Skocz do zawartości

niepojety problem z audio w XP systemie


musikduck

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczor /..jestem tu nowy =wypada sie przywitac../

mam niepojety problem z audio w moim systemie:
komp HP Intel xp-professional i win7 (dual boot)-4Gb RAM 32 bit - sound forge - audition2.0 - rx4 - emu0404...

wszystko dzialalo do 4dni temu, gdy kumpel podeslal mi "plugin" ktory mial byc do 32+64bit a okazalo sie ze tylko do 64bit, proba instalacji potwierdzila ze "d...." przy moim 32 systemie..
..do tego w tym samym czasie updatowaly sie antywirus Awast i Malwarebytes z wlasnymi restartami systemu, a wczesniej walczylem z wdf 01009.dll ktore zamienialo mi systemowy poprawny wdf010000.dll, i komp spowalnial i robil glupoty..

efekt tego to:
aplikacje (audition-forge-rx4) uruchamiaja sie OK, pliki audio sa wczytywane (widze je wczytane) tyle ze PLAY dziala dziwnie - (tak lub nie)
np najpierw NIC=nie gra, po "repair"-programu z instalki znow dziala, TYLE, ze do zamkniecia programu - po ponownym odpaleniu znow nic /i to tak samo na wszystkich wymienionych/.. a czasem i to nie pomaga... lub czasem gdy nie dziala Audition -odpalam SoundForge -zadziala-i potem 1x Audition "laskawie" tez gra /..do zamkniecia programu-bo przy ponownym odpaleniu znow d../

probowalem juz:
instalke i deinstalke innej kopii /tym razem napewno 32bitowej/ tego pluginu =doopa
reinstalke sterow do EMU0404 =doopa
system restore = doopa (zwykle wczesniej to zawsze pomagalo) niestety nie teraz,/widze punkty przywracania systemu z ostatniego miesiaca, klikam "przywroc" -mieli=pracuje=restart=->efekt koncowy-"nie mozna przywrocic do stanu z dnia ble-ble-ble" sprawdzone z roznymi datami i tez w "safe mode"/
z WIN CD reinstalke "naprawcza" -"napraw" /2ga opcja po instaluj system/ ->"chkdsk" /r -tez "doo.."

no i juz nie mam pomyslu... POMOCY zatem prosze "drodzy w audio zanurzeni" koledzy.... 

dajcie jakies pomysly, gdzie moge pogrzebac w systemie, bo jest to ewidentnie sprawa w XP (co i JAK+skad przeinstalowac by win audio zaczelo wspolprace-bo to chyba jest awaria audio w win a nie w programach-zwlaszcza ze pojawia sie to (nieuzasadnione) na kilku zainstalowanych, dzialajacych poprzednio bez problemu programach... 
czyli - co obsluguje "AUDIO" w XP - jaki driver? prg? (systemowy) jak go reinstalowac? /np z instalacyjnej CD?/
i.. /dla kolegow "blizej zaznajomionych z EMU driverem/ (coprawda nie sprawdzalem wczesniej-ale) po reinstalacji moj ster do EMU przez moment pokazywal "unlocked" a teraz stale obok linii "SyncSource" pokazuje "locked" ..moze to to jest problem (ale nie wiem jak to "unlock" - bo nie ma opcji-klikanie na tym nie dziala, znika tylko, gdy zmienie na "external sync" - ale w "glownym problemie" nic sie nie zmienia-programy dalej nie "graja" wczytanych audio plikow

moze z plyty instalki da sie jakies pliki obslugujace audio sekcje XP skopiowac?-przeinstalowac? /jak?/ 
..BO naprawde NIE mam mozliwosci, by zrobic format c: ze wzgledu na to ze nie pamietam co mam zainstalowane+klucze+adresy+loginy+seriale.. wiec chcialbym to jakos "mniej bolesnie" wykurowac... 

 

... coz- wiem ze "format c:" by to rozwiazal szybko, ale potem reinstalka wszystkiego -masakra... wiec zanim- to chcialbym jeszcze poprobowac czegos mniej drastycznego.. np z czasow win98 pamietam ze robilem "wymiane" uszkodzonych plikow systemowych przez DOS-a "?expand? unpack?" konkretnych plikow spakowanych na instalacyjnych dyskach windy... moze by to teraz pomoglo tez, ALE niestety nie wiem CO = jakie exe i dll "obsluguja" sekcje audio w XP - ..wiec gdyby byla jakas lista tych systemowych plikow "od audio" - to moze warto by bylo najpierw tego sprobowac??
..lub - moze jest jakas "bardziej wymuszona droga" przywracania systemu xp z zapisanych "punktow kontrolnych" -/widze je na "kalendarzu", tyle ze przywracanie daje komunikaty "nie dalo sie przywrocic blablabla.."/

bede BAAAAARDZO WDZIECZNY za pomoc - (nawet %przelewem lub PLN-$$), sluze dodatkowymi info w razie pytan na 608771925

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...