Skocz do zawartości

Wyciek haseł / Malware w tle?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Dzisiaj gdy wstałem na telefonie ujrzałem wiadomość, że ktoś próbował się zalogować na moje konto gmail i został mu odcięty dostęp.
Moje hasło było 11 znakowe, więc zakładam, że nie mógł być to czysty przypadek czy brute-force. 
Są 3  miejsca, z których loguje się do Gmaila. Jedno z nich nie jest używane od ponad roku, drugie to mój obecny komputer, a trzecie to telefon z Androidem.
Jedyną dla mnie opcją jest to, że to mój główny komputer został przejęty.
Nie jestem w stanie też powiedzieć skąd pochodzi infekcja, jedyne co przychodzi mi na myśl to będą serwery streamowania dźwięku, które miały wysłać dźwięk na telefon, ale żaden nie zadziałał. 
Może to być także, któryś ze snifferów usb, które testowałem to przechwycenia wiadomości z pewnego portu usb (też nie działały). 

Jedyne co zrobiłem to przeskanowałem komputer Windows Defenderem (który nic nie odnalazł, a jakże) , a następnie już ruszyłem do FRST i GMER'a .

Prosiłbym o sprawdzenie logów i pomoc.

Z góry dziękuję.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak oznak infekcji. Odczyty "rootkit" w GMER to fałszywe alarmy na komponentach Windows 10.

 

 

Dzisiaj gdy wstałem na telefonie ujrzałem wiadomość, że ktoś próbował się zalogować na moje konto gmail i został mu odcięty dostęp.
Moje hasło było 11 znakowe, więc zakładam, że nie mógł być to czysty przypadek czy brute-force. 
Są 3  miejsca, z których loguje się do Gmaila. Jedno z nich nie jest używane od ponad roku, drugie to mój obecny komputer, a trzecie to telefon z Androidem.

 

Co widzisz na stronie aktywności? Czy widnieje tam atypowe nierozpoznane urządzenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...