Skocz do zawartości

easyopenweb.com - Nie można usunąć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość :). Czasy gdy w miarę znałem się na kompach skończył się z 486DX i pierwszymi pentium. Starałem się przeczytać wszystkie poradnik, mam nadzieję że temat będzie ok. Otóż proszę o pomoc!:

 

Problem: Każde wejście na Wirtualną Polskę od kilku dni kończy się przekierowaniem na hxxp://www.easyopenweb.com/. Inne strony działają bez zarzutu.

 

Podobne tematy na forum: tutaj i tutaj

 

Co zrobiłem: Skanowałem AdwCleaner i Malware. Nie pomogło, jedyna reakcja to przy skanowaniu Malware znalazł to:

PUP.Optional.Bundler   w lokalizacji: C:\Users\admin\AppData\Local\Temp\ICReinstall_7Zip(12559).exe

 

po usunięciu vtego czegoś włączyłem WP i była normalnie. Po restarcie kompa problem powrócił. Usunąłem też WindowsTM, korzystając ze wskazówek w temacie wyżej, ale nic to nie dało.

 

Załączam pliki (uuh trochę mnie to kosztowało ;), ale przynajmniej sobie poćwiczyłem):

 

GMER.txt Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raporcie nadal widać usługi/sterowniki powiązane z przekierowaniem oraz załadowany moduł vonetframeHelp.dll. Działania do przeprowadzenia:

1. Przez Panel sterowania odinstaluj stare wersje: Adobe Reader 9.5.0 - Polish, Facebook Video Calling 3.1.0.521.

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
R2 allwatfldsport; C:\Windows\system32\drivers\dxkzfilemgr.sys [140952 2009-07-14] ()
R2 TMKernel; C:\Windows\system32\drivers\TMKernel.sys [142368 2016-01-24] ()
R1 vonetframe; C:\Windows\system32\drivers\vonetframe.sys [932872 2016-08-12] ()
R2 VoVUpdateEngine; C:\Windows\SysWOW64\adnsvirtual.dll [414456 2009-07-14] ()
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia <======= UWAGA
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Adobe ARM
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Adobe Reader Speed Launcher
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Facebook Update
DeleteKey: HKCU\Software\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins
C:\Program Files (x86)\WindowsTM
C:\ProgramData\TMSetup0122.exe
C:\ProgramData\winfirewall
C:\Users\admin\AppData\Local\{1E5710D4-E07C-4E35-BD66-F3805C6476C0}
C:\Users\admin\Desktop\Continue 7-Zip installation.lnk
C:\Windows\vonetframeHelp.dll
C:\Windows\system32\drivers\dxkzfilemgr.sys
C:\Windows\system32\drivers\TMKernel.sys
C:\Windows\system32\drivers\vonetframe.sys
C:\Windows\SysWOW64\adnsvirtual.dll
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 


Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

3. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Brak poprawy, bo skrypt FRST w ogóle nie wykonany. Otwórz plik Fixlog - żadna z linii nie przetworzona. Czy Fix został ręcznie przerwany, a może FRST "przestał działać"? Wytnij ze skryptu komendę CreateRestorePoint:, następnie powtórz punkt 2 z poziomu Trybu awaryjnego Windows, po tym przejdź w Tryb normalny i dostarcz świeże logi.

Odnośnik do komentarza

Wszystko zrobione. Kończymy:

 

1. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj FRST i jego logi z katalogu "Nowy folder" w Pobranych. Następnie skorzystaj z DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

2. Jest tu zainstalowany Baidu Antivirus. Chiński program w zastoju rozwojowym (chyba wycofują się z zachodniego rynku), montowany metodami "PUP" i wiary bym w niego za bardzo nie pokładała. Popatrz na listę oprogramowania co w zamian: KLIK.

 

3. System wymaga ogromnej aktualizacji. Stan obecny to łysy Windows 7 bez SP1 (zablokowane aktualizacje), IE11 i ogromnej ilości łat wydanych między SP1 a dniem dzisiejszym. Największe paczki podstawowe zlinkowane w przyklejonym temacie: KLIK.

 

Platform: Windows 7 Home Premium (X64) Język: Polski (Polska)
Internet Explorer Wersja 8 (Domyślna przeglądarka: Chrome)

 

Odnośnik do komentarza

Dziekuje bardzo! :)

 

1. Usunałem przez SHIFT + DEL FRST i jego logi.

2. Uzyc Delfix tak jak zaznaczono w instrukcji?

3. Wyczyscic foldery przywracania systemu ręcznie? (przez SHIFT+DEL?)

4. System miał SP1 :o gdyż gram w wiedzmina 3 a on obsługiwany jest przez platforme GOG galaxy. Od jakiegos czasu GOG nie działa, nie moznauruchomic programu bo nie ma api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll

Gdy próbowałem przeinstalować GOG okazao sie ze nie moge zainstalowac bo nie ma SP1... :o jak to? był i nie ma? Faktycznie go nie ma, ale kiedys musiał byc, chyba ze ten program zmienił wymagania w jakiejs aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Cytat

2. Uzyc Delfix tak jak zaznaczono w instrukcji?

3. Wyczyscic foldery przywracania systemu ręcznie? (przez SHIFT+DEL?)

 

Podałam, by uruchomić DelFix oraz wyczyścić foldery Przywracania systemu zgodnie z instrukcją. W instrukcji jest wyraźnie napisane, że folderów Przywracania nie czyści się ręcznie (czyli żadne "SHIFT+DEL") tylko via opcje Windows i są rozpisane kroki pokazujące na obrazkach jak to zrobić.

 

 

Cytat

4. System miał SP1 :o gdyż gram w wiedzmina 3 a on obsługiwany jest przez platforme GOG galaxy. Od jakiegos czasu GOG nie działa, nie moznauruchomic programu bo nie ma api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll

Gdy próbowałem przeinstalować GOG okazao sie ze nie moge zainstalowac bo nie ma SP1... :o jak to? był i nie ma? Faktycznie go nie ma, ale kiedys musiał byc, chyba ze ten program zmienił wymagania w jakiejs aktualizacji.

 

Nie wiem jaki był stan wcześniej (czy naprawdę był SP1), nie wiem co się stało że go nie ma (nie robiłeś aby nakładkowej reinstalacji systemu z płyty?), ale log wyraźnie mówi, że jest tu goły Windows i nie tylko SP1 brakuje.

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...