Skocz do zawartości

Zainfekowany router.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Całkiem niedawno na powrót nawiedziła mnie infekcja routera, będzie to prawdopodobnie Win32/Sality. Na początku pozmieniałem po prostu DNS-y, korzystałem przy okazji z programu QuickSetDNS i nie było problemu aż do dzisiaj. Nie pomaga ani reset routera, ani zmiana DNS-ów. Przeskanowałem system Anti-Malwer ale nie dał żadnego wyniku. AdwCleaner 5 wpisów w rejestrze. Już raz miałem ten problem z tym że tym razem nie śmigałem po żadnych podejrzanych stronach, po prostu jednego dnia się pojawiło:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/23016-outdated-browser-detected/

 

 

 

Addition.txt

AdwCleanerLog.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
nawiedziła mnie infekcja routera, będzie to prawdopodobnie Win32/Sality

 

skąd ten pomysł?

w logach nic nie wskazuje na istnienie SALITY.

ani na infekcję routera

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

 

Task: {A82E3176-409A-421B-BB44-656C5A06B0FD} - System32\Tasks\{367A41C0-C160-400A-8DFF-8824EC7FDCC5} => pcalua.exe -a C:\Users\Kolbe\Downloads\HAL_9000_4_3.exe -d C:\Users\Kolbe\Downloads

AlternateDataStreams: C:\Users\Kolbe\Ustawienia lokalne:dVN5DgGGU4zccna0nq6l5K

AlternateDataStreams: C:\Users\Kolbe\AppData\Local:dVN5DgGGU4zccna0nq6l5K

AlternateDataStreams: C:\Users\Kolbe\AppData\Local\Dane aplikacji:dVN5DgGGU4zccna0nq6l5K

AlternateDataStreams: C:\Users\Kolbe\AppData\Local\Temporary Internet Files:UJKslb48ts5WSVDf

Reg: reg delete "HKU\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction <======= ATTENTION

HKU\S-1-5-21-4059769512-2160792119-2253301434-1001\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction <======= ATTENTION

S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]

C:\Users\Kolbe\MediaInfo.dll

C:\Users\Kolbe\temp.dat

C:\Users\Kolbe\Desktop\Anita\Pulpit\Maj 2011-uchwały-projekty.doc.lnk

C:\Users\postgres\Desktop\Launch Fahrenheit.lnk

C:\Users\postgres\Desktop\Play Star Wars Battlefront II.lnk

C:\Users\UpdatusUser\Desktop\Launch Fahrenheit.lnk

C:\Users\UpdatusUser\Desktop\Play Star Wars Battlefront II.lnk

EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe

Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Skrypt wykonany. Skąd pomysł na Sality ? Zmieniające się DNS-y na routerze pomimo zmienionego hasła, jeśli ustawię DNS-y na auto to niemal pewne że na YT i Googlach dostanę komunikat o nieaktualnym Flash Playerze, czasami na routerze zmienia mi się PVC z 4 na 0 a wraz z tym wszystkie ustawienia z nim związane. LInk do zdjęcia:

 

Jest : http://img34.imagevenue.com/img.php?image=02731_1_122_158lo.jpg

Powinno być: http://img103.imagevenue.com/img.php?image=02931_2_122_1129lo.jpg

 

EDIT: Dziwne jest to, że pomimo zmiany parametrów internet dalej mi śmiga

Odnośnik do komentarza

Dalej nie rozumiem, co DNS i router mają wspólnego z SALITY.

 

W logach widzę DNS  GOOGLE'a:

T

cpip\Parameters: [DhcpNameServer] 8.8.8.8 8.8.4.4
Tcpip\..\Interfaces\{2C58A7E5-8FD6-4DBE-B69E-2093C0DABE7A}: [DhcpNameServer] 8.8.8.8 8.8.4.4
Tcpip\..\Interfaces\{4ACB4215-3E64-408A-A62D-BCD46EE2C372}: [NameServer] 8.8.8.8,8.8.4.4
Tcpip\..\Interfaces\{4ACB4215-3E64-408A-A62D-BCD46EE2C372}: [DhcpNameServer] 8.8.8.8 8.8.4.4

 

Jeśli coś "nie gra" z routerem, to skontaktuj się ze swoim dostawcą internetu.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

ale DNS'y GOOGLE są też dobre, doskonale mogą zastępować DNS Netii.

 

jessi

Problem w tym, że ustawiłem DNS-y googlowskie a mimo to samoistnie się zmieniły, podobnie jak PVC. Nie rozumiem tylko dlaczego w logach widać DNS GOOGLE, a w ustawieniach routera zupełnie inne, nikt nie ma dostępu do routera a hasło mam raczej silne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...