Skocz do zawartości

Brak możliwości włączenia Internet Explorer - brak na liście


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie dziś włączyć z powrotem Internet Explorer, żeby sprawdzić czy aby nie jest on potrzebny do apki Player.pl która przestała działać > włącza się i znika i nie pomaga reinstalacja

W dodaj usuń funkcje brak na liście Internet Explorer.

wrzucenie plików wykonywalnych z innego komputera też nie pomaga.

Próbowałem sfc/scannow oraz polecenia 

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\Inf\ie.inf

Jednak i to nie pomogło.

Podejrzewam że jakieś klucze rejestru mogły zostać usunięte podczas czyszczenia za pomocą CCleaner oraz Wise Care 365 Pro

 

Drugi problem to apka Player.pl która przestała działać w momencie gdy chciałem przejąć na własność całą zawartość folderu WindowsApps + zmiana uprawnień dla pełnej kontroli > wyskakiwały jakieś błędy i konieczna była reinstalacja także kilku innych doinstalowanych apek które po tym zabiegu działają z wyjątkiem tej jednej.

 

Dism++ Firmare z kolei pokazuje na liście apki fizycznie usunięte z dysku natomiast w 2 zakładce nie pokazuje nic prócz sklepu. 

w tym wypadku również mógł zostać uszkodzony lub usunięty jakiś wpis rejestru.

 

Proszę o instrukcje oraz informacje o wymaganych logach które mogą pomóc

Dołączam log z CBS

http://wklej.org/id/3078533/

 

Defenderem się proszę nie sugerować >  był on ręcznie usuwany skryptem

 

GMER niestety zawiesza się podczas skanowania (możliwe że to dlatego iż mam UEFI/GPT)

a szybki skan daje wynik

http://wklej.org/id/3078562/

Logi FRST

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

 

Jest możliwość przywrócenia kopii rejestru z nośnika instalacyjnego ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat do zamknięcia, rozwiązałem problem

1) Internet Explorer - musiałem go zainstalować za pomoca DISM++ Firmware Update (wcześniej po wyłączeniu IE go "odinstalowałem") + restart i dało się włączyć, pojawił się w Dodaj usuń funkcje opcjonalne

2) Trzeba było też wyłączyć jego ochronę w Malwarebytes 3.0 Premium bo blokował jego uruchomienie.

3) Player.pl > zalogowałem się na ukryte konto Administrator odziwo tam działa, okazało się że potrzebna był komponent Microsoft Media PlayReady, który powrócił również na moje konto (wcześniej usuwałem fizycznie z dysku z WindowsApps) - jest on wymagany do strumieniowania wideo i player.pl z tego korzysta.

Teraz apka działa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...