Skocz do zawartości

Syf w komputerze i w przeglądarce - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

potrzebuje pomocy w usunięciu tego - search.easydialsearch.com i search.so-v.com

I ogólnie coś mi strasznie komputer zaczął mulić czyściłem go CCleanerem, AdwCleanerem i wywaliłem kilka wirusów avastem, ale głowny problem czyli Easydialsearch.com w chromie dalej siedzi.

 

Niżej daje logi jakbyście czegoś jeszcze potrzebowali to piszcie to od razu dodam :)

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
URLSearchHook: [s-1-5-21-775939470-1417723944-2288147098-1000] UWAGA => Brak domyślnego URLSearchHook
SearchScopes: HKLM -> DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
SearchScopes: HKLM-x32 -> DefaultScope {33BB0A4E-99AF-4226-BDF6-49120163DE86} URL =
HKU\S-1-5-21-775939470-1417723944-2288147098-1000\...\Run: [CW] => [X]
FF Plugin HKU\S-1-5-21-775939470-1417723944-2288147098-1000: @mail.ru/GameCenter -> C:\Users\Pc\AppData\Local\Mail.Ru\GameCenter-EU\NPDetector.dll [brak pliku]
C:\Users\Pc\AppData\Local\Mail.Ru
FF SearchPlugin: C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pq9cneo8.default\searchplugins\nuesearch.xml [2016-06-07]
FF SearchPlugin: C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\pq9cneo8.default\searchplugins\so-v.xml [2016-04-25]
OPR StartupUrls:  "hxxp://www.nuesearch.com/?type=hp&ts=1466683372&z=4df07c4af2341cda36cd183gczeq6q5qdbec8oacbb&from=wpm0616&uid=395049983_1052483_E03E0990"
S3 FairplayKD; \??\C:\ProgramData\MTA San Andreas All\Common\temp\FairplayKD.sys [X]
S3 xhunter1; \??\C:\Windows\xhunter1.sys [X]
C:\Windows\SysWOW64\*.html
C:\Users\Pc\AppData\Roaming\GiftBag.db
RemoveDirectory: C:\Program Files (x86)\3snclsuk
C:\ProgramData\Ament.ini
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\WinZip\Uninstall.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\WinZip
C:\Program Files (x86)\WinZipper
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Jed's Half-Life Model Viewer 1.3.6\Uninstall.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Fizzy\Crusader\Uninstall.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Fizzy\Crusader\Crusader.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Fizzy\Swords and Sandals 2\Uninstall.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Electronic Arts\EA Download Manager\EA Download Manager.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CureROM\CureROM Lite (Autoenable).lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CureROM\CureROM Lite.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CureROM\Uninstall.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\AeriaGames\Ignite.lnk
HOSTS:
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).
Powstanie plik fixlog.txt.
Daj ten log.

 

Ponieważ w logach nic nie wskazuje, by w Chrome coś siedziało, to przeinstaluj Chrome.

 

jessi

Zrób nowe log

Odnośnik do komentarza

Robiłem reinstala przed fixlistem i niestety nic nie pomogło mogę wstawić tekst jaki umieściłem na innym forum może coś pomoże. Oczywiście wszystkie opisane czynności przed fixlistem, a aktualnie logi już po ''Naprawieniu'' wrzucę niżej.

 

''Witam potrzebuje pomocy w usunięciu tego syfu - search.easydialsearch.com i search.so-v.com

musiało mi się to zainstalować przez moją nieuwagę.
 
Czynności jakie podjąłem w celu usunięcia to: CCleaner, Adwcleaner, w chromie w ustawieniach to już wgl odpada bo nic nie pomaga wszystko ustawione normalnie tylko zastanawia mnie ta ikonka: http://scr.hu/1e8o/u7p14, w programach i funkach nie widać nic podobnego do tego żeby odinstalować, szukałem w necie, ale nic nie znalazłem za przeproszeniem.
A i w 1 poradniku widziałem żeby wejść do chrome tutaj: http://scr.hu/1e8o/uspq0 , ale u mnie tego nie ma! 
Czyściłem też tą linijkę bo był tu jakiś syf: http://scr.hu/1e8o/49npm
 
I dalej nic! Ciągle to siedzi, a i na kilku stronach jak szukałem to ludzie chcieli skan z FRST to też zamieszczam.
 
Naprawdę proszę o pomoc bo jest to uciążliwe i w razie gdybym napisał to w złym dziale to proszę o przeniesienie bo mimo, że od dawna obserwuje to forum to nie wiedziałem na 100% gdzie to napisać, pozdrawiam i proszę o pomoc. :)
 
(Jakbyście czegoś potrzebowali to piszcie to postaram się od razu to udostępnić.)''

Addition.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

Gmer.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
zastanawia mnie ta ikonka:

u mnie takiej ikonki nie ma.

 

wejdź na stronę https://www.google.com/settings/chrome/sync

i tam kliknij na przycisk Zresetuj synchronizację

 

W Chrome >Ustawienia > Pokaż Ustawienia Zaawansowane > kliknij na przycisk "Resetowanie ustawień".

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

 

S4 ServiceLayer; "C:\Program Files (x86)\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe" [X]

Folder: C:\Windows\SysWOW64\_TSpm

Folder: C:\Windows\SysWOW64\_tWm

Folder: C:\Users\Pc\.swt

Folder: C:\Users\Pc\AppData\Roaming\.mono

Folder: C:\ProgramData\.mono

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\ZynAddSubFX\ZynAddSubFX low latency.lnk

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Cube\Cube.lnk

C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\ALLConverter PRO.lnk

C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo\МойМир@Mail.ru.lnk

DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\QQPCTray

C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\60 Seconds 1.0.0.2\Uninstall.lnk

C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\60 Seconds 1.0.0.2\60 Seconds.lnk

EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe

Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

Powstanie plik fixlog.txt.

Daj ten log.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dziwne bo nic nie wykazuje, a efekty są inne. Zrobiłem jeszcze raz reinstala, ale nic nie dało podam screeny niżej, a może coś w rejestrze trzeba ręcznie pogrzebać, albo w %appdata%? (Jak usuwam ciągle osoba 1 (bieżący) to sama się dodaje kolejna... Widoczne na 1 screenie.

 

 

Search1.txt

Search.txt

Odnośnik do komentarza
a może coś w rejestrze trzeba ręcznie pogrzebać

bez sensu - FRST robi to samo

 

Jak usuwam ciągle osoba 1 (bieżący) to sama się dodaje kolejna.

to bez znaczenia - u mnie jest dokładnie tak samo.

 

Wyszukiwanie nic nie wykryło, wiec na pewno nic nie ma.

A skoro to występuje tylko na Chrome, to pozbądź się go całkowicie.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Rezultaty skanowania Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x64) Wersja:10-01-2015 01

przestarzała wersja FRST - może czegoś nie pokazuje?

Ale i tak wyszukiwanie w Rejestrze powinno być OK.

 

CHR Profile: C:\Users\Pc\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
CHR Profile: C:\Users\Pc\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1

 

Ale u mnie w logu nie ma profilu nr 1, jest tylko "default"

Szkoda, że nie ma @Picasso, może to by rozgryzła.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz przejrzałam ostatni "fixlog" - okazuje się, że dwa foldery zawierają obiekty infekcji.

Nie ma to nic wspólnego z głównym problemem, ale i tak trzeba to usunąć:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\Windows\SysWOW64\_tWm
RemoveDirectory: C:\Windows\SysWOW64\_TSpm
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Też nie widać niczego z "easydialsearch".

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {28D2E51D-6E27-454D-8E13-E5F97431F7D6} - System32\Tasks\{F9ED5DDE-8544-404B-B868-B6E33D1582FC} => pcalua.exe -a C:\Windows\IsUninst.exe -c -f"C:\Program Files (x86)\Creative Labs\EAX Unified (SHELL)\Uninst.isu"
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{C6F801FE-9163-4F02-96C4-648DBF2B7B52}\SupportTasks\1\Strona Wheelman.lnk -> hxxp:\( (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{C6F801FE-9163-4F02-96C4-648DBF2B7B52}\SupportTasks\0\Rejestracja elektroniczna.lnk -> hxxp:\www.gram.pl\( (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{AAD27415-2291-4DFD-AEB9-697F03A04562}\SupportTasks\2\Forum.lnk -> hxxp://nw-forum.pl.perfectworld.eu/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{AAD27415-2291-4DFD-AEB9-697F03A04562}\SupportTasks\1\Przegląd.lnk -> hxxp://nw.pl.perfectworld.eu/about (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{AAD27415-2291-4DFD-AEB9-697F03A04562}\SupportTasks\0\Strona Startowa.lnk -> hxxp://nw.pl.perfectworld.eu/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{6F121365-5FBC-47F6-8958-47DE8FFE1A8F}\SupportTasks\0\Więcej gier od firmy Microsoft.lnk -> hxxp://www.rockstargames.com/sanandreas/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{377B6DC6-ABD8-419E-BAE8-B95AA71A560F}\SupportTasks\0\Pomoc techniczna.lnk -> hxxp://support.aspyr.com/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{15E9D910-169A-43FC-8C6C-CBA1938B455C}\SupportTasks\1\Pomoc techniczna.lnk -> hxxp://www.atarisupport.com/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{15E9D910-169A-43FC-8C6C-CBA1938B455C}\SupportTasks\0\Więcej gier od firmy Microsoft.lnk -> hxxp://www.piranha-bytes.com/gothic2/content_english/news_press.php/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{0BD8B4F9-4E4F-4DD1-9CD0-5AF02792F01A}\SupportTasks\1\Pomoc techniczna.lnk -> hxxp://www.atarisupport.com/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Local\Microsoft\Windows\GameExplorer\{0BD8B4F9-4E4F-4DD1-9CD0-5AF02792F01A}\SupportTasks\0\Więcej gier od firmy Microsoft.lnk -> hxxp://www.piranha-bytes.com/gothic2/content_english/news_press.php/ (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Social Games.lnk -> hxxp://socialgames.splashtop.com/asusexpressgate/mb/?p=w (Brak pliku)
Shortcut: C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\MCEdit\MCEdit forum thread.lnk -> hxxp://www.minecraftforum.net/viewtopic.php?f=25&t=15522 (Brak pliku)
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\HD VDeck.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Halflife Logo Creator\Help.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CureROM\CureROM Readme.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CureROM\CureROM.lnk
C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Open Broadcaster Software\Open Broadcaster Software (32bit).lnk
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

>>Chrome >>Ustawienia >> Sekcja "Szukaj" >> Zarządzaj wyszukiwarkami > jakie masz tam wyszukiwarki ?

 

jessi

Odnośnik do komentarza

No nie da się właśnie bo się niby administrator o tym decyduje i się zablokowało na tym fałszywym.

jeszcze raz spróbuj przeinstalować Chrome, ale po odinstalowaniu sprawdź, czy nie zostały po nim jakieś foldery, zwłaszcza w

C:\Program Files

c\Użytkownicy\Twoja nazwa\AppData\Lokal

 

Szkoda, że w Ustawieniach Chrome nie ma opcji "Jako Administrator". :( :(

 

Dodatkowo:

Uruchom FRST.

W polu SEARCH (SZUKAJ) wklej:

 

so-v.com

kliknij na przycisk "Search Registry" (Szukaj w Rejestrze).

Raport z tego będzie tam, gdzie jest FRST.

(choć to raczej niczego nie znajdzie)

 

Podobny przypadek: https://www.fixitpc.pl/topic/29878-domy%C5%9Blna-wyszukiwarka-searchso-vcom/

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome <======= UWAGA
ShortcutWithArgument: C:\Users\Pc\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\ImplicitAppShortcuts\9501e18d7c2ab92e\Google Chrome.lnk -> C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe (Google Inc.) -> --profile-directory="Profile 2"
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix (NAPRAW).

 

i teraz spróbuj usunąć tę fałszywą wyszukiwarkę w Ustawieniach.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...