Skocz do zawartości

zabrane funkcje administratora do folderu z programami, programy zostały przeniesione do innego folderu


gnk1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Problem z którym się spotkałem wygląda następująco : 

 

w Folderze w którym miałem programy na dysku E nie mam już uprawnień administratora i nie mogę nic kompletnie tam zapisać czy też przenieść. 

Programy które zostały przeniesione do innych folderów ( foldery te mają zmienione nazwy i są ukryte ) Tj. Comarch Optima, Team speak, Foobar, Speed Fan. 

Ikony na pulpicie wyglądają tak jakby te programy zostały usunięte ( ikona neutralna bez logotypu firm)

 

Kroki jakie podjąłem to użycie dostępnego oprogramowania i zrobienie skanów które nic nie wykryły : 

COMODO 

ADAWARE 

TROJAN REMOVER 

 

W załączniku przesyłam logi z Gmera. 

 

bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za zainteresowanie tematem. 

Pozdrawiam 

 

Wszystkie programy zostały przeniesione do innych folderów. Na dzień dzisiejszy jest tylko jeden program MIO.

Foldery z programami noszą nazwę :

Program data ( ten folder jest ukryty i cała jego zawartość również ) 

{8BDFD5EF-2830-45E3-8F29-3DFFA16F2701}

{3010269D-6079-4CA4-A2EB-1A8869CCAB00}

{A7D6F337-D34C-4388-BB56-97CAA04BBE9E}

{D9B26D99-19BC-4DCC-9854-0BC2122C8493}

 

Shortcut.txt

FRST.txt

Addition.txt

logigmer.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. To nie jest problem infekcji. ComboFix został uruchomiony niepotrzebnie, zupełnie nie ten rodzaj narzędzia i nie adresuje problemów na innych dyskach.

 

Cytat

w Folderze w którym miałem programy na dysku E nie mam już uprawnień administratora i nie mogę nic kompletnie tam zapisać czy też przenieść.

Programy które zostały przeniesione do innych folderów ( foldery te mają zmienione nazwy i są ukryte ) Tj. Comarch Optima, Team speak, Foobar, Speed Fan.

Ikony na pulpicie wyglądają tak jakby te programy zostały usunięte ( ikona neutralna bez logotypu firm)

 

FRST również notuje braki plików na rekordach kierujących na ścieżkę E:\progi:

 

S3 ComarchAutomatSynchronizacji; E:\progi\Comarch ERP Optima\ComarchOptimaSerwisOperacjiAutomatycznych.exe [X]
S2 RBMS_OptimaBI; E:\progi\Comarch ERP Optima\Analizy BI\bin\reports book\Comarch.BI.Mobile.Service.exe [X]
S2 RBSS_OptimaBI; E:\progi\Comarch ERP Optima\Analizy BI\bin\reports book\Comarch.Msp.ReportsBook.Subscriptions.Service.exe [X]

Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Comarch ERP Optima\Aktualizacje Comarch ERP Optima.lnk -> E:\progi\Comarch ERP Optima\Aktualizacje\Aktualizacje Comarch OPT!MA.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Comarch ERP Optima\Comarch ERP Optima.lnk -> E:\progi\Comarch ERP Optima\Comarch OPT!MA.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Comarch ERP Menadżer Kluczy\Monitor Menadżera Kluczy.lnk -> C:\Program Files (x86)\Comarch\Comarch ERP Menadżer Kluczy\ComarchMLTray.exe (Comarch)
Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\foobar2000.lnk -> E:\progi\foobar2000\foobar2000.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\NapiProjekt\Informacje o zmianach.lnk -> E:\progi\NapiProjekt\changelog.txt (Brak pliku)
Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\NapiProjekt\NapiProjekt.lnk -> E:\progi\NapiProjekt\napisy.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\NapiProjekt\Napisy oczekujące na pobranie.lnk -> E:\progi\NapiProjekt\napisy.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\admin\Desktop\SpeedFan.lnk -> E:\progi\SpeedFan\speedfan.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\admin\Desktop\TeamSpeak 3 Client.lnk -> E:\progi\ts3\ts3client_win64.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\admin\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\TeamSpeak 3 Client\TeamSpeak 3 Client.lnk -> E:\progi\ts3\ts3client_win64.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\admin\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\TeamSpeak 3 Client\Uninstall.lnk -> E:\progi\ts3\Uninstall.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\admin\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Mio\MioMore Desktop 7.50.lnk -> E:\progi\mio\MioMore Desktop 7.50\MioMore.exe (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Public\Desktop\Comarch ERP Optima.lnk -> E:\progi\Comarch ERP Optima\Comarch OPT!MA.exe (Brak pliku)

 

O jakich ukrytych folderach mowa? Jeśli masz na myśli foldery od tych aplikacji w C:\ProgramData, %Appdata% i %LocalAppdata%, to jest to normalne. Foldery tego typu i tak lądują na dysku C, nawet jeśli instalujesz program na innym dysku niż systemowy.

 

Skoro twierdzisz, że utraciłeś uprawnienia do określonego folderu na dysku E, to przedstaw jakie są uprawnienia głównych folderów. Tzn. otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

ListPermissions: E:\
ListPermissions: E:\progi
CMD: dir /a E:\progi

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

Odnośnik do komentarza

Czy naprawdę tak trudno jest ze zrozumieniem przeczytać treść polecenia? 
 

Cytat

Skoro twierdzisz, że utraciłeś uprawnienia do określonego folderu na dysku E, to przedstaw jakie są uprawnienia głównych folderów. Tzn. otwórz Notatnik i wklej w nim:
 


ListPermissions: E:\
ListPermissions: E:\progi
CMD: dir /a E:\progi

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 
Jasnowidzami nie jesteśmy, skąd mamy wiedzieć o wynikach działań skoro ich nie przedstawiasz? Zaangażuj się.
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...