Skocz do zawartości

Komunikaty "Program svchost1.exe przestał działać"


Fruk0

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W systemie jest infekcja, ten proces svchost1.exe to trojan uruchamiany z katalogu Temp. Odpala go wpis startowy MicrosoftRunnerService. Przypuszczalnie infekcja nabyta z jednym z cracków / botów do Tibia. Operacje do wdrożenia:

 

1. W związku z tym, że trudno ustalić który dodatek do Tibia ma zaszytego trojana, usuń wszystko co ostatnio pobrałeś do Tibia.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
HKU\S-1-5-21-3268985237-2515974460-3636826075-1001\...\Run: [MicrosoftRunnerService] => C:\Users\FruGo\AppData\Local\Temp\servicecheck.exe [12735488 2016-10-17] () <===== ATTENTION
C:\ProgramData\TEMP
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\The Walking Dead Michonne Episode 1
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\AnkhHeart\AnkhBotR2\UELA.lnk
C:\Users\FruGo\AppData\Roaming\3909
C:\Users\FruGo\Desktop\The Walking Dead Michonne Episode 1.lnk
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Poboczna sprawa to strony startowe adware w Google Chrome. Pod tym kątem:

  • Zresetuj synchronizację (o ile włączona): KLIK. To konieczne, by złe wpisy nie wracały w kółko z serwera Google.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Po uruchomieniu > Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron > usuń wszystkie adresy z wyjątkiem google.pl, przestaw na "Otwórz stronę nowej karty"
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Wygląd i zaznacz "Pokaż przycisk strony startowej" > klik w Zmień i usuń adres awesomehp.com

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Zależy mi na tym elfbot do Tibia, da się coś zrobić pomimo tego, że może zawierać wirusa? Jakoś go usunąć, nie wiem, nie znam sie.

 

Nie wiem skąd pobierałeś paczki, nie wiem dokładnie która z nich wprowadziła trojana i nie daję żadnych gwarancji. Jedyne co można wywnioskować z logów, to że ElfBot został zainstalowany 17 października, a infekcja pojawiła się dokładnie tego samego dnia, czyli prawdopodobnie to ten Elfbot ją załadował.

 

Jeśli paczka ma zintegrowanego szkodnika, nie da się go po prostu "usunąć" z tej paczki i zainstalować "czystą wersję". Program (dla naiwnych) został zaprojektowany, by załadować malware, którego prawdopodobny cel to wyciągnięcie jakiś danych z Tibia (np. dane logowania), a być może innych czułych danych systemu. Po właśnie przeprowadzonym usuwaniu malware należy zmienić dane logowania Tibia, a prewencyjnie także innych serwisów.

 

 

Wszystko zrobione. Drobny skrypt poprawkowy na szczątki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\ElfBot NG
CMD: del /q "C:\Users\FruGo\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Curse.lnk"
CMD: del /q C:\Users\FruGo\Downloads\m1b4p811.exe

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Tym razem nie będzie restartu. Przedstaw wynikowy fixlog.txt. Nowe skany FRST nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Jedno mnie dziwi, gdyż elf bota zainstalowałem w sobote 15 października, a nie 17.

 

Wg raportu obiekty Elfbot zostały utworzone 17 października:

 

==================== One Month Created files and folders ========

2016-10-17 23:01 - 2016-10-17 23:01 - 00000734 _____ C:\Users\FruGo\Desktop\ElfBot NG.lnk
2016-10-17 23:01 - 2016-10-17 23:01 - 00000000 ____D C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\ElfBot NG

 

Ostatni Fix FRST pomyślnie wykonany. Na koniec zastosuj DelFix. Przypominam o zmianie haseł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...