Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem się niektórych stron


Gurosojad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od pewnego czasu mam problem z wolnym otwieraniem niektórych stron a czasami nawet nieotwieraniem się ich. Głównie dotyczyło to facebook'a który nie wczytuje się w pełni, jest problem z dochodzeniem wiadomości z czatu i ogólnym poruszaniu się po stronie. Wkurzyło mnie to, więc postanowiłem przeinstalować system. Po zainstalowaniu kilku programów przez przypadek zainstalował mi się "webssearch" czy coś takiego, który usunąłem jakimś programem, którego nazwa wyleciała mi niestety z głowy. Niestety reinstalcja systemu nie pomogła i facebook wciąż się nie do końca wczytuje. Jednocześnie przy próbie pobrania Visual C++ ze strony Microsoftu okazało się, że ta w ogóle się nie otwiera. Próbowałem także wyczyścić komputer CCleanerem bez żadnych skutków. Z góry dziękuję za pomoc

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Od pewnego czasu mam problem z wolnym otwieraniem niektórych stron a czasami nawet nieotwieraniem się ich. Głównie dotyczyło to facebook'a który nie wczytuje się w pełni, jest problem z dochodzeniem wiadomości z czatu i ogólnym poruszaniu się po stronie. Wkurzyło mnie to, więc postanowiłem przeinstalować system. (...) Niestety reinstalacja systemu nie pomogła i facebook wciąż się nie do końca wczytuje. Jednocześnie przy próbie pobrania Visual C++ ze strony Microsoftu okazało się, że ta w ogóle się nie otwiera.

Prawdopodobnie ten problem nie wiąże się z żadną infekcją, bo występował przed i po reinstalacji systemu. Może to być np. problem po stronie dostawcy. W Dzienniku zdarzeń widzę też błąd sugerujący reinstalację sterowników sieciowych:

 

Error: (11/24/2015 07:57:56 PM) (Source: Microsoft-Windows-WLAN-AutoConfig) (EventID: 10000) (User: ZARZĄDZANIE NT)

Description: Uruchomienie modułu rozszerzalności sieci WLAN nie powiodło się.

 

Ścieżka modułu: C:\Windows\system32\Rtlihvs.dll

Kod błędu: 126

 

Po zainstalowaniu kilku programów przez przypadek zainstalował mi się "webssearch" czy coś takiego, który usunąłem jakimś programem, którego nazwa wyleciała mi niestety z głowy.

Owszem, są tu czynne obiekty adware, nabyte w następujące sposoby: KLIK. Wg raportu załatwił Cię poniższy plik wyglądający jak jakiś "downloader" a nie docelowy instalator programu:

 

2015-11-24 18:15 - 2015-11-24 18:15 - 00976488 _____ (Application Web ) C:\Users\Hal 9000\Downloads\Codec-Pack_installer.exe

 

Wg raportu program użyty do usuwania to był SpyHunter. To wątpliwy skaner z czarnej listy! Trzymać się z daleka.

 

 

Doczyść adware, na wszelki wypadek wstawiłam w skrypcie też kilka resetów sieciowych:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
R2 WdsManPro; C:\ProgramData\JWMiniProJ\WMiniPro.exe [309384 2015-11-24] (DTools LIMITED)
S1 wfdrvr_vt_1_10_0_28; system32\drivers\wfdrvr_vt_1_10_0_28.sys [X]
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [deskCutv2@gmail.com] - C:\Users\Hal 9000\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\mcspmcqi.default\extensions\deskCutv2@gmail.com => nie znaleziono
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [yahooprotected@gmail.com] - C:\Users\Hal 9000\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\mcspmcqi.default\extensions\yahooprotected@gmail.com => nie znaleziono
Task: {0F904BA5-5F2E-484B-A4B5-B4CB55EFEF97} - System32\Tasks\Opera N Sunday => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
Task: {CF71D5D6-21F4-4091-B7F3-91B80461435F} - System32\Tasks\Opera N Saturday => C:\Program Files (x86)\Opera\launcher.exe
C:\Program Files (x86)\Opera
C:\ProgramData\{262E20B8-6E20-4CEF-B1FD-D022AB1085F5}.dat
C:\ProgramData\JWMiniProJ
C:\Users\Hal 9000\AppData\Local\Opera Software
C:\Users\Hal 9000\AppData\Roaming\Opera Software
C:\Users\Hal 9000\AppData\Roaming\Shortcut
C:\Users\Hal 9000\Desktop\SpyHunter 4.20.9.4533 Portable - AppzDam
C:\Users\Hal 9000\Downloads\Codec-Pack_installer.exe
C:\Users\Hal 9000\Downloads\Codec-Pack_installer [1].exe
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: netsh advfirewall reset
CMD: netsh int ipv4 reset all
CMD: netsh int ipv6 reset all
CMD: netsh int httpstunnel reset all
CMD: netsh int portproxy reset all
CMD: netsh int tcp reset all
CMD: netsh winsock reset
RemoveProxy:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Wyczyść Firefox z adware:

  • Odłącz synchronizację (o ile włączona): KLIK.
  • Menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Odśwież program Firefox. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Menu Historia > Wyczyść całą historię przeglądania.
3. Napraw uszkodzony specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Users\Hal 9000\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy widzisz jakieś zmiany. Jeśli nie, problem z ładowaniem stron kwalifikuje się do działu Sieci, a tu wątek zostanie zakończony.

Odnośnik do komentarza

Czyszczenie po adware pomyślnie wykonane. Na koniec:

 

1. Przez SHIFT+DEL (omija Kosz) skasuj z Pulpitu folder Stare dane programu Firefox.

 

2. Zastosuj DelFix oraz wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Niestety facebook chodzi jeszcze gorzej.

Problem był przed reinstalacją systemu, więc to nie wygląda na sprawę strony software, o ile nie został powielony jakiś element sprzed reinstalacji. Jeszcze na wszelki wypadek sprawdź (choć wątpię), czy nie przeszkadza antywirus AVG, tymczasowo go deinstalując. O błędach oprogramowania sieciowego Realtek już mówiłam, te sterowniki Realtek są zresztą stare (skąd były pobierane?). I problem kwalifikuje się do działu Sieci.

Odnośnik do komentarza

Postawiłem dzisiaj znowu system na nowo. Na czystym systemie tylko ze sterownikami Realtek'a do karty WLAN nadal nie działa. Sterowniki znalazłem wieki temu gdzieś w odmętach internetu. Pobierane przez telefon bo po reinstalacji systemu za nic nie dało się podłączyć z wifi, a przewodowo też się nie dało. Tylko jak przez większość czasu nie sprawiały problemów. Jako iż problem definitywnie kwalifikuje się już do "Sieci" mógłbym poprosić o przeniesienie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...