Skocz do zawartości

Brak możliwości uruchomienia programów z .exe


zborek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

mój syn coś namieszał w kompie lub coś złapał i próba uruchomienia jakiegokolwiek programu z rozszerzeniem .exe kończy się okienkiem "otwieranie za pomocą", gdzie do wyboru jest notatnik i IE.

Po zmianie .exe na .com udało mi sie odpalić FF, pobrać i uruchomić Malwarebytes, który nic nie znalazł. Norton nie daje się uruchomić.
 

W załączeniu logi ze skanowania.

 

Proszę o pomoc.

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Brak oznak infekcji. Na przyszłość: GMER zrobiony w nieprawidłowych warunkach, przy czynnym sterowniku SPTD (nie wdrożyłeś ogłoszenia).

 

mój syn coś namieszał w kompie lub coś złapał i próba uruchomienia jakiegokolwiek programu z rozszerzeniem .exe kończy się okienkiem "otwieranie za pomocą", gdzie do wyboru jest notatnik i IE.


Brak również oznak modyfikacji klas EXE po stronie HKLM i HKU (pusta sekcja "EXE Association (whitelisted)" w Addition oznacza domyślne wartości). Toteż nasuwa się tu inny rodzaj naruszeń, tzn. klucz UserChoice. Wstępnie spróbuj:

Pobierz Unassoc i zmień rozszerzenie ręcznie z EXE na COM. Uruchom program, na liście wyszukaj po kolei EXE i LNK. Sprawdź czy jest czynna opcja "Remove file association (User)", a jeśli to użyj jej. Zresetuj system.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...