Skocz do zawartości

Poważny problem z kartą graficzną Gigabyte Radeon HD 7970 model GV-R797TO-3GD


Glorion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam poważny problem, bo całkiem nowa karta graficzna nie jest wogóle wykrywana przez system.

Lecąc od początku, moja specyfikacja PC to:

 

Procesor: Intel Celeron G530

 

 

2.4 GHz BOX

 

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD 7970 OC 3GB DDR5 PCI-E BOX model GV-R797TO-3GD

 

Płyta główna: MSI Military Class 3 Z77A-GD55

 

Zasilacz Corsair TX850M 80 850W

 

System: Windows 7 Ultimate  64 SP1

 

Problem dokładnie polega na tym, że po zainstalowaniu karty na płycie głównej (wczepiłem ją do odpowiedniego slotu i podpiąłem dwa przewody od zasilacza PCI-E), przeinstalowaniu na nowo systemu, zainstalowaniu sterowników do płyty głównej jak również najnowszych sterowników do karty graficznej, system w żaden sposób nie widzi karty. Widzi jedynie grafikę intela. Przed zainstalowaniem sterowników do płyty głównej widział tylko podstawową kartę VGA. Sprawdzałem już czy wszystko dobrze podłączyłem i docisnąłem i wszystko wydaje się byc w porządku. Podczas instalowania sterowników do karty graficznej zawsze pojawia się ostrzeżenie że wystąpiły jakieś problemy i nie instaluje mi się Catalyst Control Center. Gdy próbuję uruchomic program do obsługi karty graficznej o nazwie Gigabyte OC Guru II pojawia mi się komunikat "Please confirm whether to support this VGA Card". Zakładam, że problem tkwi w płycie głównej - może muszę odblokowac slot w płycie głównej, do którego podłączona jest karta ale nie mam pojęcia jak mam to zrobic w Biosie bo nie widzę tam żadnych opcji z tym związanych (mój Bios to Click Bios II). Mam wrażenie że system korzysta ze zintegrowanej grafiki intela i trzeba jakoś ją zablokowac lub odblokowac grafę Radeona. Zasilacz działa, bo jak uruchamiam PC to wiatraczki od spodu karty graficznej śmigają aż miło. Próbowałem podłączac kabel HDMi przez wyjście w karcie a nie w płycie głównej, ale wtedy po prostu nie mam żadnego obrazu. Komp zachowuje się tak jakby karta Radeona była fizycznie odłączona, a przecież nie jest. Gdy użyłem programu Driver Detective, ten pokazał mi że owszem wykrywa moją kartę, ale jako urządzenie obecnie odłączone od płyty głównej. Nie jestem kompletnym laikiem w tych technikaliach, ale specjalistą też nie jestem.

Proszę o pomoc, bo jestem w kropce i próbowałem już wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Objawy raczej sugerują uszkodzenie karty.

Jaki monitor i jak jest łączony z grafiką - typ złącza.

 

Próbowałem podłączac kabel HDMi przez wyjście w karcie a nie w płycie głównej, ale wtedy po prostu nie mam żadnego obrazu.

 

Sygnał z tej grafiki powinien być pobierany tylko z tej karty.

Czy w trybie awaryjnym jest sygnał na monitorze?

Pokaż obrazek z System Summary z HWInfo - Zasady działu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...