Skocz do zawartości

Windows explorer przestał działać.


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od tego,ze podczas gry stracilem doslownie prad na 1s,chcac wrocic (system uruchomil sie normalnie) probowalem uruchomic gre,ale nic nie wyszlo,po czym zrobilem reset (myslalem ze to jakis zwykly blad),i teraz probowalem odpalic co kolwiek z marnym skutkiem.
Po bardzo dlugim czasie,od uruchomienia czego kolwiek,wyskakuja rozne bledy o tej samej tresci "windows exlorer przestal dzialac" "... nie odpowiada" "wykonanie serwera nie powiodlo sie" (ten ostatni jest najczesciej).
Korzystam z antyvirusa Pandy (free), jest on caly czas na biegu,lecz po uruchomieniu krytycznego skanowania stoi na 1% i nie daje znaku zycia.
Wracajac do poczatku,przegladarka potrafi sie odpalic lecz jest bardzo ciezko cos zrobic,mowie tu o pobraniu jakiego kolwiek innego oprogramowania do wykrywania wirusow itp.
W sumie to tyle,nawet nie wiem od czego zaczac z odblokowywaniem tego komputera,poniewaz fizycznie nie potrafie nic zrobic/sciagnac itp.

#Edit
nie wiem czy tak powinno byc,ale w trybie awaryjnym wszystko dziala "normalnie",takze jednak moge jakos dzialac.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pisze juz z mojej maszyny,szukajac na necie napotkalem sie na program "RogueKiller",nie majac wiekszych mozliwosci,wykorzystalem tryb awaryjny,dokonalem skanowania,przy czym doszlo bodajrze do 3 znalezisk,usunalem automatycznie,zresetowalem,przy czym juz bez trybu awaryjnego,i wyglada na to ze pomoglo.
Tylko teraz moje pytanie,czy mogly zostac po tym jakies pozostalosci,ktore moga zle wplywac na komputer? Nie znam sie w zadnym stopniu,takze prosilbym o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Tylko kosmetyka:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: {CD85339A-7BA6-45D1-9AF0-FDC60E06EAF9} - System32\Tasks\{A7606FBA-B982-4548-8C07-4621563FE4CA} => pcalua.exe -a "E:\Pobrane pliki\Nowy folder\Setup.exe" -d "E:\Pobrane pliki\Nowy folder"
Task: {FB3ADF40-5039-4679-8E69-B579843EBB70} - System32\Tasks\{ACDF651B-6078-4389-A14F-06362E3186D2} => pcalua.exe -a C:\Users\Admin\Downloads\dotnetfx35.exe -d C:\Users\Admin\Downloads
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.

 

 

Error: (08/25/2015 06:16:27 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7001) (User: )
Description: Usługa Usługa listy sieci zależy od usługi Rozpoznawanie lokalizacji w sieci, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
%%1068

 

Niestety, ja nie mam pojęcia, co oznacza błąd "1068".

Być może chodzi o uprawnienia. do dostępu do usługi.

 

W tej sytuacji musi to obejrzeć @Picasso.

Już wróciła, ale nie wiem, kiedy zacznie pomagać, bo najpierw musi się zająć sprawami administracyjnymi forum.

Jak tylko zauważysz, że już pomaga, to zgłoś swój temat w tym (lub podobnym, uaktualnionym) temacie: http://www.fixitpc.p...bez-odpowiedzi/

 

W międzyczasie możesz przygotować:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Reg: reg query HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\services\nlasvc /s

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.
Powstanie plik fixlog.txt.
Daj ten log.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Klucze wyglądają na OK (są różnice w porównaniu z moimi kluczami, ale wg mnie nie mające nic wspólnego z błędem 1068)

I sposób:

START>>URUCHOM >> wybierz (lub wpisz): regedit >OK >TAK >
rozwiń ten klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services
>prawoklik na NlaSvc >Uprawnienia >Zaawansowane>zakładka Uprawnienia > podaj, jakie tam widzisz uprawnienia
(u mnie są takie:
----> SYSTEM: Pełna kontrola
----> Administratorzy: Pełna kontrola
----> Użytkownicy: Odczyt
----> TWÓRCA-WŁAŚCICIEL: Uprawnienia specjalne)

rozwiń ten klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc
>prawoklik na Parameters >Uprawnienia >Zaawansowane>zakładka Uprawnienia > podaj, jakie tam widzisz uprawnienia
(u mnie są takie:
----> SYSTEM: Pełna kontrola
----> Administratorzy: Pełna kontrola
----> Dhcp, NlaSvc, INTERAKTYWNA, USŁUGA: Uprawnienia specjalne

rozwiń ten klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc
>prawoklik na Security >Uprawnienia >Zaawansowane>zakładka Uprawnienia > podaj, jakie tam widzisz uprawnienia
(u mnie są takie:
----> SYSTEM: Pełna kontrola
----> Administratorzy: Pełna kontrola
----> TWÓRCA-WŁAŚCICIEL: Uprawnienia specjalne
----> Użytkownicy: Odczyt)

 

albo zamiast I sposobu możesz zrobić to:

II sposób:

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

ListPermissions: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\NlaSvc
ListPermissions: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\NlaSvc\Parameters
ListPermissions: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\NlaSvc\Security

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.
Powstanie plik fixlog.txt.
Daj ten log.

 

dla @Picasso to bez znaczenia, który z powyższych sposobów wybierzesz.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...