Skocz do zawartości

Wygięta końcówka pendrive


ziomus1233454

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Jakiś tydzień temu gdy robiłem formata jednego laptopa przypadkiem zostawilem pendrive w porcie usb i o nim zapomniałem :(

 

Potem jak tego cd keya z nalepki musiałem przepisać to kompa przewróciłem na bok i tego cd-keya przepisywalem..... Potem się skapnąłem że pendrive został w nim ;/

 

 

Był wygięty dość mocno więc go wyprostowałem i działał do dzisiaj.. ;/

 

 

Teraz jak go podpinam nic sie nie dzieje nie miga ani nic... :(

 

 

Pendrive to : Patriot Xporter XT 8 GB 200x TURBO BOOST GUMOWY

 

kombinowałem różnymi metodami ale za chiny system go nie chce wykryć ;(

 

Na gwarancję go chyba nie przyjmą więc nie wiem co zrobić... Czy jest szansa że przyjmą mimo że to chyba z mojej winy niestety.. ??

 

Foto tego pena:

 

http://img560.imageshack.us/i/dsc00011rq.jpg/

http://img826.imageshack.us/i/dsc00012iw.jpg/

 

 

Można go jeszcze jakoś odratować czy coś??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Osobiście spróbowałbym go podłączyć do innego gniazda USB w komputerze (ale na to pewnie wpadłeś), podłączyć go do komputera i uruchomić ponownie komputer, spróbować czy nie wykrywa go inny system operacyjny np Ubuntu z LiveCD a na samym końcu spróbowałbym z innym komputerem. Jeżeli wszystko to zrobiłeś to cóż może być problem. Powiedz jeszcze proszę czy była wygięta ta końcówka USB czy też cały pendrive. Jeżeli sama końcówka USB (tak obstawiam) coś mogło przestać stykać i może jakoś to się da naprawić. Co do gwarancji - rzadko kiedy obejmuje ona takie fizyczne zniszczenie sprzętu więc na to bym nie liczył. Sama naprawa tez może być nieopłacalna bo 8GB pendrive'y można kupić za 40 zł

Odnośnik do komentarza

To jest taki już lepszy pendrive... Kupiłem go za 100 zł... A teraz po 60 zł są..

 

Raczej końcówka i chyba kawałek dalej bo ubudowa od niego się lekko przydziurawiła...

 

Oraz też jakoś tak dziwnie lata do przodu/tyłu....

 

W innym kompie mogę looknać bo mam 2 kompy więc... Ale to chyba nie da nic...

 

Zresztą wcześniej go wykrywał albo że go lekko od spodu docisnalem czy coś więc to raczej nie wina peceta..

 

 

Mój stary bardzo kingston 2 gb trzyma się do dzisiaj mimo że obudowę ma lekko walnięta...

 

Z nadajnikiem od myszy miałem tą samą sytuacje co z penem (wygięcie ) .. Ale ten odbiornik działa do dzisiaj... ( Trochę krzywy ale działa :D )

 

No nic nie wiem macie jakieś inne pomysły czy coś??

 

Czy chociaż spróbować ???

 

Kiedyś miałem dysk od laptopa 320 gb który mi przypadkiem spadł.. Podziałał 2 dni i padł na amen.. Dałem na gwarancję i go wymienili..

 

Więc nie wiem czy może z penem się uda tak samo z gwarancją jak z tym dyskiem?

Odnośnik do komentarza

Miałem taki przypadek to problemem były pęknięte luty łączące płytkę z gniazdem usb. Polutowałem wymieniłem i działa sprzęt do tej pory, ale skoro wysyłasz na gwarancję to lepiej nie rozbierać.

Też podobny przypadek był tyle, że w radiu był pendrive i ktoś go nacisnął mocno aż się zgiął, popękały pady, wymieniona końcówka gniazda wlutowana na nowo i jest bezproblemowo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...