Skocz do zawartości

Błąd winlogon.exe - zły obraz


RobertM15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Windows Media Center przez kilka kolejnych dni wykazywał ociężałość w działaniu, aż ostatecznie przestał się uruchamiać ( żadnej tapety, tylko czarny ekran ).

 

Wymyśliłem że są to kłopoty z dyskiem i w konsoli odzyskiwania zapuściłem CHKDSK /R /F. Zaowocowało to bezproblemowym uruchomieniem systemu do ekranu logowania, ale po wybraniu użytkownika i wpisaniu hasła ( "trwa ładowanie ustawień osobistych" ) dysk cały czas pracował z rytmicznym dwutaktem jak pociąg jadący po szynach, a system stał jak wryty w nieskończoność ( wytrzymałem godzinę ).

Wydawało się że potwierdza to moją teorię o problemach z HDD, szczególnie że SMART raportował dwa parametry na średnim poziomie, ale nie krytycznym. Następne skanowania CHKDSK, zgrywanie na inny nośnik ważnych plików, i wreszcie udało mi się uruchomić system prawidłowo do samego końca.

W tym miejscu uznałem że można uratować system w całości i za pomocą Paragon Drive Copy Recovery 9.0 SE przeniosłem go na nowy dysk.

 

Ale kubeł dla ochłody - nowy dysk zatrzymuje ładowanie po pierwszej tapetce z komunikatem winlogon.exe - zły obraz, Aplikacja lub biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\KBDPL1.DLL nie jest poprawnym obrazem systemu Widnows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną. Niezależnie normalny boot czy awaryjny.

 

Zacząłem szperać po sieci i z różnych opisów wynikało iż większość tego typu problemów ( winlogon - zły obraz ) jest związana z infekcjami.

Dlatego też mój post w tym dziale: teraz wydaje mi się bardziej prawdopodobna infekcja.

 

Reasumując w tej chwili na dysku oryginalnym system się ładuje, ale nie do końca - w pewnym momencie po wpisaniu hasła, gdy widać już pulpit dysk zaczyna pracować jak pociąg na przejeździe, nic nie daje się kliknąć, myszką bez przeszkód można ruszać. W trybie awaryjnym ładuje się bez problemu.

Na nowym dysku winlogon, zły obraz.

 

Skanowaniu poddałem tylko dysk oryginalny za pomocą płyty OTLPE.

 

W trybie awaryjnym skanowanie OTL.exe przerywa komunikat: System Windows - Brak Dysku, Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b6bf7c 475b6b7c 75b6bf7c.

 

Proszę o pomoc.

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logu z OTLPE nie widać żadnych oznak infekcji. Temat przenoszę do działu Windows XP.

 

Ale kubeł dla ochłody - nowy dysk zatrzymuje ładowanie po pierwszej tapetce z komunikatem winlogon.exe - zły obraz, Aplikacja lub biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32\KBDPL1.DLL nie jest poprawnym obrazem systemu Widnows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną. Niezależnie normalny boot czy awaryjny.

 

Zacząłem szperać po sieci i z różnych opisów wynikało iż większość tego typu problemów ( winlogon - zły obraz ) jest związana z infekcjami.

 

"Zły obraz" = ten komunikat jest związany głównie z nieprawidłowościami w plikach (uszkodzenie). Na komunikacie zgłasza się biblioteka związana z obsługą klawiatury "Polski programisty". To sugeruje wymianę nową kopią wyekstraktowaną z SP3. Plik do pobrania: KLIK. Podstaw pliki z poziomu OTLPE. I zobaczymy co tu się będzie działo po tej operacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podmieniłem plik KBDPL1.DLL, przy następnym restarcie napisało że brakuje KBDUS.dll, też podmieniłem, a następnie SFC.DLL i też podmieniłem.

W tym momencie uruchomił się już normalnie, z tym że na ekranie logowania nie mogę wpisać hasła - klawiatura nie działa ( ani normalna, ani USB ) , Num Lock nie reaguje. Za to myszka działa normalnie i system reaguje normalnie na polecenia wydawane myszką.

 

Czy niedziałająca klawiatura może być objawem tego iż podmienione przeze mnie pliki były w bardzo różnych wersjach?

Odnośnik do komentarza
W tym momencie uruchomił się już normalnie, z tym że na ekranie logowania nie mogę wpisać hasła - klawiatura nie działa ( ani normalna, ani USB ) , Num Lock nie reaguje

 

Może: są jakieś filtry sprzętowe, naruszenie klas w rejestrze, więcej uszkodzeń w plikach związanych z obsługą klawiatury, braki w sterownikach. Pokaż przynajmniej jak to wygląda od strony rejestru: z poziomu OTLPE przekopiuj plik C:\WINDOWS\system32\config\SYSTEM, zapakuj do ZIP i udostępnij do wglądu.

 

Czy niedziałająca klawiatura może być objawem tego iż podmienione przeze mnie pliki były w bardzo różnych wersjach?

 

Co to znaczy "w bardzo różnych wersjach"? Jeśli nie pochodzą z SP3, to pliki dostarczę. Ale też się zastanawiam:

 

W tym miejscu uznałem że można uratować system w całości i za pomocą Paragon Drive Copy Recovery 9.0 SE przeniosłem go na nowy dysk.

 

... czy nie zrobić ogólnej Reperacji nakładkowej na tym przekopiowanym systemie, ze względu na dziwne ubytki w plikach (i nie jest wiadome co jeszcze jest uszkodzone). Reperacja powinna w teorii uzgodnić sobie wersje plików i nadbudować braki w rejestrze. Wymagania: płyta XP ze zintegrowanym SP3 w edycji Windows Media Center. Płyty takiej ręcznie nie da się stworzyć (przynajmniej w sposób bezbólowy), integrowanie SP3 na źródle Media Center ma skutki uboczne w niepożądanej konwersji edycji do XP Pro.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W takim razie lepiej na wstępie podmienić pliki na ( na pewno ) prawidłowe, a ew. jak to nie wypali to "trza" się będzie zastanowić jednak nad reinstalacją sytemu :( , ponieważ użytkownik na pewno ma płytę systemową z wcześniejszymi Suport Packami ( instalacja o ile pamiętam pochodzi z 2006 roku ).

 

Jeżeli można to poproszę o pliki KBDUS.dll i SFC.DLL z SP3.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...