Skocz do zawartości

Konieczność wyboru użytkownika przy starcie systemu


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie zaznaczę, że na moim kompie utworzone mam tylko jedno konto użytkownika, które jest zarazem kontem administratora. Wiem, że to głupie, ale praktycznie tylko ja korzystam z tego kompa.

 

Problem zaczął się po którejś z aktualizacji. Do tej pory system uruchamiał się normalnie, tzn. nie trzeba było wybierać konta użytkownika, tylko od razu pokazywał się Pulpit. Teraz przy każdym uruchomieniu systemu muszę wybrać swoje konto, mimo że jest tylko jedno, inaczej nie pokaże się pulpit. Próbowałem ustawić automatyczne logowanie wg tej wskazówki - http://nufi.pl/gdzie-uruchomie-automatyczne-logowanie-windows-7/-  ale pomogło na 1 dzień. Nadal muszę wybierać konto użytkownika, mimo iż pole „Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło” jest odznaczone. Jak temu zaradzić? Czy może jest to spowodowane tym, że w systemie jest tylko jedno konto administratora i nic się z tym nie da zrobić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodaj ogólne raporty z FRST (w Addition wyciąg kont będzie). Dodatkowo jeszcze do Notatnika wklej co poniżej:

 

Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /s
Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList" /s
Reg: reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon" /s

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Pokaż wynikowy fixlog.txt.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odpowiadam tutaj cytując wątek z alternatywnego tematu:

 

Jeszcze mała aktualizacja: chyba pomogło sprawdzenie tych 2. dodatkowych kluczy, bo system już nie chce, bym wybierał użytkownika.

Nie, to nie ma nic wspólnego. To było tylko pobieranie danych w trybie "tylko do odczytu", żadnych manipulacji / modyfikacji. A pobrana lista wpisów "Credential Providers" w stanie domyślnym, identyczne wpisy u mnie.

 

Jeśli nagle po działaniach z poprzedniego tematu ustąpił efekt, to wygląda na to, że problemem była instalacja BitDefender, bo to jedyny obiekt który się aktywnie zazębiał z ekranem logowania. Fix FRST nic nie grzebał w tych obszarach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...