Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie WMP


artus72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj zaobserwowałem podejrzane zachowanie systemowego odtwarzacza.

 

Po uruchomieniu go (nawet bez filmu czy muzyki), w trayu dzieją się rzeczy niesłychane - następuje dzika rozmnoża ikonek kodeków (ich ilość to rośnie to maleje dosłownie z sekundy na sekundę), normalnie wyświetlanych po 1 sztuce w trakcie projekcji.

 

W załącznikach, oprócz wymaganych logów, zamieściłem fragment wspomnianej listwy systemowej z nadmiarowymi znacznikami.

 

Mam nadzieję, że powyższe objawy są spowodowane przez jakieś kłopoty z kodekami (w których zdaje się, przedwczoraj mogłem coś namieszać próbując zainstalować aktualizację do HDConvertToX) a nie z wirusami :).

 

Pozdrawiam

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

post-1540-0-33984300-1410800728_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę. Nie mam żadnych podstaw, by podejrzewać infekcję. Opisywany efekt definitywnie wygląda na powiązany z manipulacjami w kodekach. Z raportów nie można wyczytać co konkretnie robiłeś, jedyne co widzę to pobrany HDConvertToX.exe. W Dzienniku zdarzeń brak też powiązanych błędów.

 

 

==================== Installed Programs ======================

 

AviSynth 2.5 (HKLM\...\AviSynth) (Version: - )

CoreAVC Professional Edition (remove only) (HKLM\...\CoreAVC Professional Edition) (Version: - )

ffdshow v1.3.4531 [2014-06-28] (HKLM\...\ffdshow_is1) (Version: 1.3.4531.0 - )

Haali Media Splitter (HKLM\...\HaaliMkx) (Version: - )

 

Z efektem kojarzy mi się konfiguracja któregoś z powyższych (ffdshow i Haali są podstawą pracy HDConvertToX). Sprawdź w konfiguracji zakreślonych opcje związane z dozwoleniem wielokrotnych instancji czy obecności w obszarze powiadomień. Nie mam tych instalacji u siebie, więc nie mogę tego osobiście sprawdzić.

 

 

Task: {74EC0BC4-6E27-4507-BDA0-54E6CD55284A} - System32\Tasks\{4361531B-DFF1-4DDB-80F0-93970F549663} => C:\Program Files\HDConvertToX\applications\tsmuxer\tsMuxerGUI.exe [2009-05-11] ()

 

W Harmonogramie zadań jest też powyższe zadanie. Nie jestem pewna co ono w zasadzie robi. FRST - poza kilkoma wyjątkami - obcina linię argumentów, więc nie wiem czy komenda jest tu w pełni widoczna. Zadanie możesz wyłączyć za pomocą Autoruns.

 

 

PS. W spoilerze doczyszczanie drobnych odpadków adware i wpisów pustych, ale to nie jest oczywiście powiązane z problemem.

 

 

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-3698236117-931745765-820054799-1001_Classes\CLSID\{1BBF13E0-551E-42DD-91F4-1A547443FFDA}\InprocServer32 -> C:\Users\Artur\AppData\Local\Tbccint\Community Alerts\Alert.dll (ClientConnect Ltd.)
Task: {10839255-85BC-4CCE-9163-13C31647ED0D} - System32\Tasks\{FC28C92A-3FE5-4441-94B5-3F64A955977D} => C:\Users\Artur\Desktop\mtzx233\maketzx.exe
Task: {D1AAE18E-AF41-4C90-841A-55D09EEE8AD9} - System32\Tasks\{CDBCB647-2478-4BAE-A2F6-AE7FE53C345F} => C:\Users\Artur\Desktop\nitro\NITRO.EXE
SearchScopes: HKCU - {AFDBDDAA-5D3F-42EE-B79C-185A7020515B} URL =
C:\ProgramData\TEMP
C:\Users\Artur\AppData\Local\Tbccint

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Dostarcz wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Śmieci doczyściłem, zadanie tsMuxera z Autostartu usunąłem.

 

HDConvertToX na siódemce jest problematyczny - nie chce ruszyć.

 

Dobrze, że w ogóle udało mi się uruchomić sprzętowe dekodowanie filmów HD via CoreAVC. Trudno jest trafić w necie na miejsce w którym można znaleźć sensowne porady dotyczące konfiguracji kodeków (a może Ty znasz jakiegoś video-guru?). Gdyby nie HDC, w ogóle bym ich nie instalował.

 

Pocieszający jest tylko fakt, że to nie sprawka żadnych wirusów :)

 

Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...