Skocz do zawartości

Nie można usunąć wpisów


Rekomendowane odpowiedzi

Przyglądam się pewnej walce z wirusami na innym forum. Chciałem zapytać Panią Ordynator Działu Chorób Zakaźnych, czy te wpisy z OTL są rzeczywiście szkodliwe? Bo jak na razie nie mogą ich usunąć.

Proszę mnie nie podejrzewać o dwulicowość. Duszą i ciałem jestem związany z FIXIT.PC :)

 

SRV - File not found [unknown | Stopped] --  -- (MSDTC)

SRV - File not found [unknown | Stopped] -- -- (HidServ)

SRV - File not found [unknown | Stopped] -- -- (AppMgmt)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To usługi systemowe a nie szkodniki. Nie widzę logów i platformy, kontekstu tematu ani prowadzonych akcji, ale można przypuszczać, że "analizujący" nie tyle oceniają to jako szkodliwe, lecz reagują jak pies Pawłowa na frazę "not found". Nie wszystko co "not found" w OTL ma być naprawiane przez usunięcie.

 

  • AppMgmt (Usługa zarządzania aplikacjami): Na XP Home jest w naturalnym stanie "not found" (KB328213), jeśli zaś brakuje pliku na XP Pro to się go uzupełnia. Usługi nigdy nie usuwam, co najwyżej na edycji Home wyłączam.
  • HidServ (Dostęp do urządzeń interfejsu HID) - Usługa ta może być w naturalnym stanie "not found" (przeważnie też w logach już jest jako "Disabled"), w większości przypadków zbędna w pracy tłowej, to sterowniki producentów trzecich odwalają robotę, choć się zdarza konieczność uzupełnienia (KB932875). Usługi nigdy nie usuwam.
  • MSDTC (Distributed Transaction Coordinator) - Koordynator transakcji bazodanowych. Jeśli jest "not found", to się uzupełnia plik / wpisy rejestru (w zależności dlaczego jest "not found"). Tu przykład takiej korekty z mojej strony: KLIK.

A problem z usuwaniem, można tylko przypuszczać (nie znam błędów) np. po braku rozpoznania wartości "Start", że być może to nie są już wpisy w pełni zainstalowanej usługi i wysłanie poleceń sterujących do szczątków nie zadziała (wtedy się kasuje wprost z rejestru).

 

 

EDIT: Pisałam nie widząc odpowiedzi Landussa.

 

.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza

Dziekuje za wyjaśnienia.

Uzupełniam informacje żeby była jasność:

system XP Home SP3

Nie wszystko co "not found" w OTL ma być naprawiane przez usunięcie.

Doskonale zdaję sobie sprawę.

ale można przypuszczać, że "analizujący" nie tyle oceniają to jako szkodliwe, lecz reagują jak pies Pawłowa na frazę "not found".

Pewnie tak jest.

Dziekuje Wam serdecznie za wyjaśnienia. Kłaniam się nisko. :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...