Skocz do zawartości

Poważne spowolnienie komputera po podłączeniu do int, aż do uniemożliwienia pracy, wymuszanie zamknięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Problem jest nastepujący.
Po przywróceniu systemu z dysku recovery (juz nie pamiętam kiedy, myślę, że ponad 1,5 roku temu) usunąłem preinstalowane niepotrzebne programy, zainstalowałem outlook, office, pakiet adobe, konieczne aktualizacje i antyvirus.
Jednak nawet po recovery gdy tylko komputer łaczy się z siecią zaczyna działać bardzo wolno, od kliknięcia w ikonę do otworzenia się przeglądarki mija ok minuty.

Przy dużej dozie cierpliwości można z 10 min popracować potem nic już się nie da zrobić, wywołanie najprostszego procesu zajmuje minuty (np otwarcie foldera, czy przełączenie okna).

Inne problemy - przy zamykaniu pojawia się komunikat o zamykaniu programów w tle i wymuszaniu zamknięcia i na moment widać nazwę chyba aplikacji asusa Task Host Manager - tego też nie mogę się pozbyć.

 

By w ogóle poruszać się po internecie zainstalowałem Ubuntu.

Na win przesiaduję bardzo mało, prawie wcale, jeśli korzystam to offline tylko gdy potrzebny mi pakiet adobe.

Środki zaradcze:
- skanowanie antywirusem nic nie wskazało szególnego
- próba defragmentacji - z jakiegoś powodu komputer nie może dokończyć defragmentacji dysku na którym nie ma systemu (już nie pamiętam którego)

- próbowałem jakichś programów skanujących, ale było to miesiące temu i nie pamiętam jakich i czy mam z nich jakies logi, były to raczej programy polecane w jakiichś zestawieniach, które skanują a potem chcą wykupienia rozszerzonej wersji, która problemy rozwiąże

- combofix - nie sądzę, żebym próbował, ale szczerze mówiąc nie pamiętam. Nie miałem za dużo czasu by tym Win się zając więc raczej nie.

- autostart niemal czysty, zminimalizowałem liczbę procesów, z włączniem i logowaniem problemów nie ma

 

Już nie wiem, co to może być i czy czymś sam nie pogorszyłem sytuacji.

 

GMER.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jednak nawet po recovery gdy tylko komputer łaczy się z siecią zaczyna działać bardzo wolno, od kliknięcia w ikonę do otworzenia się przeglądarki mija ok minuty.

Przy dużej dozie cierpliwości można z 10 min popracować potem nic już się nie da zrobić, wywołanie najprostszego procesu zajmuje minuty (np otwarcie foldera, czy przełączenie okna).

 

Inne problemy - przy zamykaniu pojawia się komunikat o zamykaniu programów w tle i wymuszaniu zamknięcia i na moment widać nazwę chyba aplikacji asusa Task Host Manager - tego też nie mogę się pozbyć.

System jest zainfekowany adware, które używa filtra Privoxy i proxy ładowanego tym filtrem, co wyjaśnia problemy z siecią oraz długie zamykanie systemu (jeden z obiektów siedzi w Harmonogramie zadań). A tak poza tym to możesz wywalić więcej programów Asusa, by ograniczyć ilość ładowanych elementów.

 

 

Działania do przeprowadzenia:

 

1. Odinstaluj stare wersje Adobe, zbędny Akamai oraz niepotrzebne programy ASUS. Poniżej lista programów ASUS które można usunąć (o ile nie korzystasz):

 

==================== Installed Programs ======================

 

Acrobat.com (Version: 1.6.65 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe AIR (Version: 19.0.0.213 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe Flash Player 10 ActiveX (Version: 10.0.42.34 - Adobe Systems Incorporated)

Adobe Media Player (Version: 1.8 - Adobe Systems Incorporated)

Akamai NetSession Interface (Version: - Akamai Technologies, Inc)

ASUS AP Bank (Version: 1.0.0.0 - ASUSTEK) > "sklep" z softem

ASUS CopyProtect (Version: 1.0.0015 - ASUS) > zabezpieczenie przed nieautoryzowanym kopiowaniem danych

ASUS Data Security Manager (Version: 1.00.0014 - ASUS) > szyfrowanie danych

ASUS FancyStart (Version: 1.0.8 - ASUSTeK Computer Inc.) > wymiana grafiki ekranu bootowania

ASUS LifeFrame3 (Version: 3.0.20 - ASUS) > zrzuter ekranu / edytor powiązany z kamerą

ASUS Live Update (Version: 2.5.9 - ASUS) > autoaktualizacja sterowników/BIOS

ASUS MultiFrame (Version: 1.0.0021 - ASUS) > system dzielenia okien

ASUS Power4Gear Hybrid (Version: 1.1.35 - ASUS) > tweaker zasilania

ASUS SmartLogon (Version: 1.0.0008 - ASUS) > logowanie do komputera za pomocą rozpoznawania twarzy

ASUS Virtual Camera (Version: 1.0.19 - asus)

ASUS WebStorage (Version: 2.0.46.1429 - eCareme Technologies, Inc.) > "dysk wirtualny" (problematyczny i generujący błędy explorer.exe)

CyberLink LabelPrint (Version: 2.5.1908 - CyberLink Corp.)

CyberLink Power2Go (Version: 6.1.3602c - CyberLink Corp.)

Fast Boot (Version: 1.0.5 - ASUS) > Asusowy menedżer startu

Windows Live Essentials (Version: 14.0.8050.1202 - Microsoft Corporation)

Windows Live Sign-in Assistant (Version: 5.000.818.6 - Microsoft Corporation)

Windows Live Sync (Version: 14.0.8050.1202 - Microsoft Corporation)

Windows Live Upload Tool (Version: 14.0.8014.1029 - Microsoft Corporation)

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
RemoveProxy:
R2 PrivoxyService; C:\Program Files (x86)\Softcomp Software\privoxy.exe [371200 2015-06-02] (The Privoxy team - www.privoxy.org) [File not signed] 
Task: {7F537B1F-A2B4-4B56-BC74-F7C9FFD0F728} - System32\Tasks\Softcomp Software Viewer => C:\Program Files (x86)\Softcomp Software\swjob.exe [2015-06-02] (SecureSoft) 
U3 tmlwf; no ImagePath
U3 tmwfp; no ImagePath
HKU\S-1-5-21-3595127932-1541083318-131603667-1001\...\Run: [AdobeBridge] => [X]
HKLM\...\Run: [setwallpaper] => c:\programdata\SetWallpaper.cmd
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
HKU\S-1-5-21-3595127932-1541083318-131603667-1001\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = hxxp://www.interia.pl/#utm_source=instalki1&utm_medium=installer&utm_campaign=instalki1&iwa_source=installer_instalki
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3595127932-1541083318-131603667-1001 -> DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3595127932-1541083318-131603667-1001 -> {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3595127932-1541083318-131603667-1001 -> {67A2568C-7A0A-4EED-AECC-B5405DE63B64} URL =
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-3595127932-1541083318-131603667-1001 -> {6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990} URL =
Toolbar: HKU\S-1-5-21-3595127932-1541083318-131603667-1001 -> No Name - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No File
FF Homepage: hxxp://www.interia.pl/#utm_source=instalki1&utm_medium=installer&utm_campaign=instalki1&iwa_source=installer_instalki
FF NetworkProxy: "type", 5
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [sp@avast.com] - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\SafePrice\FF
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [eofcbnmajmjmplflapaojjnihcjkigck] - C:\Program Files\AVAST Software\Avast\WebRep\Chrome\aswWebRepChromeSp.crx [2015-12-10]
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\Adobe Reader Speed Launcher
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\distribution
C:\Program Files (x86)\Softcomp Software
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Warcraft III
C:\Users\Default\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Google Chrome.lnk
C:\Users\adam\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Google Chrome.lnk
C:\Users\adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Play Games Online.url
C:\Users\adam\Desktop\shorts\ControlDeck.lnk
C:\Users\adam\Desktop\shorts\Splendid Utility.Lnk
C:\Users\adam\Desktop\shorts\syncables desktop SE.lnk
C:\Users\UpdatusUser\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Google Chrome.lnk
C:\Users\UpdatusUser\Desktop\Warcraft III.lnk
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, nastąpi restart systemu. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście odpadkowy wpis Google Update Helper > Dalej.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), ponownie z Addition, już bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Podsumuj jak działa system po naprawach.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

Ad. 1 - zrobione.
Problemem było odinstalowanie obu aplikacji CyberLink - pojawia się błąd: Error! File definition lost.

 

Ad. 2 - zrobione, log w załączniku

 

Ad. 3 - pojawił się problem, Przy uruchomieniu fixit wyskakuje komunikat: Nie można pobrać jednego lub więcej komponentów i nie można uruchomić programu. Spróbuj później lub odwiedz microsoft.com/fixit by pobrać nowszą wersję.
Kod błędu: 80072EE7

 

Kliknięcie w link się nie udało bo przeglądarka wróciła do wcześniejszego funkcjonowania, mieliła, mieliła i przestała działać.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Prawie wszystko usunięte. Poprawki:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {E2BDC824-485E-44FA-9FFA-F357F4AD0134} - \Softcomp Software Viewer -> No File 
HKLM\...\Run: [ASUS WebStorage] => C:\Program Files (x86)\ASUS\ASUS WebStorage\SERVICE\AsusWSService.exe
HKLM-x32\...\Run: [ASUS Screen Saver Protector] => C:\Windows\AsScrPro.exe
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg\ADSMTray
Google Update Helper (x32 Version: 1.2.183.13 - Google Inc.) Hidden
C:\Windows\(÷ś

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Tym razem nie będzie restartu. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Po w/w akcji wpis Google Update Helper powinien się pokazać na liście deinstalacji w Panelu sterowania. Spróbuj go w normalny sposób odinstalować. Poza tym, ominąłeś deinstalację starej niebezpiecznej wersji Adobe Flash Player 10 ActiveX.

 

 

Problemem było odinstalowanie obu aplikacji CyberLink - pojawia się błąd: Error! File definition lost.

Spróbuj zastosować narzędzie Cyberlink Cleaner. Wersja dla Power2Go: KLIK. Po użyciu narzędzia sprawdź czy da się normalnie odinstalować Cyberlinka.

 

 

Przy uruchomieniu fixit wyskakuje komunikat: Nie można pobrać jednego lub więcej komponentów i nie można uruchomić programu. Spróbuj później lub odwiedz microsoft.com/fixit by pobrać nowszą wersję.

Kod błędu: 80072EE7

Jak widoczne powyżej, dobrana alternatywna metoda usuwania.

 

 

Kliknięcie w link się nie udało bo przeglądarka wróciła do wcześniejszego funkcjonowania, mieliła, mieliła i przestała działać.

Widzę, że Firefox dodatkowo już zresetowałeś. Czy nadal występują problemy opisane w pierwszym poście? Jeśli tak, to sprawdź jakie rezultaty przyniesie deinstalacja Avast.

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

Ad. 1 - zrobione, log w zał.

 

Ad. 2

Google Helper - odinstalowany

Adobe Flash Player 10 - odinstalowany

Power2Go - odinstalowany

 

CyberLink Label Print - nie udało się z tym zrobić nic. ten sam komunikat co wcześniej. File definitation lost.

 

Test przeglądarki - w porządku. Teochę długo się ładowała ale po odpaleniu strony ładują się, można przełączać zakłądki, wchodzić w podstrony, bez problemu.

 

Przy zamykaniu systemu dalej pojawia się wymuszanie zamknięcia Task Host Managera.

 

Poza tym znaczna poprawa.

 

Czy przed takimi adaware'ami jest jakaś skuteczna ochrona? Żeby mi się to nie powtórzyło

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

CyberLink Label Print - nie udało się z tym zrobić nic. ten sam komunikat co wcześniej. File definitation lost.

 

No właśnie nie mogłam znaleźć wersji Cyberlink Cleaner dla LabelPrint. Każdy produkt Cyberlink ma odrębnego czyściciela.

 

Przy zamykaniu systemu dalej pojawia się wymuszanie zamknięcia Task Host Managera.

 

Deinstalacje ASUS już zredukowały zadania Asus w Harmonogramie. W ostatnim Addition było widać tylko to co poniżej:

 

Task: {2AA49770-BDE7-492E-9619-F5554CD3A5B6} - System32\Tasks\AVAST Software\Avast settings backup => C:\Program Files\Common Files\AV\avast! Antivirus\backup.exe [2016-03-21] (AVAST Software)

Task: {47F232CF-74F0-43CC-9CB7-59800D992A90} - System32\Tasks\avast! Emergency Update => C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastEmUpdate.exe [2015-12-10] (AVAST Software)

Task: {4B6EE67A-8379-4E09-A66D-D416F431CACB} - System32\Tasks\Adobe Flash Player Updater => C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe [2016-04-30] (Adobe Systems Incorporated)

Task: {9AB6EC50-94F2-4AA8-86A8-5B30CEB46B3D} - System32\Tasks\WC3 => C:\Program Files (x86)\ASUS\Wireless Console 3\wcourier.exe [2010-01-05] ()

Task: {C7CF7F7F-748F-4429-9E8B-B1805883D97B} - System32\Tasks\AdobeAAMUpdater-1.0-pointblank-adam => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\UpdaterStartupUtility.exe [2010-03-06] (Adobe Systems Incorporated)

Task: {EF755520-6D82-4F23-928F-BDD6B8A87723} - System32\Tasks\Adobe Acrobat Update Task => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe [2015-10-28] (Adobe Systems Incorporated)

Task: C:\Windows\Tasks\Adobe Flash Player Updater.job => C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe

 

Proponuję więc przetestować czy coś się zmieni po wyłączeniu tego zadania Asus (a przy okazji i od Adobe). Start > w polu szukania wklep taskschd.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wyszukaj podane powyżej zadania (omiń te od Avast) i z prawokliku wyłącz. Zresetuj system. Po resecie wykonaj kolejny, by sprawdzić czy błędy nadal występują.

 

 

Czy przed takimi adaware'ami jest jakaś skuteczna ochrona? Żeby mi się to nie powtórzyło

 

Po pierwsze, problem jest pochodną uruchomienia jakiegoś "downloadera": KLIK. Po drugie, ogólna lista softu pomocniczego, przyjrzyj się na Unchecky: KLIK.

Odnośnik do komentarza
Gdy Wind się wyłącza ciągle wyskakuje okno.

Waiting for background programs to close.

I ten program to Task Host Window.

 

Na początku mówiłeś, że pokazuje się tam coś od Asusa, czy mam rozumieć, że obecnie komunikat jest ograniczony tylko do "Task Host Window" i nic poza tym?

 

PS. Tego Cyberlinka trzeba będzie usunąć, ale muszę przemyśleć jak to zrobić, skoro nie mogę znaleźć oificjalnego czyściciela.

Odnośnik do komentarza

Tak, komunikat dotyczył tylko Task Host Window.
Najpierw komunikat:

Czekaj zamykanie programów działających w tle. Wymuś zamknięcie/Anuluj
I na momencik miga nazwa programu.

Chciałem Ci zrobić tego fotkę, ale co ciekawe dziś kilka razy resetowałem, korzystałem w międzyczasie z internetu i ten komunikat już się nie pokazywał.

 

Już teraz pamiętam skąd wniosek, że to Asusa apka.
Znalazłem na jakimś forum, że to wadliwie działający Control Deck Panel, który miał jakiś błąd. Próbowałem go kiedyś usunąć i niby z listy zniknął, ale te animacje jak się wycisza czy zmienia jasność monitora pozostały. Mój brat miał podobny problem z tą apką (tylko dużo więcej komplikacji) usunął i było po sprawie.

A przypomniał mi się jeszcze jeden problem drobny nie mogę przez Fn + F9 wyłączyć Touchpada, inne skróty działają.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj odinstalować Cyberlink LabelPrint przy udziale narzędzia Wise Program Uninstaller. Po akcji zrób nowe raporty FRST (FRST.txt + Addition.txt).

 

 

A przypomniał mi się jeszcze jeden problem drobny nie mogę przez Fn + F9 wyłączyć Touchpada, inne skróty działają.

To może być związane z wersją sterownika Elantech do obsługi touchpad. Wejdź na stronę ASUS i wyszukaj czy są jakieś aktualizacje dla Twojego modelu.

Odnośnik do komentarza

Udało się odinstalować za pomocą Wise, ale musiałem deinstalację wymusić.

 

Sterownik znalazłem i zainstalowałem.

Logi w zał.

 

Ale coś jest dalej nie tak.
Po kilku restartach Firefox uruchamia się długo, także explorer (jak kliknąłem, żeby wejść na dysk).
Przy zamykaniu system wymusza zamknięcie explorer.exe i task host window.

Czy zainstalować aktualizacje systemu przed następnymi działaniami?

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Czy po instalacji Elantech działa skrót Fn + F9? Tak, aktualizacje systemu zainstaluj. Natomiast Cyberlink Power2Go jednak nie odinstalował się kompletnie - w starcie pozostały dwa wpisy i ładują się też dodatkowe moduły. Czyli poprawki pod tym kątem:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
HKLM-x32\...\Run: [updateP2GoShortCut] => C:\Program Files (x86)\CyberLink\Power2Go\MUITransfer\MUIStartMenu.exe [222504 2009-05-20] (CyberLink Corp.)
HKLM-x32\...\Run: [CLMLServer] => C:\Program Files (x86)\CyberLink\Power2Go\CLMLSvc.exe [103720 2009-11-02] (CyberLink)
DeleteKey: HKCU\Software\CyberLink
DeleteKey: HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\CyberLink
CMD: for %i in ("C:\Program Files (x86)\CyberLink\*.dll") do C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe /s /u %i
CMD: for %i in ("C:\Program Files (x86)\CyberLink\Power2Go\*.dll") do C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe /s /u %i
C:\Program Files (x86)\CyberLink
C:\Users\adam\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\CyberLink Blu-ray Disc Suite
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt w folderze z którego uruchamiasz FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Nastąpi restart. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom Autoruns. Sprawdź w sekcjach Codecs oraz Explorer czy widać tam jakieś obiekty Cyberlink, a ewentualne rekordy usuń. Dodatkowo, możesz też wyłączyć poniższe obiekty w kartach Logon i Services, by ograniczyć ilość ładowanych elementów:

 

HKLM\...\Run: [AdobeAAMUpdater-1.0] => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\OOBE\PDApp\UWA\UpdaterStartupUtility.exe [500208 2010-03-06] (Adobe Systems Incorporated)

HKLM-x32\...\Run: [switchBoard] => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe [517096 2010-02-19] (Adobe Systems Incorporated)

HKLM-x32\...\Run: [AdobeCS5ServiceManager] => C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\CS5ServiceManager\CS5ServiceManager.exe [402432 2010-07-22] (Adobe Systems Incorporated)

S3 SwitchBoard; C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe [517096 2010-02-19] (Adobe Systems Incorporated) [File not signed]

R2 LMS; C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\LMS\LMS.exe [262144 2009-10-01] (Intel Corporation) [File not signed]

R2 UNS; C:\Program Files (x86)\Intel\Intel® Management Engine Components\UNS\UNS.exe [2314240 2009-10-01] (Intel Corporation) [File not signed]

 

Po akcji zresetuj system i wyprodukuj log z Autoruns (w formacie *.txt)

Odnośnik do komentarza

Fix FRST pomyślnie wykonany. Natomiast ten log z Autoruns jest tak krótki, że aż podejrzany, na pewno tylko tyle niedomyślnych elementów tam widać? Jeśli na pewno to kompletny odczyt, to nie ma tu nic do roboty.

 

W kwestii Windows Update, ponów próbę po tymczasowym wyłączeniu Avast. Ale Windows będzie mielił. To niestety jest obecnie "normalne". Od końca 2015 nastąpiły zmiany w sposobie pracy Windows Update Windows 7 i Vista, wyszukiwanie i pobieranie aktualizacji trwa o wiele dłużej (np. może trwać wiele godzin). Na dodatek podczas tego procesu może być mocno obciążony procesor przez svchost hostujący usługę Windows Update.

Odnośnik do komentarza

Tylko to co wyżej napisałaś.
W Codecs usunałem ok 9 rek Cyberlinka, w Explorer chyba ani jednego.

W Logon te rekordy adobe'go, które napisałaś, a w Services były LMS i UNS.
Tyle.
 

Ale po Twoim poście, z ciekawości odpaliłem jeszcze raz autorun i w większości zakładek nie było żadnych rekorów.
Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...