Skocz do zawartości

Firefox - nie można się zalogować do różnych stron, Chrome i IE OK.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kilka dni temu zauważyłem dziwne zachowanie Firefoxa. Po próbie zalogowania do pewnego serwisu wyświetlił się komunikat "Połączenie nie jest zabezpieczone". Po kilku próbach zalogowania się do innych serwisów pojawiał się ten sam komunikat, albo po prostu strona przeładowywała się aby zalogować się ponownie. Jedynie logowanie do google mail było w porządku, do pozostałych serwisów (np. OLX, Allegro, mBank) nie można się było zalogować. Nie można się było zalogować również do konta Firefox. Również nie można było ściągnąć żadnego programu z np. dobreprogramy (z linków bezpośrednich).

Spróbowałem na Internet Explorer i Chrome - na obu przeglądarkach wszystko działało. Ja się jednak uparłem na FF, bo najbardziej mi pasuje.

Z tego, co pamiętam, zbiegło się to w czasie z upgrade FF do wersji 48.0.2 oraz upgrade Flash Playera, a może to był przypadek. Na stronie pomocy Mozilli jest wspomniane, że takie zachowanie może być związane z działalnością antywirusa lub złośliwym oprogramowaniem. Po deaktywacji używanego przeze mnie Comodo (wszystkich modułów) było niestety tak samo. Nie mogłem się zalogować na wielu, niezwiązanych ze sobą stronach.

 

Pierwsze co zrobiłem to wyczyszczenie historii, ciasteczek i pozostałych rzeczy w FF. Nie pomogło.

Potem zrobiłem backup haseł i zakładek z FF. Następnie ściągnąłem nową wersję instalacyjną i zainstalowałem. Nie pomogło. Skasowałem również plik cert8.db w katalogu Firefoxa, bo sądziłem, że to coś z certyfikatami. Również to nie pomogło.

Odinstalowałem FF łącznie ze skasowaniem danych w App Data. Po odinstalowaniu FF wyczyściłem komputer CCleanerem.

Nowa instalacja nie pomogła. Potem skopiowałem zachowany profil FF sprzed pół roku (cały katalog) do aktualnej instalacji. Wszystkie zakładki i hasła się pojawiły, ale dalej nie mogłem się zalogować. Uruchomiłem Menedżera profili (firefox -p). Utworzyłem nowy profil, skasowałem stary. Nic to nie pomagało. Uruchamiałem też FF w trybie awaryjnym bez żadnych dodatków - również nie pomogło. Zainstalowałem potem dodatek "Configuration Mania" i włączyłem SSL 3.0 bo domyslnie w FF nie ma do tego dostępu. Również bez rezultatu. Przeskanowałem również komputer antywirusem Comodo i AntyMalware. Antymalware znalazł jedynie jakieś pozostałości agresywnych pasków narzędziowych Firefoxa.

Datę mam prawidłową. Używam Comodo Internet Security. Nawet podczas tych prób go odinstalowałem, bo mógł coś blokować, ale bez Comodo jest tak samo. Na chwilę zainstalowałem Avasta ( bo chyba porzucę Comodo), ale blokował Gmer, więc go usunąłem.

Jeszcze jedna uwaga. Zarejestrowałem się na Fixitpc poprzez Firefoxa. W momencie wysyłania danych dostałem komunikat "połączenie zostało zresetowane". Ale te dane wyszły ode mnie, bo na maila dostałem link aktywacyjny. Więc tak jakby Firefox wysyłał informacje, ale ich nie odbierał.

W logach FRST zauważyłem plik tor.exe, który nie chce się skasować (C:\Users\K\AppData\Roaming\tor.exe). Kiedyś używałem Tora, ale chyba nie powinien się uruchamiać ze startem.

 

Na razie skończyły mi się pomysły poza jednym - reinstalacją systemu, ale nie mam ochoty tego robić. Nie wiem, czy to jakieś problemy z certyfikatami czy czymś innym. Załączam niezbędne logi. Będę wdzięczny za wskazówki, co zrobić dalej.

 

Artur

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przydałaby się tu pomoc @Picasso, ale jest chora, więc nie wiem, czy tu w ogóle zajrzy.

 

Co do logów:

C:\Users\K\AppData\Roaming\tor.exe

W folderze ROAMING nie powinno być żadnego pliku *.exe, więc daję to do usunięcia:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {3FCC117F-4466-449D-895C-A0D5A64804B2} - System32\Tasks\{5887EDCD-9604-316B-0AD3-192D43513E55} => C:\Users\K\AppData\Roaming\{D8EF37AB-58AE-3D86-DB61-E71583007555}\ytrbbvnvl.wwQ <==== UWAGA
2016-08-31 16:51 - 2016-08-31 16:51 - 03351566 _____ () C:\Users\K\AppData\Roaming\tor.exe
RemoveDirectory: C:\Users\K\AppData\Roaming\{D8EF37AB-58AE-3D86-DB61-E71583007555}
S3 Synth3dVsc; System32\drivers\synth3dvsc.sys [X]
S3 tsusbhub; system32\drivers\tsusbhub.sys [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
C:\Users\K\AppData\Roaming\inst.exe
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\5887EDCD-9604-316B-0AD3-192D43513E55}
C:\Users\K\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Start Tor Browser.lnk
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...