Skocz do zawartości

Spowolnione działanie systemu, problemy z usługą Galerii Live


JuniorExp

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - powolne działanie, reset trwa strasznie długo. Galeria Fotografii usługi Windows nie działa. 

 

Od postawienia systemu na nowo, na moim osobistym laptopie mam problem z usługą Windows Live (galeria). Błąd, którego treść znajduje się poniżej pojawia się w momencie: próby przeglądania zdjęć, edycji oraz otwarcia z listy programów (galerii Windows Live w ogóle nie da się otworzyć). 

 

"W Galerii fotografii usługi Windows Live wystąpił błąd i nie można jej uruchomić   Kod błędu: 0x8007003."

 

Przyznaję, zrzuciłem wszystkie moje dokumenty, w tym biblioteki na dysk "D", może to przez to?

 

Dodatkowo, restart systemu trwa zdecydowanie za długo. Nie podejrzewam infekcji. Już raz Picasso pomogła mi - w użyciu był Gmer wiem też, że system ma te kilka lat. 

Co do wieszania się - największą tendencję do "zwiech" system ma, gdy używam Chrome i Spotify. Starałem się pousuwać niepotrzebne programy z Autostarts. 

Uwaga - co najdziwniejsze i chyba w tej chwili najistotniejsze - w ciągu zaledwie kilku dni partycja C: rozrosła się z około 30GB do 77GB, pozostawiając ca. 1GB pustego miejsca. Szczerze mówiąc - nie wiem, który folder się tak rozrósł. Sprawdzam i na razie niczego nie znalazłem.

 

 

OTL

http://wklej.org/id/1533723/

http://wklej.org/id/1533726/

FRST

http://wklej.org/id/1533740/

http://wklej.org/id/1533741/

http://wklej.org/id/1533742/

 

Checkup

http://wklej.org/id/1533743/

 

Codec (jakoś nie jestem w stanie wrzucić niczego przy użyciu Speedy Share)

http://wklej.org/id/1533744/

 

 

Nie potrafię wykonać raportu z Autoruns.

Zaraz pełne dzienniki zdarzeń, raport kondycji systemu, WPT, ProcessMonitor, także nie jestem w stanie wrzucić ShellExView w html, więc nie wiem jak pokazać.. Pojawia mi się komunikat "File Not Found" "Note: Nie znaleziono pliku. Został skasowany lub w ogóle nie istniał.

Porada: Sprawdź linki, jak i literówki."

 

Dlatego to co będę w stanie wrzucić to wrzucę - bez html.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Duplikat w dziale Windows kasuję. Przeklejam stamtąd informację o migracji katalogów.

 

 

jakoś nie jestem w stanie wrzucić niczego przy użyciu Speedy Share (...) Nie potrafię wykonać raportu z Autoruns.

Nie wiem o co chodzi ze SpeedyShare, ale oczywistym jest, że w takim przypadku dobiera się inny hosting... Nie rozumiem też jaki masz problem z Autoruns - program pozwala zapisać do pliku TXT, a domyślny format ARN odpada. Poza tym, log Autoruns nie jest mi tu potrzebny, podobnie jak pozostałe raporty, których nie byłeś w stanie shostować.

 

 

Jak w temacie - powolne działanie, reset trwa strasznie długo. Galeria Fotografii usługi Windows nie działa.

(...)

Uwaga - co najdziwniejsze i chyba w tej chwili najistotniejsze - w ciągu zaledwie kilku dni partycja C: rozrosła się z około 30GB do 77GB, pozostawiając ca. 1GB pustego miejsca. Szczerze mówiąc - nie wiem, który folder się tak rozrósł. Sprawdzam i na razie niczego nie znalazłem.

1. Pierwsza sprawa, to owa nędza z miejscem na dysku:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:78.37 GB) (Free:2.42 GB) NTFS

 

Tak mało wolnego może być przyczyną ogólnego spowolnienia. Do diagnostyki miejsca skorzystaj z programu SpaceSniffer (z prawokliku na pobrany plik "Uruchom jako Administrator"). Pokaż zrzut ekranu z ogólnego widoku dysku C. Musi zostać zwolnione więcej miejsca na dysku, a gdy to nie wpłynie wydatnie na zmianę stanu:

 

2. Druga sprawa to obecność COMODO Internet Security. Proponuję go testowo odinstalować i ocenić czy nadal występują określone objawy.

 

3. Dodatkowo, na trwałe pozbądź się Norton Online Backup - to pewnie preintegrowany zbędnik. I jeszcze w Autoruns w karcie Scheduled Tasks skasuj zbędne zadania: Facebook, HPCustParticipation HP, Real Player oraz wyłącz aktualizator Samsung Update Plus.

 

 

"W Galerii fotografii usługi Windows Live wystąpił błąd i nie można jej uruchomić Kod błędu: 0x8007003."

O ile tu nie bruździ COMODO, sprawdź czy coś pomoże przestawienie trybu kompatybilności: Start > w polu szukania wklep nazwę programu > prawoklik na skrót > karta Zgodność > zaznacz "Uruchom ten program w trybie zgodności z" > z listy na początek próbuj Windows 7, a jeśli brak takiej pozycji lub brak efektów, to wybierz Windows Vista (Service Pack 2).

 

 

EDIT

 

W Twoim spisie zainstalowanych programów nie widać żadnej nie ukrytej polskiej pozycji związanej z galerią. Jedyny widoczny wpis to z chińskimi krzakami i dużo ukrytych wpisów różnojęzycznych:

 

==================== Installed Programs ======================

 

„Windows Live Essentials“ (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

„Windows Live Mail“ (x32 Version: 15.4.3502.0922 - „Microsoft Corporation“) Hidden

„Windows Live Messenger“ (x32 Version: 15.4.3502.0922 - „Microsoft Corporation“) Hidden

„Windows Live“ fotogalerija (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Fotogalerija Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Galeria de Fotografias do Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Galería fotográfica de Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Galeria fotografii usługi Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Galerie de photos Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Galerie foto Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Mesh Runtime (x32 Version: 15.4.5722.2 - Microsoft Corporation) Hidden

Poczta usługi Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Podstawowe programy Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Pošta Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Raccolta foto di Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Windows Live 程式集 (HKLM-x32\...\WinLiveSuite) (Version: 15.4.3508.1109 - Microsoft Corporation)

Συλλογή φωτογραφιών του Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Основные компоненты Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Почта Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Корпорация Майкрософт) Hidden

Фотоальбом Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

Фотогалерия на Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

גלריית התמונות של Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

بريد Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

معرض صور Windows Live (x32 Version: 15.4.3502.0922 - Microsoft Corporation) Hidden

 

Proponuję przeczyścić sprawę:

- Pozycję Windows Live 程式集 odinstaluj via Panel sterowania, a resztę potraktuj tym narzędziem Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > na liście po kolei zaznaczaj wymienione wpisy > Dalej.

- Zainstaluj program ponownie: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...