Skocz do zawartości

SurfVox na Windows 8.1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nie wiem kiedy (prawdopodobnie przez torrenty) złapałem wirus SurfVox. Przekierowuje on chroma do spreparowanego firefoxa którego nigdy nie instalowałem i nie da się go wykryć w systemie (nie ma go na liście programów, nie ma rejestrów, nie da się go wyszukać) i podmienia stronę startową. Zaszył się także na liście odwiedzanych stron w IE. Ponadto wydaje mi się że za jego sprawą blokowany jest dostęp do ustawień PC, nie da się włączyć windows defendera, menadżera windows i programu OTL, cały czas usiłuje ustawić firefoxa na domyślną przeglądarkę. Bardzo proszę o szybką pomoc ponieważ komputer jest mi potrzebny do pracy. Z góry dzięki :)

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rucek

 

Na Windows 8 domyślnie nie jest łatwo wejść do Trybu awaryjnego. OTL jest też słabo zgody z tą platformą, więc w tym przypadku możemy go ominąć.

 

 

lokoskul22

 

Możliwe, iż programów nie da się uruchomić ze względu na infekcję. Druga sprawa: Windows ma modyfikowany system aktywacji (KMSpico). I czy Firefox to wersja Modern UI czy klasyczna? Obecnie w logach brak wykrytego Firefoxa.

 

 

Działania wstępne pod kątem infekcji:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
HKU\S-1-5-21-721118335-2541393669-1043028165-1001\...\Run: [nvxasync] => C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\nvxasync\nvxasync.exe [76678656 2014-09-29] ()
HKU\S-1-5-21-721118335-2541393669-1043028165-1001\...\Winlogon: [shell] C:\ProgramData\nvxasync\nvxasync.exe [76678656 2014-09-29] () 
C:\ProgramData\nvxasync
C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\nvxasync
C:\Users\Adrian\AppData\Roaming\fpacked.exe
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt. Wypowiedz się czy są widoczne zmiany.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Fix zrobiony, poza defenderem wszystko działa, na pulpicie pojawiły się pliki (screen), na partycjach pojawiły się pliki recycle.bin i system voliume information.

 

Dodatkowe pytanie: od czasu infekcji używałem peandrive'a i przenosilem nim dane między komputerami. Czy to możliwe że jest zainfekowany ?

post-14161-0-51660000-1412119247_thumb.jpg

Extras.Txt

Fixlog.txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Proszę stosuj funkcję Edytuj, gdy trzeba uzupełnić posta, a nikt jeszcze nie odpisał. Posty sklejam.

 

 

Dodatkowe pytanie: od czasu infekcji używałem peandrive'a i przenosilem nim dane między komputerami. Czy to możliwe że jest zainfekowany ?

Wątpię. To nie jest infekcja tego rodzaju.

 

 

poza defenderem wszystko działa, na pulpicie pojawiły się pliki (screen), na partycjach pojawiły się pliki recycle.bin i system voliume information.

Te pliki i foldery są w porządku. Były od początki instalacji Windows tylko ich nie widziałeś. Skan OTL przestawia w Opjach folderów "Pokaż ukryte foldery i pliki" + "Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego". To ta pogrubiona opcja steruje widocznością wymieniach elementów.

- Pliki desktop.ini: odpowiadają za specjalną ikonę Pulpitu i polonizację nazwy (dlatego w eksploratorze widzisz "Pulpit" zamiast "Desktop"). Są dwa, gdyż Pulpit który widzisz to wirtualna przestrzeń składająca dwa foldery w widok ogólny: C:\Users\Twoje konto + C:\Users\Public

- System Volume Information: folder Przywracania systemu i operacji związanych z cieniowaniem woluminu.

- $Recycle.Bin: prawdziwy folder Kosza powielony na każdym dostępnym dysku. Na Pulpicie to tylko wirtualny skrót.

 

 

Infekcja pomyślnie usunięta. Widzę też, że chyba coś robiłeś na własną rękę w KMSpico, gdyż zniknął jednen z jego wpisów. Natomiast pytaniem jest co się pokazuje podczas próby uruchomienia Windows Defender. Dodaj też log z Farbar Service Scanner.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy Twoja wypowiedź oznacza, iż nie było go od początku instalacji Windows? Jeśli ogólnie chodzi o ten piracki Windows, to nie jestem w stanie stwierdzić czy to jakiś kastrat silnie modyfikowany i co jeszcze jest w nim nie tak. Nie wiadomo też, czy ten kto robił płytę nie zaszył czegoś brzydkiego w nim. Takie nielegalne produkcje mogą mieć backdoory. Jest oczywistym co tu zalecam, tzn. wyposażenie się w oryginalny Windows. Forum nie może wspierać piratów.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Doskonale to rozumiem, ale nie każdego stać na pudełko z windą.

Tu nie jest pewne czy to pełnosprawny i czysty Windows. Brak Windows Defender jest niejasny, nie wiadomo czy to kastracja w płycie, czy wynik innych czynników.

 

Na koniec jeszcze te kroki:

 

1. Usuń C:\Users\Adrian\Downloads\FRST. Zastosuj też DelFix.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...