Skocz do zawartości

Spowolnione działanie systemu


Kunkyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem polega na tym, że system znacznie zwolnił. Co zauważyłem:

1. Spowolnienie przeglądania plików w eksplorerze tzn. zawartość folderów dłużej się wczytuje, czasami łapie "brak odpowiedzi"

2. System zawiesza (rzadko)- znika wszystko z pulpitu zostaje sama tapeta i po chwili wszystko wraca do normy wydaję mi się że system explorer.exe po prostu się restartuje. 

3. Spadek wydajności w aplikacjach 3D.

4. Czasem w menadżerze zadań proces "Proces hosta dla zadań systemu Windows" zabiera cały Dysk i procesor. przez co praca całego systemu zwalnia.  Nie jestem pewien czy tak ma być.

Co do punku 4 nie jestem pewnien tego procesu na 100%. Jeśli powtórzy się sytuacja z tego punktu to naniosę poprawki. Wiodące problemy to 1,2,3.

Chciałbym wyeliminować możliwości związane z malware itp. ale kompletnie nie wiem jak się zabrać za te logi. Zastosowałem się do instrukcji z podpiętych tematów logi w załączniku.

Mógłby ktoś obeznany w tym temacie rzucić na to okiem, byłbym wdzięczny. Z góry dziękuję za pomoc.

 

System:

Windows 8.1 64 bity

Procesor Intel Core i3 M380

RAM: 3GB

Karta graficzna Ati  Radeon 5650

Dysk 320 GB

Addition.txt

FRST.txt

GMER.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Brak oznak czynnej infekcji.

 

 

Mój problem polega na tym, że system znacznie zwolnił. Co zauważyłem:

1. Spowolnienie przeglądania plików w eksplorerze tzn. zawartość folderów dłużej się wczytuje, czasami łapie "brak odpowiedzi"

2. System zawiesza (rzadko)- znika wszystko z pulpitu zostaje sama tapeta i po chwili wszystko wraca do normy wydaję mi się że system explorer.exe po prostu się restartuje.

3. Spadek wydajności w aplikacjach 3D.

4. Czasem w menadżerze zadań proces "Proces hosta dla zadań systemu Windows" zabiera cały Dysk i procesor. przez co praca całego systemu zwalnia. Nie jestem pewien czy tak ma być.

1. Podstawowy defekt, który może tworzyć wszystkie omawiane problemy (a szczególnie mulenie i spadek wydajności), to krytyczny poziom wolnego miejsca na dysku, nieco ponad 3GB wolnego i nie wiadomo jak bardzo sfragmentowany ten skrawek jest (im bardziej = tym trudniej)! Zacznij od porządków na dysku, by uzyskać o wiele większy zakres wolnego. Ta partycja jest ogólnie mała i tu mogą być wieczne problemy z wolnym miejscem.

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:40.78 GB) (Free:3.46 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (obtained from BCD)]

 

2. Ten błąd explorer.exe (enigmatycznie przedstawiony w Dzienniku zdarzeń) może być też z winy niekompatybilnych rozszerzeń powłoki. Jeśli punkt 1 nic nie wniesie do sprawy, wykonaj test pod kątem rozszerzeń powłoki. Uruchom ShellExView x64, przez klik w belkę Company posortuj wspólnie wszustkie niedomyślne wpisy (wyróżnione na różowym tle), z wciśniętym CTRL zaznacz wszystkie różowe i wyłącz, zresetuj system. Sprawdź czy są jakieś zmiany.

 

3. Przy okazji odinstaluj stary Bing Bar. Odpadną określone procesy. Oraz wykonaj poboczne akcje "kosmetyczne" ze spoilera:

 

 

 

1. W Google Chrome: Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj FVD Downloader. Co dopiero o nim mówiłam: KLIK.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {D238092A-F8E7-44B9-902C-16218E724C2C} - System32\Tasks\{F8531346-CBD6-4772-98DC-F0868D13A577} => pcalua.exe -a C:\Users\Mateusz\AppData\Roaming\mystartsearch\UninstallManager.exe -c -ptid=smt
S3 ALSysIO; \??\C:\Users\Mateusz\AppData\Local\Temp\ALSysIO64.sys [X]
S3 SANDRA; \??\D:\Program Files\SiSoftware\SiSoftware Sandra Lite 2015x\WNt600x64\Sandra.sys [X]
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Malwarebytes Anti-Malware
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Origin
C:\Users\Mateusz\Desktop\DoC\Malwarebytes Anti-Malware.lnk
C:\WINDOWS\8A809006C25A4A3A9DAB94659BCDB107.TMP
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw ten plik.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...