Skocz do zawartości

Packet Loss (prawdopodobnie ingerencja złośliwego pliku/oprogramowania)


Rekomendowane odpowiedzi

@Edit1: Chciałem to jakoś ładnie oddzielić akapitami, lecz niestety wszystko samo się zlewa, przepraszam za nieczytelność

Witam! Od przedwczoraj tj. 14.11 w godzinach wieczornych pojawił się problem. Gdy grałem w jedną grę online (League of Legends) mój ping był normalny tak jak zawsze, natomiast miewałem straszne freezy i lagi w rozgrywce. Jak wspomniałem ping (ms) był w normie więc wykluczyłem przeciążenie łącza.

 

 

Kolega polecił mi sprawdzenie packet loss przez poprzez ts3. Packet loss sięgał momentami 40%, jak się orientuję to zbyt dużo i jest to problem. Możliwe też, że jest coś nie tak z serwerami wspomnianej gry, ponieważ na forach wielu graczy ma niemal identyczny problem co ja, jednakże komunikatory głosowe u mnie też często padają, m.in skype czasami sie rozłącza w trakcie rozmowy, albo wyrzuca mnie z ts3. Podobnie dzieje się z przeglądarką, czasami mam zwiechę, że nie mogę wczytać jakiejś strony internetowej, albo napisana przeze mnie wiadomość na facebooku nie zostaje wysłana, moge wtedy odświeżać facebooka przez 5 minut ale to nic nie daje. Tutaj można pokusić się o stwierdzenie, że jest to wina spowodowana wyłącznie problemami od dostawcy internetu, której nie wykluczam, aczkolwiek inni użytkownicy tej samej sieci (mam w domu wi-fi) się nie skarżą.

 

 

W internecie czytałem wiele tematów, próbowałem fixować na różne sposoby, żaden nie zadziałał. Zrobiłem także przywrócanie systemu oraz użyłem programy adwcleaner (logów nie zapisałem, więc mogę użyć programu jeszcze raz i zamieścić logi). Sprawdzałem spójność plików gry, chociaż jak już wspomniałem nie tylko tam pojawia się problem.

 

System: Windows 7 64bit

 

Dodatkowo zamieszaczam screeny wynikow testów prędkości internetu:

 

Speedtest.net by Ookla : http://scr.hu/5sg2/48eze

Speedtest.pl : http://scr.hu/5sg2/vgckz

Pingtest.net (Znalazłem tę stronę by odrazu sprawdzić też packet loss) : http://scr.hu/5sg2/m62eb

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chciałem to jakoś ładnie oddzielić akapitami, lecz niestety wszystko samo się zlewa, przepraszam za nieczytelność

Poprawiłam formatowanie posta.

 

 

Od przedwczoraj tj. 14.11 w godzinach wieczornych pojawił się problem. Gdy grałem w jedną grę online (League of Legends) mój ping był normalny tak jak zawsze, natomiast miewałem straszne freezy i lagi w rozgrywce. Jak wspomniałem ping (ms) był w normie więc wykluczyłem przeciążenie łącza.

Wiele podejrzanych:

- Owszem, widać w raportach aktywne adware Monarch Find (plus inne niepożądane ingerencje, w tym zainfekowany Firefox) i jest to jedna z możliwych przyczyn problemów.

- Aczkolwiek tu zwraca też uwagę modyfikacja Winsock wprowadzona przez świeżo zainstalowane oprogramowanie Winfast.

- I niepokoi mnie zakreślony serwer DNS pobierany z routera, mimo że to teoretycznie polski adres: KLIK. Ale on nie odpowiada dostawcy IP pod jakim widać Cię na forum, oraz to szczególne sparowanie z adresem Google budzi podejrzenia, taki układ jest charakterystyczny dla infekcji routera... No i posiadasz router TP-Link (zainstalowane oprogramowanie TL-WN721N/TL-WN722N Driver).

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 91.189.248.66 8.8.8.8

 

 


 

Operacje do wykonania:

 

1. Na wszelki wypadek zmień ustawienia DNS routera. Zaloguj się do routera:

  • Zmień ustawienia DNS. Jeśli nie wiesz na jakie, możesz ustawić adresy Google: 8.8.8.8 + 8.8.4.4
  • Zabezpiecz router: zmień hasło oraz zamknij dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu. Porównaj z tymi artykułami: KLIK, KLIK.
Po konfiguracji uruchom ten test mający potwierdzić zabezpieczenie: KLIK. Dopiero gdy router zostanie wyczyszczony i zabezpieczony:

 

2. Deinstalacje:

 

----> Przez Panel sterowania odinstaluj:

- Adware: Monarch Find, Picexa.

- Stare wersje i zbędniki: Adobe Flash Player 17 NPAPI, Adobe Flash Player 17 PPAPI, Bing Bar, HP Deskjet 1050 J410 series — badanie mające na celu poprawę produktów, Mozilla Firefox 39.0.3 (x86 pl), Mozilla Maintenance Service, Visual Studio 2012 x64 Redistributables, Visual Studio 2012 x86 Redistributables (te dwie instancje Visual Studio to odpadki po odinstalowanym AVG). Przy deinstalacji Firefox potwierdź usuwanie profilu z dysku.

 

----> Widać też na liście odpadek Norton Internet Security, więc zastosuj narzędzie Norton Removal Tool.

 

3. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
GroupPolicy: Ograniczenia - Chrome 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Ograniczenia 
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = www.google.com
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = www.google.com
HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = www.google.com
SearchScopes: HKU\S-1-5-21-1687086191-1766106099-2116064288-1000 -> DefaultScope {2023ECEC-E06A-4372-A1C7-0B49F9E0FFF0} URL =
StartMenuInternet: IEXPLORE.EXE - iexplore.exe
StartMenuInternet: (HKLM) OperaStable - C:\Program Files (x86)\Opera\Launcher.exe hxxp://www.delta-homes.com/?type=sc&ts=1442922687&z=00cfbeb7cfa4e6b4da75c59g8z2z1o7t6o7o7qabab&from=ient07031&uid=WDCXWD10EZEX-08M2NA0_WD-WMC3F281549915499
R2 IhPul; C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\TSv\TSvr.exe [396944 2015-09-21] (tsvr.com)
S2 AODDriver4.2.0; \??\C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Fuel\amd64\AODDriver2.sys [X]
S3 EagleX64; \??\C:\Windows\system32\drivers\EagleX64.sys [X]
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
Startup: C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Powiadomienia monitorowania tuszu - HP Deskjet 1050 J410 series.lnk [2015-09-24]
Task: {8544BECD-DAC2-4836-87C5-54C5157CE170} - System32\Tasks\{8E6FEE63-0839-4370-BB85-19DB3776E470} => pcalua.exe -a C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads\ATRAC3\atrac3.exe -d C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads\ATRAC3
Task: {C6DACE99-4A63-4EF0-B318-EDEDB5EC65DF} - System32\Tasks\{E89BCD4F-D5D9-4AAF-A94E-55FE9FA2ABDE} => pcalua.exe -a C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads\ASIO4ALL_2_9_English.exe -d C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads
Task: {F3209651-0958-49DD-8652-0DCA7902C4F4} - System32\Tasks\{C2D6D357-69B7-4F4F-AC90-30998891EDEC} => pcalua.exe -a C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads\Metin2Mod_2013SF_13012015.exe -d C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads
C:\Program Files (x86)\AVG
C:\Program Files (x86)\Monarch Find
C:\Program Files (x86)\Picexa
C:\Program Files (x86)\Vuze
C:\Program Files (x86)\Common Files\6b8a269e-46ff-4899-a3e6-0e20ae670c9b
C:\ProgramData\6b8a269e-46ff-4899-a3e6-0e20ae670c9b
C:\ProgramData\AVG
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Vuze.lnk
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\STAR WARS Battlefront Beta
C:\Users\Mikołaj\AppData\Local\Avg
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\appdataFr3.bin
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\PLZQ
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\WISZARM
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\AVG
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\Azureus
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\OpenCandy
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\RPEng
C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\TSv
C:\Windows\SysWOW64\pl.html
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\ZoneMap\Domains" /f
CMD: ipconfig /flushdns
CMD: netsh advfirewall reset
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

4. Napraw uszkodzony specjalny skrót IE. W pasku eksploratora wklej poniższą ścieżkę i ENTER:

 

C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories\System Tools

 

Prawoklik na zlokalizowany tam skrót Internet explorer (bez dodatków) > Właściwości > w polu Element docelowy po ścieżce "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" dopisz dwie spacje i -extoff

 

5. Zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), ponownie z Addition, ale już bez Shortcut. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się jak sprawy wyglądają oraz potwierdź mi, że w Google Chrome i Operze nie występują reklamy "Monarch Find", bo jeśli tak, to jest tu globalna modyfikacja niewidzialna w raporcie i trzeba będzie podjąć inne kroki.

Odnośnik do komentarza

Próbowałem się zalogować do routera, próbowałem zmieniać IP, lecz nie gdy wpisuję w przeglądarkę swoje IP nie łączę się z żadną stroną. Chciałbym też napomnieć, że główny router znajduje się w sąsiednim pokoju, a ja jestem połączony do sieci wi-fi za pomocą wspomnianego przez Ciebie routera TP-link. Czy to jest właśnie przeszkodą, uniemożliwiającą mi zalogowanie się do routera, czy coś robię nie tak? 

Odnośnik do komentarza

Próbowałem się zalogować do routera, próbowałem zmieniać IP, lecz nie gdy wpisuję w przeglądarkę swoje IP nie łączę się z żadną stroną.

O jakim IP mówisz? Logując się do routera poprzez wklepanie adresu IP w pasku należy użyć adres widziany w ipconfig (linia Default Gateway / Domyślna brama). Czy ten adres nie wchodzi w przeglądarce, by dostać się do konfigu routera?

Odnośnik do komentarza

Teraz cos kompletnie pokrecilem, ze komputer przestal widziec router tp-link. Chcialem zresetowac router a po poniwnym podlaczeniu nie dzialal. Zreinstaluje szybko oprogramowanie. Wlasciwe ip wpisywalem i nie moglem sie polaczyc za chwile sprobuje jeszcze raz i dam znac

 

@Edit: Wpisuję w przeglądarkę ip bramy domyślnej (192.168.0.1) http://scr.hu/5sg2/u1o5p

Lecz cały czas wyskakuje mi to okno: http://scr.hu/5sg2/dwidn
Wszystkie podane wskazówki sprawdzałem, na innej przeglądarce również nie działa, jestem beznadziejny :D
 
@Edit2: Okej, na razie dziękuje za zaangażowanie i chęć pomocy, jutro (aktualnie to już dzisiaj) jeszcze pokombinuję, wiele tematów już przejrzałem, ale coś się wymyśli, jeśli się uda to wykonam polecenia i wrzucę logi.
Odnośnik do komentarza

Skoro nie można się dostać do interfejsu logowania routera w taki sposób, możesz zrobić reset fabryczny za pomocą przycisku na obudowie, co także zresetuje ustawienia DNS skonfigurowane w routerze. Jeżeli ta operacja pozwoli się zalogować do routera, to natychmiast zmienić hasło i wyłączyć dostęp zdalny, jak omawiane powyżej. A reszta instrukcji nadal bez zmian.

Odnośnik do komentarza

Skoro to jest adapter USB, to wg manuala tam nie ma żadnej konfiguracji tego typu.
 

Chciałbym też napomnieć, że główny router znajduje się w sąsiednim pokoju, a ja jestem połączony do sieci wi-fi za pomocą wspomnianego przez Ciebie routera TP-link.

 

Czyli jest jeszcze router? To na tym drugim urządzeniu zastosuj przycisk reset i po tym spróbuj się zalogować do interfejsu konfiguracji routera.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc. A więc tak, reklama "Monarch Find" nie wyskakuje.

 

Co do ogólnych spraw. W grze tylko chwile sprawdzałem, troche problemów nadal było, aczkolwiek nie będę się teraz powoływał na samą grę, ponieważ jak czytałem na forach i kolega mi mówił, że DZISIAJ padły im serwery i wyrzuciło z gry, mówi też, że teraz jak próbował grać to ma podobne problemy, lecz ja je miałem już wcześniej.

 

Myślałem, że ze skypem wszystko w porządku, niestety w końcu mnie wyrzuciło, wyświetla się czerwony wykrzyknik, że jest problem z połączeniem.

 

Na randomowy serwer ts3 połączyłem się w miarę normalnie (wcześniej długo to trwało) chwile tam siedziałem i mnie nie disconnectowało jak wcześniej, aczkolwiek sprawdziałem packet loss i sięgał on wysokich %: tutaj screen http://scr.hu/5sg2/lwhmo

 

Wydaje mi się, że przeglądarka chodzi płynniej (wcześniej długo ładowały się strony i często nie dochodziły wiadomości na facebooku).

 

Ogólnie problem ze skypem nadal się pojawia, może tym razem to jednak przez sam internet, aczkolwiek jak wspomniałem nadal odnotowuję wysoki packet loss, no i jak też mówiłem do końca nie mogłem sprawdzić co i jak w grze, bo pojawił się u nich globalny problem z serwerami.

 

Fixlog.txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

No cóż, nadal jest ten sam podejrzany DNS, aczkolwiek nie mam 100% pewności że to coś złego. Mamy problem, by wejść do konfiguracji routera, więc tu chyba już nie zaradzę i być może trzeba wesprzec się pomocą technika. Tylko tak zapytam: czy jest możliwość tymczasowo zmienić konfigurację sieciową, by ten router był powiązany z Twoim komputerem bezpośrednio? Może to pomogłoby wejść do ustawień. Nawiasem mówiąc, jaki komunikat zwraca ta strona testu Orange?

 

Jak mówiłam, jest też modyfikacja Winsock filtrująca ruch sieciowy wprowadzona przez WTFast, ale jej na razie nie ruszam, bo nie jest wyjaśniony punkt powyżej.

 

Jeśli chodzi o pozostałe sprawy, to wszystko poszło gładko i tylko poprawki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {350778DB-C499-4AD5-8619-180911F0A9A6} - System32\Tasks\{C5A8F6F0-F57A-4BC1-AA18-4FEB2C46A3B6} => pcalua.exe -a C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads\DSL-G604t_fw_revALL_200b01t01eu20050930_ALL_en_050930\DLinkEU_DSL-G604T_V2.00B01T01.EU.20050930_upgradeB10.exe -d C:\Users\Mikołaj\Desktop\Downloads\DSL-G604t_fw_revALL_200b01t01eu20050930_ALL_en_050930
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Norton
RemoveDirectory: C:\Users\Mikołaj\AppData\Local\Mozilla
RemoveDirectory: C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\Mozilla
RemoveDirectory: C:\Users\Mikołaj\AppData\Roaming\Picexa Viewer
CMD: del /q C:\Windows\system32\REN*.tmp
Reg: reg delete HKCU\Software\Mozilla /f
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\FIREFOX.EXE /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins /f

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Tym razem nie będzie restartu. Przedstaw fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza

Test Orange wykazał, że moja sieć jest bezpieczna, trochę ciężko będzie to zrobić bo bym musiał cały komputer przenieść, ale czy będzie to samo jeśli zrobię to za pośrednictwem laptopa brata, który mogę bezpośrednio podłączyć pod router? Dopiero teraz wpadłem na ten błyskotliwy pomysł... wydaje mi się, że to będzie to samo, czekam na opinię.

 

Przed wszystkimi fixami zanim zgłosiłem problem na tym forum próbowałem właśnie zagrać za pośrednictwem programu WTFast, lecz problem nie znikał. 

 

 

 

Operacje do wykonania:

 

1. Na wszelki wypadek zmień ustawienia DNS routera. Zaloguj się do routera:

  • Zmień ustawienia DNS. Jeśli nie wiesz na jakie, możesz ustawić adresy Google: 8.8.8.8 + 8.8.4.4
  • Zabezpiecz router: zmień hasło oraz zamknij dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu. Porównaj z tymi artykułami: KLIK, KLIK.

Tak więc jeśli to bez znaczenia to zaraz pójdę spróbować to zrobić na laptopie połączonym bezpośrednio z głównym routerem.

Odnośnik do komentarza

Okej trochę wyprzedziłem, nie wiem w ogóle po co się o takie rzeczy pytam, wybacz moją głupotę. Udało mi się zalogować do routera, zmieniłem adresy DNS na te przykładowe Google, które podałaś 8.8.8.8 + 8.8.4.4, trzeci pozostawiłem bez zmian 0.0.0.0, niestety, gdy chciałem zmienić hasło i resztę znowu nie mogłem się zalogować do routera, ip bramy domyślnej, które miało zakończenie 254 wróciło do domyślnego 1. Ponowny reset routera nic tutaj nie wskórał. Mam nadzieję, że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Z tego co widzę to chyba serwery DNS się nie zapisały: http://scr.hu/5sg2/1i9ul
 
Około 20 spróbuję jeszcze raz się zalogować do routera, zresetuje go kilka razy, może się uda, jeśli będę mógł zrobić tylko to co wcześniej, to tylko serwery DNS się zmienią (jeśli się prawidłowo zapiszą), tak jak wspomniałem, bo zmianie tych serwerów, zaakceptowałem zmiany i później wszedłem w inną zakładkę by zmienić hasło no i wyskoczyło znów okno te co wcześniej na moim pc: http://scr.hu/5sg2/dwidn. Także mam nadzieję, że uda mi się zrobić wszystko, ale jeśli będzie tak jak wcześniej, czyli tylko serwery DNS się zmienią, to zmiana hasła i pozostałe kroki ze zdalnym dostępem nie będą zrealizowane. Może zmiana serwerów DNS wpłynęła na to, że później nie mogłem się już zalogować? Jeśli dobrze pamiętam były tam 3 kolumny z 0.0.0.0, 2 pierwsze zmieniłem na te Google'owskie, a 3 zostawiłem bez zmian tak jak wspomniałem. Może też, jeśli uda mi się zalogować ponownie, najpierw wykonam zmianę hasła i resztę kroków  a na koniec zmienię serwery DNS, może na jakieś inne, jeśli te coś spartaczyły. Nie jestem do końca pewien, co mi się uda zrobić to zrobię i dam znać po 20, po tym co napisałem pewnie trochę będzie ciężko doradzić coś sensownego, także proszę oczekiwać raportu co mi się udało zmienić po wspomnianej 20:00

 

@Edit1: Niestety nic nie udało mi się zrobić, próbowałem też zmienić IP we właściwościach karty sieciowej na własną rękę co nie skończyło się za dobrze, ale po restarcie laptopa wszystko wróciło do normy :D. Także nie wiem co dalej. Ogólnie jutro zamierzam zadzwonić do dostawcy w tej sprawie bo chciałbym się w końcu móc zalogować i zabezpieczyć sieć hasłem. Także mam nadzieję, że może on coś wymyśli. Na ten moment tak jak wspomniałem chyba nie możemy iść dalej bez konfiguracji DNS jak mniemam?

 

@Edit2: Jakoś cudem udaje mi się zalogować na moim pc do routera, tylko mam internet dłuższą chwilę a później muszę resetować router, chyba coś nie potrzebnie grzebałem w karcie sieciowej

Odnośnik do komentarza

To są ciągle te same serwery DNS, o których mówię od początku, i już wyjaśniałam dlaczego ten układ jest podejrzany. Ten pierwszy adres IP jest dziwny, nie zgadza się dostawca sieciowy z adresem IP pod jakim Cię widzę na forum. I przy bieżących infekcjach routera bardzo częsty układ to "Podstawowy zły IP - Zapasowy IP Google".

 

 

Ogólnie jutro zamierzam zadzwonić do dostawcy w tej sprawie bo chciałbym się w końcu móc zalogować i zabezpieczyć sieć hasłem.

Sądzę, że to najlepsze wyjście na teraz i uzyskasz 100% potwierdzenia jakie serwery DNS powinny występować u Ciebie w routerze. Utwórz też nacisk na zabezpieczenie dostępu do konfiguracji, nie mogą Cię zostawić z domyślnym loginem.

Odnośnik do komentarza

Okej, męczyłem się z tym trochę, raz dało się zalogować raz nie, ale udało mi się w końcu przywrócić dawną nazwę sieci i hasło, zmieniłem serwery DNS: http://scr.hu/5sg2/6yvgh

 

I to w sumie tyle co mogłem zrobić, w sumie uniknąłem wizyty odpłatnej wizyty technika i mam nadzieję, że internet będzie działał już normalnie, nie potrzebnie tak kombinowałem jak nie mogłem się zalogować do routera bo prawie sobie zgotowałem wizytę technika, który by musiał ustawiać wszystko od początku ale chyba udało mi się to zrobić samemu. 

 

Tak czy siak teraz zrobię to co mówiłaś, czyli nowy log FRST i zaobserwuję czy są jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza

A więc tak, w grze nadal to samo, ts3 nadal packet loss sięgający 30%, jeszcze zapomniałem wspomnieć, że jak mnie wyrzuca z serwera na ts3 to dostaję taką informację: "Maximum number of connections with the same identity exceeded." Przeglądarka działa bez zarzutów. Skype o dziwo zachowuje się teraz normalnie, tzn nie przerywało mi rozmowy ale często wyskakuje "ostrzeżenie", że połączenie jest słabe, później, że dobre.

 

Zamieszczam logi FRST

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Okej, męczyłem się z tym trochę, raz dało się zalogować raz nie, ale udało mi się w końcu przywrócić dawną nazwę sieci i hasło, zmieniłem serwery DNS

1. No cóż, w a logu nadal te same adresy DNS pobierane z routera. W ipconfig pokazuje Ci adresy Google, bo ustawiłeś je po stronie Windows z poziomu Panelu sterowania. One biorą precedens, ale sprawa routera nadal aktualna.

 

Tcpip\Parameters: [DhcpNameServer] 91.189.248.66 8.8.8.8

Tcpip\..\Interfaces\{2F8432F9-CFFF-4F39-9174-258BA9009868}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4

Tcpip\..\Interfaces\{57B329C6-0802-4E2D-BCAE-C87122E15916}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4

Tcpip\..\Interfaces\{57B329C6-0802-4E2D-BCAE-C87122E15916}: [DhcpNameServer] 91.189.248.66 8.8.8.8

 

2. Jako akcję dodatkową możemy spróbować zresetować Winsock. Co najwyżej potem przeinstalujesz WTFast 3.5. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CMD: ipconfig /flushdns
CMD: netsh winsock reset
Reboot:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Napraw (Fix). Nastąpi restart. Przedstaw fixlog.txt. I zrób nowy log FRST z opcji Skanuj (Scan), bez Addition i Shortcut. Wypowiedz się czy widzisz jakąś zmianę.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że jakość rozgrywki się poprawiła lecz mimo wszystko pojawiał się problem, o wiele rzadziej ale pojawiał się, po prostu w pewnym momencie nie mogłem nic zrobić ani się ruszyć przez około 10 sekund, myślę, że to właśnie ten "packet loss" w tym momencie, ale tak jak mówię, rzadziej się to zdarzało niż przedtem. Reszta tak samo.

 

1. No cóż, w a logu nadal te same adresy DNS pobierane z routera. W ipconfig pokazuje Ci adresy Google, bo ustawiłeś je po stronie Windows z poziomu Panelu sterowania. One biorą precedens, ale sprawa routera nadal aktualna.

Te adresy DNS wpisałem w konfiguracji routera po zalogowaniu, już znalazłem na to sposób i mogę się zalogować po restarcie internetu, lecz mogę zatwierdzić tylko jedną zmianę i później już mnie wylogowywuje Tak poza tym w konfiguracji routera są trzy pola DNS do wypełnienia, w 1 mam 8.8.8.8 w 2 8.8.4.4 , co wpisać w 3? Domyślnie jest tam 0.0.0.0

FRST.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie Fix FRST niby zresetował Winsock, ale w nowym logu FRST nadal ta sama modyfikacja... Na razie to zostawiam.

 

 

Te adresy DNS wpisałem w konfiguracji routera po zalogowaniu, już znalazłem na to sposób i mogę się zalogować po restarcie internetu, lecz mogę zatwierdzić tylko jedną zmianę i później już mnie wylogowywuje Tak poza tym w konfiguracji routera są trzy pola DNS do wypełnienia, w 1 mam 8.8.8.8 w 2 8.8.4.4 , co wpisać w 3? Domyślnie jest tam 0.0.0.0

Chodzi tylko o modyfikację pary Podstawowy (Primary) + Zapasowy (Secondary), inne pola Cię nie interesują. Jest tu najwyraźniej coś nie w porządku z edycją konfiguracji. Może będzie wymagana aktualizacja firmware. Co to za model routera?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...