojawia się. jak to ugryźć...

 

ps. może inaczej co to jest za typ konta i gdzie siedzi taki wpis...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...