Skocz do zawartości

Naprawianie systemu podczas ładowania Windows 7


Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, opisze mój problem od początku. Posiadam lapka z W7, który partycje postawione miał w trybie BIOS (UEFI też jest, ale było off).

Chcąc aktywować klucz z W7 na rzecz W10 przygotowałem rufusa pod UEFI, poprzestawiałem szybko BIOS i jeszcze na starym dysku lapek zaczął ładować instalacje.

 

Jako że nie jestem gotów na przejście do Windows 10, podmieniłem dyski zainstalowałem system i aktywowałem.

Znów podmiana dysków i powrót do W7, jednak zapomniałem wrócić z UEFI do BIOS (nie wiem czy to ma znaczenie) i od tego momentu zaczęły się problemy.

Podczas startowania systemu pokazuje się "Ładowanie systemu plików windows", następnie automatyczna naprawa która nie powiodła się i wywala błąd: Instrukcja spod 0xfd891461 odwołuje się do pamięci pod adresem 0x003a1854. Pamięc nie może być read.

 

Wróciłem do BIOS i znów ten sam błąd.

Myślałem, że to MBR po rozpoczętej instalacji Windows 10, więc dałem mu: bootrec /fixmbr, bootrec /fixboot oraz bootrec /rebuildbcd, niestety nie pomogło.

 

Spróbowałem sprawdzić integralność plików:

sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=D:\windows

 

Dostałem komunikat o błędach których nie da się naprawić, tutaj log: CBS.log

 

Widziałem w innym temacie jeszcze komendę:

 

dism /Image:D: /Cleanup-Image /RevertPendingActions

 

coś tam się wykonało, jednak po restarcie to samo.

Usunąłem tez plik D:\Windows\WinSxS\reboot.xml

D:\Windows\WinSxS\pending.xml - nie było

 

I niestety nie pomogło (może kolejność działań zła).

 

W logach z CBS nie znalazłem nic ciekawego...

 

Teraz leci sfc raz jeszcze, zobaczymy czy coś ciekawego pokaże.

 

EDIT

Ten sam komunikat co poprzednim razem:

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log.

Na przykład

C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log

 

 

Czy ktoś miał podobny problem albo zna rozwiązanie? :)

 

EDIT2

Zauwazyłem, że nie generuje się CBS.log po wpisaniu komendy: sfc /scannow /offbootdir=C:\ /offwindir=D:\windows

Przynajmniej nie w D:\Windows\Logs\CBS\, to co dodałem wcześniej nie jest aktualizowany o błędy z sfc. A po usunięciu starego, nowy CBS.log nie jest tworzony.

Odpalam WinRE z dysku instalacyjnego (usb).

 

Pozdrawiam

Blue

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam, po zmianie lokalizacji zapisywania logów komendą:

 

set WINDOWS_TRACING_LOGFILE=C:\TEMP\CBS.log (musi być C lub X, na D również nie chciał się generować)

 

dostałem CBS.log.  Plik jest za duży więc wrzucam wstaw.org: CBS.log

 

Po przefiltrowaniu w/w pliku komendą (findstr u mnie nie działał):

 

find "[sR]" C:\TEMP\CBS.log > C:\TEMP\sfcdetails.txt

 

dostaje coś takiego: sfcdetails.txt (plik jest też w postowym załączniku)

 

Sam nie potrafię tego zweryfikować czy ktoś mógłby mi pomóc?

 

Dziękuje z góry.

 

PS Da się odpalić SFCFix na 64bitowym WinRE ? Przy próbie uruchomienia dostaje komunikat: "Podsystem do obsługi tego typu obrazu jest niedostępny."

 

Pozdrawiam

Blue

 

sfcdetails.txt

Odnośnik do komentarza

Przecież wszystko jest na nośniku instalacyjnym (o ile nie jest starszy czy pliki nie są po hotfixach), z tym, że będziesz musiał użyć jakiegoś programu do edycji pliku .wim. Są informacje na forum o tym. Np. dism. 

Repozytorium znajduje się \Windows\winsxs. Zresztą, wpisz sobie nazwę pliku, którego poszukujesz i zobacz jak to wygląda. Część nazwy folderu, w ktorym znajduje się szukany plik jest sumą kontrolną. 

 

No i są jeszcze  błędy: 

00000428 [sR] Beginning Verify and Repair transaction
00000429 [sR] Cannot verify component files for 118e1d8464aeffe1a0d513d61eac7db6, Version = 6.1.7601.18523, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:b03f5f7f11d50a3a}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)
0000042b [sR] Verify complete
0000042c [sR] Repairing 1 components
0000042d [sR] Beginning Verify and Repair transaction
0000042e [sR] Cannot verify component files for 118e1d8464aeffe1a0d513d61eac7db6, Version = 6.1.7601.18523, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_AMD64 (9), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:b03f5f7f11d50a3a}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, manifest is damaged (FALSE)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...