Skocz do zawartości

POMOCY WIRUS Desktop.ini


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie od momentu jak kupiłem nowy laptop z windows 8 same problemy z wirusami, winrar ze strony dobre programy czy jakieś inna narzędzia typu bit torrent z instalki.pl i SAME WIRUSY  ! ! ! Oczywiście antywirusy, windows defender, avast czy jakieś darmowe gówno MC Afee dorzucone w promocjo do kompa zainstalowane już na nim nie pomagają nic i tego wgl nie widzą. WYBACZCIE za oburzenie. Przechodząc do rzeczy od jakieś 2 tygodni bez przerwo TWORZY MI PLIKI, SKRÓTY .ini dostaje w głowe to na kompie było totalnie wszędzie jak chciałem usunąć i normalnie nie dało rady, wyłączenie przywracania systemu tez nic nie dało, opcjie z windowsa 8 typu naprawa itp TEŻ NIC, format całego kompa NIC NADAL TO GÓWNO JEST, w dodatku wszystkie zdjęcia filmy poszły się ....... PROSZĘ WAS O POMOC  

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę zacznij od zasad działu i dostarcz obowiązkowe logi: KLIK.

 

 

Przechodząc do rzeczy od jakieś 2 tygodni bez przerwo TWORZY MI PLIKI, SKRÓTY .ini dostaje w głowe to na kompie było totalnie wszędzie jak chciałem usunąć i normalnie nie dało rady, wyłączenie przywracania systemu tez nic nie dało, opcjie z windowsa 8 typu naprawa itp TEŻ NIC, format całego kompa NIC NADAL TO GÓWNO JEST

Powiedz mi gdzie Ty te pliki desktop.ini usuwasz. Ukryte pliki desktop.ini są częścią systemu i są zaraz po instalacji Windows w mnóstwie folderów, bo pliki te pełnią specjalną rolę: odpowiadają za polonizowane nazwy na polskich systemach (dlatego w eksploratorze widać nazwy C:\Users\Konto\Pulpit zamiast C:\Users\Konto\Desktop czy C:\Użytkownicy zamiast C:\Users) oraz specjalne ikonki określonych folderów (np. folder Desktop/Pulpit ma inną niż standardowy folder). Przy czym na Pulpicie są aż dwa pliki, bo Pulpit to wirtualna przestrzeń składająca widok folderów C:\Users\Konto\Desktop + C:\Users\Public\Desktop. Tych plików nie należy usuwać, zostawić je w spokoju, bo ich usunięcie spowoduje utratę polskich nazw i specjalnych ikonek. Ich domyślnie nie widać, dopóki się nie wyłączy opcji Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

Są określone infekcje, które podrabiają te pliki, ale w całkiem innych miejscach.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

pliki deskopt.ini których nie mogę otworzyć nawet, bo nie mam do nich dostępu tworzą sie na pulpicie, w folderze obrazy, programy files totalnie wszędzie, liki też mi sie zrobiły takie jak by za mgłą w dodatku nie mam do nich dostępu na dysku d zrobiły mi sie dwa foldery które jak usunę to zaraz sie pojawiają

 

Dodaje screeny

 

w jakis sposób to zrobić z tymi folderami, jeszcze pojawiaja mi sie pliki o nazwie Thumbs.db

 

 

zrobiłem to, znikły pliki, już powinno być wszystko ok ?

post-14286-0-63080000-1413926305_thumb.png

post-14286-0-07280000-1413926319_thumb.png

post-14286-0-83180000-1413926324_thumb.png

Odnośnik do komentarza

To nie były żadne szkodliwości. Wszystko to, co zaprezentowałeś na screenach, to poprawne i istotne elementy systemu operacyjnego, których nie należy tykać ani usuwać. Mają tam być, siedzieć i tyle :)

 

Z definicji powinny one być ukryte (domyślne ustawienie systemu). Prawdopodobnie przypadkiem jakimś je odkryłeś, dlatego je zobaczyłeś. 

Odnośnik do komentarza

jaroasta, do uzupełniania posta, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj, a nie post pod postem. Napisałeś kilka w serii. Wszystkie skleiłam.

Jak już zostało powiedziane dwukrotnie wcześniej, wszystko jest w porządku, to nie są wirusy tylko głównie obiekty systemowe. Precyzując dokładniej:

  • Pliki desktop.ini już omówiłam.
  • Pliki thumbs.db to pliki buforowania miniatur. Można je usuwać, ale i tak mogą się odtworzyć.
  • Folder $Recycle.Bin to folder Kosza, prawdziwy. To co jest na Pulpicie to tylko wirtualny skrót. Każdy dysk ma swój własny folder Kosza.
  • Folder Boot (krytyczny) jest niezbędny, by system w ogóle się uruchamiał.
  • Folder ProgramData jest związany z konfiguracją programów Microsoftu oraz innych instalowanych w systemie.
  • Folder System Volume Information (krytyczny) jest związany z systemowym cieniowaniem woluminu i m.in. Przywracaniem systemu. Folder jest powielony na każdym dostępnym dysku.
  • Folder UserGuidePDF nie jest składnikiem systemu, dodał go jakiś program.

Z wyjątkiem plików thumbs.db i UserGuidePDF, nie wolno naruszyć tych komponentów, to oznaczałoby uszkodzenie systemu. Czasem robi się usuwanie Kosza metodą bezpośredniego usuwania folderu $Recycle.Bin (system i tak go zregeneruje od nowa), ale to służy przypadkom uszkodzenia Kosza. W normalnych okolicznościach z Koszem działa się via Pulpit.


 

zrobiłem to, znikły pliki, już powinno być wszystko ok ?


Rozumiem, iż w Opcjach folderów zaznaczyłeś Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego. To jest domyślna konfiguracja, tych obiektów nie powinno być widać, by właśnie nikt nie uszkodził czegoś. Zostaw tę opcję w takim stanie i nic już nie grzeb.



.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...