Skocz do zawartości

Stary mulasty laptop z XP


markym

Rekomendowane odpowiedzi

przesyłam logi z dość starego laptopa hp z systemem xp

 

czy widać tu coś co powoduje że jest bardzo wolny czy też po prostu nie wyrabua już technologicznie

 

a może zrobić mu jakieś odchudzanie/optymalizację systemu - kiedyś picasso zamieściła coś takiego na poprzednim forum

 

odnośnie loga z FRST to próbowałem 3 razy i za każdym razem program się wieszał (logi z numerami 1,2 i 3) więc zrobiłem skan w trybie awaryjnym, może jest coś wart

 

czekam na sugestie

 

 a tak btw to może ktoś odpowie https://www.fixitpc.pl/topic/26454-search-protect-i-chyba-jakieś-inne-g/

 

pzdro

 

m

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

markym, proszę bez postów typu "pytajniki, anybody" - to są śmieci i poleciały do kosza. Powtarzałam tu wiele razy, że jeśli jestem nieobecna lub niezdolna udzielić odpowiedzi, nie pomogą takie wtręty. A nikt inny nie zabiera głosu, bo tu jest dział diagnostyki malware z restrykcjami. Temat przenoszę do właściwego działu Windows. To nie jest problem infekcji. Redukuję też liczbę logów zostawiając tylko jeden zestaw FRST, dane powtarzają się.

 

 

czy widać tu coś co powoduje że jest bardzo wolny czy też po prostu nie wyrabua już technologicznie

Nic z raportów konkretnego nie wynika. Ogólnie widać że to stary system HP ze stary oprogramowaniem i archaicznymi sterownikami, z bardzo mizerną ilością RAM. Przy 500MB to nie należy się spodziewać cudów:

 

==================== Memory info ===========================

 

Processor: Intel® Pentium® M processor 1.73GHz

Percentage of memory in use: 33%

Total physical RAM: 503.36 MB

Available physical RAM: 336.82 MB

Total Pagefile: 1229.37 MB

Available Pagefile: 1152.54 MB

Total Virtual: 2047.88 MB

Available Virtual: 1959.99 MB

 

Sugestie dodatkowe:

 

1. Sprawdzić transfer dysku czy nie jest zdegradowany do PIO. Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

2. Wyłączyć zbędne elementy ze startu. W Autoruns w karcie Logon odznaczyć te pozycje (a pusty SunJavaUpdateSched usunąć):

 

HKLM\...\Run: [AGRSMMSG] => C:\WINDOWS\AGRSMMSG.exe [88363 2004-08-24] (Agere Systems) ----> jeśli modem nie jest w użyciu

HKLM\...\Run: [soundMAXPnP] => C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMax4PNP.exe [1388544 2004-10-14] (Analog Devices, Inc.)

HKLM\...\Run: [soundMAX] => C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smax4.exe [860160 2004-09-23] (Analog Devices, Inc.)

HKLM\...\Run: [updateManager] => C:\Program Files\Common Files\Sonic\Update Manager\sgtray.exe [110592 2003-08-19] (Sonic Solutions)

HKLM\...\Run: [dla] => C:\WINDOWS\system32\dla\tfswctrl.exe [122941 2005-04-27] (Sonic Solutions)

HKLM\...\Run: [WatchDog] => C:\Program Files\InterVideo\DVD Check\DVDCheck.exe [184320 2005-03-09] (InterVideo Inc.)

HKLM\...\Run: [RemoteControl] => C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe [32768 2004-06-28] (Cyberlink Corp.)

HKLM\...\Run: [HP Software Update] => C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe [54840 2007-05-08] (Hewlett-Packard)

HKLM\...\Run: [Adobe ARM] => C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe [959904 2013-11-21] (Adobe Systems Incorporated)

HKLM\...\Run: [sunJavaUpdateSched] => "C:\Program Files\Java\jre7\bin\jusched.exe"

HKU\S-1-5-21-181976360-1301346324-1263509086-1006\...\Run: [MSMSGS] => C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe [1695232 2008-04-14] (Microsoft Corporation)

Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\BTTray.lnk

ShortcutTarget: BTTray.lnk -> C:\Program Files\WIDCOMM\Bluetooth Software\BTTray.exe (Broadcom Corporation.)

Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\DVD Check.lnk

ShortcutTarget: DVD Check.lnk -> C:\Program Files\InterVideo\DVD Check\DVDCheck.exe (InterVideo Inc.)

 

W karcie Services:

 

S2 JavaQuickStarterService; C:\Program Files\Java\jre7\bin\jqs.exe [182696 2014-12-06] (Oracle Corporation)

S3 ServiceLayer; C:\Program Files\PC Connectivity Solution\ServiceLayer.exe [575488 2008-08-07] (Nokia.) [File not signed]

S2 SoundMAX Agent Service (default); C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe [45056 2002-09-20] (Analog Devices, Inc.) [File not signed]

S3 WmcCds; c:\program files\windows media connect\mswmccds.exe [483328 2004-08-10] (Microsoft Corporation) [File not signed]

S3 WmcCdsLs; C:\Program Files\Windows Media Connect\mswmcls.exe [28160 2004-08-10] (Microsoft Corporation) [File not signed]

S2 WMDM PMSP Service; C:\WINDOWS\system32\MsPMSPSv.exe [53248 2001-05-01] (Microsoft Corporation) [File not signed]

 

Przy okazji w karcie Drivers dokasować martwy odpadek Ad-Watch Connect Filter. Po akcjach zresetować system i zweryfikować czy nie ma uszczerbku w określonej firmowej sferze (piję do deaktywacji serwisów SoundMAX).

 

3. Odinstalować zbędne oprogramowanie, a także archaiczny DAEMON Tools lecący na inwazyjnych sterownikach (one mogą blokować Hibernację i mieć inne negatywne skutki):

 

R0 d343bus; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\d343bus.sys [136704 2003-12-15] ( ) [File not signed]

R0 d343port; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\d343port.sys [5632 2003-12-15] ( ) [File not signed]

 

Zaktualizować Internet Explorer do wersji IE8, a także dziurawe wersje Adobe Flash Player i Java: KLIK.

 

 

a może zrobić mu jakieś odchudzanie/optymalizację systemu - kiedyś picasso zamieściła coś takiego na poprzednim forum

Tematy (w poprawionej formie) są przecież tu na forum: KLIK / KLIK.

 

 

 

 

To tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Dear Picasso,

 

Pkt 1

Sprawdzone - nie było Pio

 

 

Pkt 2

Zrobione - nie mogłem tylko znaleźć tego

 

S2 WMDM PMSP Service; C:\WINDOWS\system32\MsPMSPSv.exe [53248 2001-05-01] (Microsoft Corporation)

[File not signed

 

Zrobiłem reset komp wystartował ale nie za bardzo rozumiem

 

"...zweryfikować czy nie ma uszczerbku w określonej firmowej sferze (piję do deaktywacji serwisów SoundMAX)."

 

 

Pkt 3

Usunąłem Daemona (rozumiem że te inwazyjne sterowniki poleciały razem z deinstalacją, czy też trzeba je jakoś ręcznie dokasować?

 

Btw - czy mam rozumieć że Daemon jest z gruntu do bani czy też powinienem mieć jakąś nowszą wersję, albo chodzi o to że ten laptop jest za słaby

 

Niestety nie mogę zainstalować IE8 ze strony microsoft czy pobrać z np.downl..d.net.pl ? Czy też sugerujesz jakieś inne źródło? (bo w tym linku nie ma IE KLIK )

 

Adobe - zrobione

Java - zrobione (aczkolwiek sugerował nowszą wersję windowsa) - odptaszkowałem jakieś okienko o "restore information..."

 

Zaczął przynudzać o update Adobe Shockwave Player - robić?

 

Odnośnie optymalizacji - to może jakieś sugestie, co może mieć największy wpływ na szybkość działania kompa?

 

 

Czy załączyć jakieś logi?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zappa

 

Ściągnąłęm i 3 razy próbowałem zainstalować. Niby rusza ale potem pojawia się małe okienko z "robaczkami". Raz dałem ok, raz je zamknąłem i nic, zrobiłem restart i nic- cały czas mam IE6.

 

Picasso

 

Czy można prosić o jakieś wyjaśnienia odnośnie pkt 2 i 3 postu nr 3

 

Thanx

 

m

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...