Skocz do zawartości

Strony internetowe nie ładują się do końca, system widzi tylko dysk C:


teejay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałbym prosić o pomoc w wykryciu i usunięciu złośliwego oprogramowania, które zaatakowało mój komputer. Pierwszym objawem, który pojawił się ok. 2-3 dni temu jest to, że niektóre strony w Internecie ładują się bardzo wolno, lub nie ładują się do końca (przy transferze ponad 50 mb/s). Przykładowo - strona z Flash Playerem ładuje się bez buttona "Zainstaluj" (załączam screena - 1.jpg).

 

Szukając wcześniej rozwiązania problemu w necie, przeskanowałem system programem Malwarebytes Anti-Malware - wykrył kilkadziesiąt zagrożeń, usunąłem je wszystkie, ale to nie rozwiązało problemu.

 

Dzisiaj pojawił się kolejny objaw zainfekowania - system przestał widzieć dyski E: i F:. Widoczny jest tylko dysk C:, a gdy otwieram narzędzie "Zarządzanie dyskami", w miejscu dysków E: i F: widnieje napis "Zdrowy (Partycja odzyskiwania)".

 

Załączam logi z FRST i GMER.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Tomek

post-19110-0-61820000-1490563402_thumb.jpg

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Szukając wcześniej rozwiązania problemu w necie, przeskanowałem system programem Malwarebytes Anti-Malware - wykrył kilkadziesiąt zagrożeń, usunąłem je wszystkie, ale to nie rozwiązało problemu.

 

Dostarcz raport z tej dezynfekcji. 

 

 


 

Raporty nie wykazują oznak infekcji. W spoilerze zdaję działania poboczne, raczej bez związku z problemem. 

 

Problem nie wydaję się być o podłożu infekcyjnym w ogóle, więc temat przenoszę do działu Windows 7.

 

 

1. Przez panel sterowania odinstaluj:

  • Zbędniki / Uciążliwe oprogramowanie: AVG Security Toolbar.
2. Otwórz Notatnik w nim wklej:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {A91BF174-D87B-421F-B4D5-1CF8A069CA54} - System32\Tasks\YTDownloader => C:\Program Files (x86)\YTDownloader\YTDownloader.exe  
C:\Program Files (x86)\YTDownloader
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
BootExecute: autocheck autochk * PCloudBroom64.exe \systemroot\system32\BroomData.bit
Toolbar: HKLM - avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} -  Brak pliku
Toolbar: HKLM - Brak nazwy - {CC1A175A-E45B-41ED-A30C-C9B1D7A0C02F} -  Brak pliku
S3 AvastVBoxSvc; "C:\Program Files\AVAST Software\Avast\ng\vbox\AvastVBoxSVC.exe" [X]
S2 ss_conn_service; "E:\Program Files (x86)\USB Drivers\25_escape\conn\ss_conn_service.exe" [X]
S2 VBoxAswDrv; \??\C:\Program Files\AVAST Software\Avast\ng\vbox\VBoxAswDrv.sys [X]
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Nie musisz dostarczać nowych raportów, ani raportu wynikowego (pliku Fixlog).

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

Wykonałem akcje ze spoilera - tak jak podejrzewałeś, nie rozwiązały one problemu.

 

Raportu z dezynfekcji Malwarebytes niestety nie będę mógł dołączyć - instalowałem program na dysku E:, do którego nie mam teraz dostępu :(.

 

Napisałeś, że przeniesiesz mój temat do działu Windows 7, ale widzę, że jest on nadal wyświetlany w dziale Diagnostyka malware. Rozumiem, że w tamtym dziale będzie będę mógł otrzymać dalsze wskazówki jak rozwiązać mój problem. Przeniesiesz proszę tam mój temat?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...