Skocz do zawartości

Profil Firefox


Grisza

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

 

czy można po zresetowaniu Firefox wrócić do starego profilu? A jeśli nie, to czy jest jakiś działający sposób na przeniesienie danych ze starego profilu do nowego (jak zakładki, historia, ustawienia itd.)?

Wiem, że jest poradnik od Mozilli, ale on mi nic nie dał :o https://support.mozilla.org/pl/kb/Odzyskiwanie%20wa%C5%BCnych%20danych%20ze%20starego%20profilu

Kiedy kopiuję stary plik places.sqlite do nowego profilu (mam wtedy wyłączonego FF (!!!)) i potem uruchamiam FF to nie mam starej historii. Nie ma żadnej historii i zakładek. Zmienia się rozszerzenie pliku na places.sqlite.corrupted

 

Musiałem zrestetować FF, ponieważ nie wiem dlaczego FF przestał zapamiętywać historię przeglądania mimo zaznaczonej opcji zapamiętywania historii (podejrzewam IObit Adv SysCare 8, który testuję). Na szczęście odzyskałem stary plik places.sqlite korzystając z opcji Poprzednie wersje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dobra, mam :) "Zhackowałem" FF poprzez dodanie wartości Integer places.history.expiration.max_pages i ustawienie jej na tyle ile wynosiła wielkość mojego starego pliku places.sqlite (80 MB = 83,886,080 bajtów zaokrągliłem do 838861). Musiałem tak to zrobić, ponieważ wartości places.history.expiration.transient_current_max_pages nie da się normalnie zmodyfikować a była ona domyślnie ustawiona na 104858 (jakaś jednostka, ani to bajty ani kilobajty...hmm, to jest zaokrąglone: 10,485,760 bajtów bez dwóch ostatnich cyfr). Dzięki zmianie wartości na większą FF mógł odczytać większy plik, Bez tego koniecznie chciał stworzyć nowy plik places.sqlite bo mu rozmiar nie pasował...

Teraz tylko kopia zapasowa za pomocą MozBackup i mogę być spokojny :3

 

Tyle. Proszę o zachowanie tematu dla potomnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...