Skocz do zawartości

CryptoWall 3.0 - Komunikaty i dziwne pliki w folderach


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

odnośnie DNS, były ustawione na automatyczne wybieranie. (screen) 

ustawienie DNS, po wykonaniu polecenie "ipconfig /flushdns" dostałem odpowiedź:

"Konfiguracja IP systemu Windows 

Pomyślnie opróżniono pamiec podręczną programu rozpoznawania nazw DNS"

MBAM się nie otwiera "strona internetowa jest niedostępna"

odnośnie hitmana rozumiem, że pro 3.7 ?

post-340-0-75170000-1425497935_thumb.png

Odnośnik do komentarza

co do kasperskiego to teraz działa (w sensie mogę go po linku pobrac) ale pozostałe strony (fb, gumtree i od wczoraj gmail nie działają)

p.s nie mogę załaczyc log z hitman pro bo "Błąd Nie masz uprawnień do wysyłania tego typu plików"

 

p.s.2 zauważyłem, że nie mogę np. pobrac frst żeby zrobic raportu. widzę że jednak format C mnie czeka ;/

 

 

widzę że jednak format mnie czeka..

post-340-0-92600000-1425799983_thumb.png

Odnośnik do komentarza

co do kasperskiego to teraz działa (w sensie mogę go po linku pobrac) ale pozostałe strony (fb, gumtree i od wczoraj gmail nie działają)

Hitman sugeruje instalację nowych śmieci. W usuwanych elementach widać m.in. szkodliwy most proxy Jelbrus Secure - tego nie było w poprzednich skanach FRST. Druga sprawa: logi FRST pochodzą z wersji 22-02-2015, to wersja która nie miała jeszcze skanu polityk IPSec. Proszę pobierz najnowszy FRST i zrób nowy skan.

 

 

EDIT:

 

leon665, proszę nie dopisuj się do cudzych tematów. Udzielam nadal pomocy, a przerwa jest dyktowana kłopotami ze zdrowiem. Odpowiadam, gdy mogę i mam czas.

Odnośnik do komentarza

też zauważyłem że jakieś nowe dziadostwo się na komputerze zainstalowało (nie tylko ja z niego korzystam) załączam screen, ten program w tekście poświetla wyrazy i robi hiperłącza,  najgorsze jest to że nawet podczas logowania do konta bankowego na przelewach takie kwiatki widac ;/

 

co do najnowszych logów, nie mogę ich pobrac. 

pojawia się błąd:

500 Internal Privoxy Error

 

p.s. szybkiego powrotu do zdrowia !!!!

post-340-0-98920000-1426194550_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Witam.

Od dłuższego czasu poszukuję dekodera do zakodowanych plików przez CryptoWall 3.0. Wiem że do poprzednich wersji tego wirusa są już dostępne narzędzia do rozkodowywania danych. Może ktoś z Was natknął się na coś takiego? Wiem że można przywrócić dane z kopii zapasowej ale jeśli ona nie istnieje to nie ma z czego. Jedynym i zarazem najlepszym rozwiązaniem na tego wirusa jest pełna reinstalacja systemu ze zdjęciem partycji dysku. Oczywiście dane zostaną utracone bezpowrotnie. Wyjąłem zainfekowany dysk, przeskanowałem kilkoma programami pod innym komputerem i zachowałem ważne dla mnie pliki (zakodowane niestety). Czekam teraz na pojawienie się czegoś do rozkodowania. Jeśli ktoś ma jakieś informację proszę o wiadomość. 

Odnośnik do komentarza

posled

 

Na przyszłość: proszę trzymaj się zasad działu. Każdy ma mieć osobny temat, mimo że problemem jest ta sama infekcja. Nie ma dekodera do CryptoWall. Zastanawia mnie też skąd informacja o dekoderze do "starszych wersji", bo nie licząc wysoko pozycjonowanych blogów z nierzetelnymi informacjami wciskającymi wątpliwy SpyHunter jako "usuwacz" i polecającymi użyć dekoder do innej infekcji (to nie działa), nie jest mi wiadome nic na temat istnienia takowego narzędzia do starszych wersji CryptoWall.

 

 

 

dontpanic

 

Tak sądziłam, problem z połączeniem ze stronami wynika z polityki IPSec wprowadzonej przez malware. W starszej wersji FRST polityka nie była skanowana:

 

HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\IPSec\Policy\Local: [ActivePolicy] SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\IPSEC\Policy\Local\ipsecPolicy{66f7f99a-e864-4c16-90dc-885445b72e32}

 

Ponadto jest aktywny Jelbrus Secure Web, o którym mówiłam, oraz kilka innych śmieci. Akcje do przeprowadzenia:

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware NetMon oraz przy okazji wszystkie stare wersje Adobe.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
R2 Live Malware Protection; C:\windows\mlwps.exe [239104 2015-03-04] (AV Security Software) [File not signed] 
R2 PrivoxyService; C:\Program Files (x86)\Jelbrus Secure Web\privoxy.exe [371200 2015-03-07] (The Privoxy team - www.privoxy.org) [File not signed] 
S2 gupdate; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /svc [X]
S3 gupdatem; "C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe" /medsvc [X]
Task: {5ECCE46D-12AC-4B29-8679-B80F178792DB} - System32\Tasks\Giga Perfect Uninstaller => C:\Program Files (x86)\PrivateVPN\gpup.exe [2015-03-04] ()
Task: {97321C05-0E82-4C01-87F1-B520F01FEB96} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: {A17F9894-8E31-43AB-9A87-E91B7E2ADE04} - System32\Tasks\Malware Cleaner => C:\Users\Kuba\AppData\Roaming\65F3.tmp.exe 
Task: {F52ED5AF-2C3B-440C-B310-E6518C55342D} - System32\Tasks\Jelbrus Secure Web Task => C:\Program Files (x86)\Jelbrus Secure Web\jswtask.exe [2015-03-07] (Jelbrus) 
Task: {FB1E4864-E505-4E29-9297-93DBEB617894} - System32\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineCore.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
Task: C:\windows\Tasks\GoogleUpdateTaskMachineUA.job => C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
HKU\S-1-5-21-3839221274-3043303846-3843884880-1000\...\Run: [ALLUpdate] => "C:\Program Files (x86)\ALLPlayer\ALLUpdate.exe" "sleep"
HKU\S-1-5-18\Control Panel\Desktop\\SCRNSAVE.EXE ->
HKU\S-1-5-19\Control Panel\Desktop\\SCRNSAVE.EXE ->
HKU\S-1-5-20\Control Panel\Desktop\\SCRNSAVE.EXE ->
BHO-x32: SecureWebBHO Class -> {D3C24E2B-C820-4492-9B69-11BF7163F998} -> C:\Program Files (x86)\Jelbrus Secure Web\jsie.dll [2015-03-07] (Jelbrus)
BHO-x32: IplexToALLPlayer -> {DF925EF3-7A87-44E4-9CAF-8D7B280BF616} -> C:\PROGRA~2\ALLPLA~1\Iplex\IPLEXT~1.DLL No File
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=3 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.26.9\npGoogleUpdate3.dll No File
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=9 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.26.9\npGoogleUpdate3.dll No File
FF Extension: Firefox Helper - C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\distribution\bundles\46e8892acb6c0d0e86909049e28d3dd5 [2015-03-07]
C:\Program Files (x86)\Jelbrus Secure Web
C:\Program Files (x86)\PrivateVPN
C:\Users\Kuba\AppData\Roaming\65F3.tmp
C:\Users\Kuba\AppData\Roaming\NetMon
C:\Windows\mlwps.exe
C:\windows\SysWOW64\temp.*
File: C:\windows\SysWOW64\tasks.dll
RemoveProxy:
Reg: reg delete "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shared Tools\MSConfig\startupreg" /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\IPSec\Policy\Local /f
Reg: reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\IPSec\Policy\Local /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Czekaj cierpliwie, nie przerywaj działania. Gdy Fix ukończy pracę, system zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan, zaznacz ponownie pole Addition, by powstały dwa logi. Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy ustąpiły problemy z ładowaniem stron i reklamami.

Odnośnik do komentarza

zanim wkleje tekst pytanie, czy nie będzie problemu skoro jakiś program poustawiał w nim hiperłącza i przez to niektóre wyrazy są pisane z dużej litery ? (załącznik)

 

pytanie nr. dwa (przepraszam, że tak rozdrabniam) pobierac nowego FRST (w sensie ktoś musi pobrac za mnie bo mi program blokuje taką opcję) czy użyc program z 12.03?

post-340-0-77140000-1426612473_thumb.png

Odnośnik do komentarza

problem z blokowaniem stron zniknął w 99% (gmail jeszcze nie otwiera się na chromie ale już na firefox tak)

załączam raporty

 

p.s. ten program co mi te zielone strzałki wrzuca wszędzie w treść (m.in. tam na screenie) jak się tego dziadostwa pozbyć? nie chcę zakładać nowego tematu

 

p.s. plik FRST jest za duży i nie mogę go do posta załączyć (48KB)

Addition.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

Plik FRST.txt przeniosłam do załączników.

 

p.s. ten program co mi te zielone strzałki wrzuca wszędzie w treść (m.in. tam na screenie) jak się tego dziadostwa pozbyć?

Problem hiperlinków miał zostać usunięty już zadanymi działaniami... Obecnie w raportach brak jakichkolwiek oznak czynnego adware (do korekty będą tylko drobnostki), tak więc w której przeglądarce są te podkreślenia?

Odnośnik do komentarza

W raporcie FRST nie widać nic w przeglądarce Google Chrome, co nasuwa wnioski: prawdopodobnie adware zmodyfikowało / zainfekowało któryś globalny plik Google Chrome.

 

1. Powtórz krok reinstalacji z samego początku tematu:

 

- Z Google Chrome wyeksportuj tylko zakładki. Odinstaluj przeglądarkę. Przy deinstalacji zaznacz Usuń także dane przeglądarki.

Nie instaluj przeglądarki, dopóki nie zostanie wykonany punkt 2:

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CreateRestorePoint:
Task: {2C59BAB6-F996-4246-9258-20333B03696A} - \Jelbrus Secure Web Task No Task File 
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\FRST\Quarantine
RemoveDirectory: C:\Program Files (x86)\Google
RemoveDirectory: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\extensions
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Google Chrome
RemoveDirectory: C:\Users\Kuba\AppData\Local\Google
CMD: del /q C:\Users\Kuba\Downloads\adwcleaner*.exe
CMD: del /q C:\Users\Kuba\Downloads\Chrome*.exe
CMD: del /q C:\Users\Kuba\Downloads\tdsskiller*.exe
CMD: del /q C:\Windows\SysWOW64\tasks.dll
Reg: reg delete HKCU\Software\Google /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Google /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google /f
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Nastąpi restart i powstanie plik fixlog.txt.

 

3. Zainstaluj najnowszą wersję Chrome: KLIK.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Zgłaszasz problem miejsca na załączniki - posłuż się wklej.org, a ja przeniosę pliki do załączników.

Odnośnik do komentarza

krok 3. (KLIK) nie jest odnośnikiem do pobrania google chrome tylko do dezynfekcja: kroki finalizujace temat. więc nie wiem czy to jest zamierzone czy może błąd w linkowaniu się wkradł ?

 

na razie google chrome nie instalowałem jeszcze

 

wszystko poszło na wklej.org ponieważ: Błąd Wysyłanie zakończone niepowodzeniem

 

http://www.wklej.org/id/1665273/

http://www.wklej.org/id/1665274/

Odnośnik do komentarza

krok 3. (KLIK) nie jest odnośnikiem do pobrania google chrome tylko do dezynfekcja: kroki finalizujace temat. więc nie wiem czy to jest zamierzone czy może błąd w linkowaniu się wkradł ?

Wszystko się zgadza, link podany celowo. Jest w nim ustęp Aktualizacje innych programów (Adobe Flash, Java, etc.). Tam są linki pobierania Google Chrome, wersja 32-bit lub 64-bit.

 

Zainstaluj przeglądarkę, zaimportuj zakładki, zrób nowy log FRST (bez Addition i Shortcut) - ma potwierdzić, że po reinstalacji nic się nie wstawiło np. z serwera Google.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...