Skocz do zawartości

Diagnostyka: ogólny raport konfiguracji sieci


DawidS28

Rekomendowane odpowiedzi


Net-log

logo.png

Dla systemów Windows 2000/XP/2003/Vista/7/2008:

button.png



Wstęp, czyli co robić w razie wystąpienia problemu z połączeniem sieciowym

Net-log to mały i prosty w użyciu skaner konfiguracji sieci. Program przeprowadza potrzebne testy, wykonuje także działania mające na celu zwiększenie sprawności połączenia sieciowego. Działania te nie niosą ze sobą żadnych nieprzewidzianych konsekwencji. Wystarczy, że uruchomisz program, poczekasz kilka chwil, zezwolisz na ponowne uruchomienie komputera i skopiujesz raport z wynikiem skanowania. Na wyniki działania mogą mieć wpływ inne programy uruchomione równolegle do Net-log, dlatego przed jego uruchomieniem proszę o wyłączenie innych aplikacji.

Proszę nie wyłączać programu podczas działania! Po zakończeniu wszystkich etapów (jest ich ponad 60) pojawi się stosowny komunikat. Zazwyczaj program działa przez ok. 10 - 15 minut.

start.png

Plik tekstowy z raportem możesz następnie próbować samodzielnie zanalizować i samodzielnie zmienić ustawienia sieci, przekazać doświadczonej osobie lub przesłać na forum.


O programie

Net-log powstał z myślą o początkujących i średnio zaawansowanych użytkownikach komputerów, jednak może stanowić on także nieocenioną pomoc przy szybkim zbieraniu informacji i ustawieniach sieciowych. Korzysta on z natywnych programów systemów Microsoft Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7, 2008, zarówno w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej. Program po zakończeniu działania tworzy log net-log.txt, zapisywany w katalogu głównym partycji systemowej, najczęściej jest to lokalizacja C:\.

Program jest całkowicie darmowy, rozpowszechniany na licencji freeware. Osoby zainteresowane wglądem do, na razie jeszcze skromnego, kodu źródłowego proszę o kontakt. Net-log jest rozpowszechniany "jak jest". Nie biorę odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku jego wykorzystywania, dołożyłem jednak wszelkich starań, by niepożądane działania nie miały miejsca.

Net-log w wersji dla systemów Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7, 2008 można pobrać STĄD.


Changelog

Dostępny pod adresem: http://netdiag.pl/net-log/


Podziękowania

Chciałbym podziękować osobom związanym z projektem od jego powstania, dzielnie tropiącym błędy, za które jestem odpowiedzialny, a w skutek niestaranności, lenistwa i ciągle jeszcze niewystarczającej wiedzy przeoczyłem, tym, którzy krytycznie wypowiadali się na temat szybkości działania i mało atrakcyjnego interfejsu tekstowego programu, a w szczególności osobom "odpowiedzialnym" za zarażenie mnie pasją do informatyki i wszystkiego, co z nią związane.

Sczególne podziękowania kieruję do FiFU, Blasa (pierwszych betatesterów) i markaW (za dzielne tropienie błędów). Dziękuję Wam wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...