Skocz do zawartości

Niechciane reklamy w przeglądarkach, wyskakujące okienka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

córka przyniosła mi do sprawdzenia lapka swojego teścia.

 

Kłopoty jak w tytule.

 

Zapuściłem aplikacje generujace raporty, tylko nie wiem, czy GMER z zaznaczoną opcją Quick scan utworzył miarodajny dokument.

 

Picasso, byłabyś skłonna rzucić swoim pięknym i fachowym jednoczesnie okiem? :)

 

pozdrawiam

Addition.txt

AdwCleanerS0.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niewiele tu widać, ale owszem odpadkowa usługa adware nadal czynna. Do wdrożenia następujące operacje pod kątem szczątków adware i innych programów:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
R2 MaintainerSvc1.47.6049145; C:\ProgramData\2ce8e63b-5e53-4efc-b4cf-6a6e52e017a4\maintainer.exe [117248 2014-10-21] () [File not signed]
GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected 
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
SearchScopes: HKCU - {044384BA-0092-4206-9230-55AE3492A442} URL = http://rts.dsrlte.com/?q={searchTerms}&r=50
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [X]
S3 ew_hwusbdev; system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys [X]
S3 ew_usbenumfilter; system32\DRIVERS\ew_usbenumfilter.sys [X]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [X]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]
C:\Program Files\Google
C:\Program Files\Opera
C:\ProgramData\2ce8e63b-5e53-4efc-b4cf-6a6e52e017a4
C:\Users\Tosia\AppData\Local\Google
C:\Users\Tosia\AppData\Roaming\Opera Software
C:\Users\Tosia\Downloads\Niepotwierdzony*.crdownload
C:\Users\Tosia\Downloads\yet_another_cleaner_reh.exe
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt oraz logi z folderu C:\AdwCleaner (był używany).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór :)

 

Fixlist zastosowałem, fixlog załączyłem :)

 

W tzw. międzyczasie pozbyłem się Chrome'a (własciciel lapka prosił mnie o zainstalowanie Opery, co zrobię już po czyszczeniu).

 

Pierwszy log z AdwCleanera był zamieszczony w moim pierwszym poście.

 

Czy będą jeszcze jakieś dodatkowe działania?

 

[EDYTA]

usunąłem dziś AVG (czy zostały po nim jakieś szczątki do wywalenia?), zaistalowałem BitDefendera, Flasha, Operę, Javę, Adobe Readera 11, kilka drajwerów...

AdwCleanerR0.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

FRST_2.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakim cudem nie zauważyłam raportu AdwCleaner w pierwszym poście.... Mogłabym przysiąc, że go tam nie było.

 

Wszystko wykonane. Drobne poprawki końcowe. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
RemoveDirectory: C:\ProgramData\Avg_Update_0914av
RemoveDirectory: C:\ProgramData\MFAData
RemoveDirectory: C:\Users\Tosia\AppData\Local\Avg2014
RemoveDirectory: C:\Users\Tosia\AppData\Local\Avg2015
RemoveDirectory: C:\Users\Tosia\AppData\Local\MFAData
RemoveDirectory: C:\Users\Tosia\AppData\Roaming\TuneUp Software
DeleteQuarantine:
EmptyTemp:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Nastąpi restart. Dostarcz wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

PS. Jeśli chodzi o Operę 12.17, to zaznaczę, że za jakiś czas może być ona mniej użytkowa na określonych stronach internetowych. Nie patrząc daleko: wszystkie fora IPB, które zaktualizują do zbliżającego się IPB 4 (na razie wersja rozwojowa). IPB 4 ma zintegrowany CKEditor 4, który usunął kompatybilność z tą starą Operą.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakim cudem nie zauważyłam raportu AdwCleaner w pierwszym poście.... Mogłabym przysiąc, że go tam nie było.

 

No aż takim partyzantem bezczelnie podrzucającym logi do poprzednich postów to nie jestem :lol:

Zważywszy na kosmiczną ilość logów, z którymi obcujesz na co dzień, nie dziwota, że i ten jeden biedak zniknął gdzieś w załączonej przeze mnie ciżbie :)

 

Właścicielowi komputera przekażę, że za jakiś czas ostatnia nieskażona chromem Opera będzie nadawała się jedynie do utylizacji.

 

Póki co, niech używa, co chciał.

 

 

Restart lapka przez dłuższą chwilę już po pojawieniu się raportu nie następował, więc go wymusiłem. To dobrze, czy źle?

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...