Skocz do zawartości

Problemy z przeglądarkami


htw

Rekomendowane odpowiedzi

notabene

 

Na początek podaj mi dokładną wersję Google Chrome, ponieważ jeśli adware przekonwertowało przeglądarkę ze stabilnej na typ dev-m (czyli "development") odblokowujący instalację adware, czyszczenie będzie wyglądać całkiem inaczej, tzn. reinstalacja Chrome a nie patyczkowanie się. W Chrome w pasku adresów wklej chrome://version i przeklej linię podającą wersję.

 

Osobiście korzystam z ww. wersji Chroma (dev-m), myślisz, że bezpieczniej jest przejść na stabilną wersję ? może jest jakaś opcja zablokowania prostej instalacji adware ? 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

notabene problem z przeglądarką nie ustąpił, ale dokładnie nie wiem o co chodzi.

To dopytaj się i podaj więcej szczegółów.

 

 

Osobiście korzystam z ww. wersji Chroma (dev-m), myślisz, że bezpieczniej jest przejść na stabilną wersję ? może jest jakaś opcja zablokowania prostej instalacji adware ?

Jeśli dev-m to Twój osobisty wybór, to jest to Twój wybór. Ta szczególna wersja jest po prostu otwarta na adware:

 

Wersje Development i Canary mają nielimitowane możliwości instalacji rozszerzeń, nie ma blokady która występuje w stabilnej wersji Chrome: dopuszczalne tylko rozszerzenia ze sklepu, automatyczne blokowanie rozszerzeń spoza oraz autoreset preferencji przeglądarki w przypadku wykrycia szkodliwych modyfikacji. Dlatego właśnie określone typy adware stosują sztuczkę podczas instalacji konwertując stabilną wersję do dev-m. Niedawno to wykryłam i zgłosiłam, w FRST już jest detekcja wersji development:

 

CHR dev: Chrome dev build detected!

 

Jeśli zainfekowane Chrome jest tego typu, prawdopodobnie odbyła się owa konwersja typu przeglądarki i czyszczenie przeglądarki mija się z celem, należy ją przeinstalować powracając do wersji stabilnej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...