Skocz do zawartości

Problem z przeglądarką, adware (?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z przeglądarką, nie mogę zainstalować żadnego adblocka, ciągle wyskakują mi jakieś reklamy i pojawiają się jakieś strony proszące o podanie nr tel. W załącznikach zamieszczam logi i prosiłbym o ich przejrzenie.

 

Z góry dzięki ! ;)

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

1111.txt

2222.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mniemam, że to komputer firmowy i pliki BAT w starcie (bginfo.bat, ecr-reg.batm, ieset.bat) są znajome.

 

Jeśli pijesz do Google Chrome (uruchomione w procesach): owszem, są ślady manipulacji adware w tej przeglądarce, aczkolwiek wszystko wygląda dość szczątkowo i mam silne wątpliwości czy stan przez Ciebie opisany ma nadal miejsce (lub: jest problem niewidzialny w logach). Wstępnie:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction 
C:\Program Files (x86)\FlexibleeSHoPPer
C:\ProgramData\FlexibleeSHoPPer
C:\ProgramData\SharkManCoupon
C:\ProgramData\f338749d3f8824bd
C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\rmi
C:\Users\Administrator\Documents\Optimizer Pro
C:\Windows\msdownld.tmp
C:\Windows\system32\Drivers\glfjyrcp.sys
CMD: sc config "Mobile Partner. RunOuc" start= demand
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. W Google Chrome:

  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasła nie zostaną naruszone.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > sekcja Wyszukiwanie > klik w Zarządzanie wyszukiwarkami > skasuj z listy niedomyślne śmieci (o ile będą).
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
3. Uruchom AdwCleaner (widzę, że pobrałeś już). Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner. Wypowiedz się na czym stoimy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadania wykonane. Drobne poprawki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S0 qvxbmitw; System32\drivers\glfjyrcp.sys [X]
CMD: del /q C:\windows\SysWOW64\sqlite3.dll
RemoveDirectory: C:\AdwCleaner
DeleteQuarantine:

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

Wygląda na to że teraz jest ok, tylko nadal nie mogę zainstalować AdBlock'a. Podczas próby jego instalacji pojawia się komunikat: "Network failed".

Popatrz tu: KLIK / KLIK. Spróbuj przeinstalować Google Chrome.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...