Skocz do zawartości

Znajomi dostaja ode mnie maile ktorych nie wyslalam


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu niektorzy moi znajomi (z listy kontaktow) dostaja ode mnie maile, ktorych nigdy nie wyslalam. Sama rowniez od czasu do czasu dostaje takowe. Pierwsza czesc adresu nadawcy to nazwa mojego adresu mailowego, ale domena jest juz inna,  (czesc nazwy nastepujaca po @). Moj email jest na yahoo.co.uk i wiem, ze jakis czas temu Yahoo mialo problemy z "security", przeciekiem danych z bazy uzytkownikow.  Zmieniam swoje hasla dostepu regularnie ale jak wiadomo diabel nie spi. Uzywam darmowa wersje Avasta, ale po skanowaniu nie znajduje on zadnych wirusow. Ostatnio nawet usunelam wszystkie kontakty z ksiazki adresowej. Jaki moze byc powod tego, ze znajomi dostaja ode mnie maile, ktorych nigdy nie wyslalam?
Dziekuje za pomoc.
P.S. Mam nadzieje, ze nie wplynelo to na wynik skanowania, ale nie doczytalam instrukcji i zdeaktywowalam antiwirusa na jakis czas juz w trakcie skanowania, ktore trwalo na tyle dlugo, ze program sie z powrotem aktywowal.  Nie jestem tez pewna co do raportow GMER - kliknelam w trzy buttoniki w tresci instrukcji wiece otworzyly mi sie 3 okna ze skanowaniem, stad 3 pliki z raportami (Log, Log2, Log3).

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Log.txt

Log2.txt

Log3.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji, problem spowodowany jest prawdopodobnie ostatnimi wydarzeniami (czytaj dół posta).
 

Witam, od jakiegos czasu niektorzy moi znajomi (z listy kontaktow) dostaja ode mnie maile, ktorych nigdy nie wyslalam. Sama rowniez od czasu do czasu dostaje takowe. Pierwsza czesc adresu nadawcy to nazwa mojego adresu mailowego, ale domena jest juz inna,  (czesc nazwy nastepujaca po @). Moj email jest na yahoo.co.uk i wiem, ze jakis czas temu Yahoo mialo problemy z "security", przeciekiem danych z bazy uzytkownikow.

 
Forma przeszła jest nieadekwatna. Yahoo ma nadal poważne problemy z bezpieczeństwem kont użytkowników (i to nie jest pierwsza taka sytuacja w ich historii). Wyciekło przeszło miliard danych kont - to największa taka kradzież w historii (KLIK). 
Stanowczo sugeruję kompleksową kasacja konta usług Yahoo i założenie sobie poczty gdzie indziej. Polecam rozwiązanie Gmail. Znajomym poleć to samo, ewentualnie "każ" im zablokować otrzymywanie wiadomości od owego adresu.
 
P.S: Skasuj: C:\ProgramData\fontcacheev1.dat

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...