Skocz do zawartości

Prawdopodobnie uszkodzony dysk. Odsyłać na gwarancję?


Levy142

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie na moim komputerze pojawiają się BSOD, a zaraz po nich, kiedy ponownie uruchomie komputer wszystko się zawiesza. Dzieje się tak po kilka razy. Czasem muszę restartować BIOS zworką i odczekać chwilę, a wtedy wszystko działa normalnie. Pierwszą rzeczą o która chciałbym się zapytać i otrzymać jasną odpowiedź, to czy dysk jest uszkodzony i nadaje się na gwarancję. Podejrzenie pada na niego, gdyż programy HD Tune i CristalDiskInfo wykazują nieprawidłowości. Co ciekawe HD Tune wskazuje prawdopdobnie na błąd jakiegoś kabla, a ze skanu sektorów nie potrafie określić czy wszystko jest tak jak być powinno. Drugie podejrzenie pada na zbyt słaby zasilacz http://telewizor.eu/forum/viewforum.php?f=9 . Jakiś czas temu wymieniłem procesor na nowszy i bardziej prądożerny, więc również rozważam i to, ale tego nie jestem pewien. Proszę o pomoc co może być nie tak. Dodam zdjęcia z programów dotyczące dysku.

 

Aha no i specyfikacja mojego komputera:

ASUS M4A79XTD EVO
Phenom II x4 965 BE
RAM Nanya 4GB 1333MHz
GPU Radeon 5850 1GB
PSU Fortron 450W
WDC 500GB

post-6718-0-64160100-1406032466_thumb.jpg

post-6718-0-68847600-1406032563_thumb.jpg

post-6718-0-78222600-1406032566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Miałem zapasowy kabel SATA i jest ta sama śpiewka.

Chłodzenie mam dobre. 2x 120mm wentylator - tył, boku obudowy, na procku siedzi Spartan PRO HE924 z pastą AC MX-2.

Aktualnie komputer jakoś działa, jednak włączając grę parę godzin temu, system się zawieszał i sypało BSOD. Po tych incydentach zawiesza się BIOS podczas ponownego uruchamiania lub kręca się tylko wiatraki, no i również restartuje się BIOS.

Nie mam pojęcia o co tu chodzi. Kabel był wymieniany i zostaje tylko płyta (w co wątpie) lub dysk (co bardziej prawdopodbne).

Mam już gotówke przyszykowaną na jutro i idę zanieść cały komputer do serwisu, aby zdiagnozowali konkretnie co może być nie tak. Pisałem już na różnych forach, jednak albo ludzie nie wiedzą, albo chyba nie mają czasu i nie odpisują. Komputer idę oddać jutro około 11 jutro, więc może wcześniej jeszcze ktoś odezwie się w temacie.

post-6718-0-49511700-1406061585_thumb.jpg

post-6718-0-05761700-1406061586_thumb.jpg

post-6718-0-27636700-1406061601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dysk ma jeden sektor do naprawy.

Start - Akcesoria - Wiersz poleceń - PPM - uruchom jako administrator.

W oknie wpisz dokładnie chkdsk d: /f /r - Enter. Uwaga na spacje.

Czekasz na wynik - kopiujesz zawartość okna i pokaż.

Ponownie wpisujesz powyższą komendę ale zamiast D:  wstawiasz C: - Enter.

Pojawi się pytanie o wykonanie przy następnym rozruchu - zgadzasz się wpisując T - Start - Uruchom ponownie.

Po restarcie nie dotykasz klawiatury i czekasz na dokończenie działania chkdsk.

Uruchamiasz Podgląd zdarzeń - klik na belkę Identyfikator i szukasz zdarzenia 1001 i odpowiadające mu źródło Wininit.

Kopiujesz z dolnego okna treść i wstawiasz do posta.

 

Po tych działaniach aktualizujesz system - brak SP1. Po SP1 aktualizacje, które wyszły po nim.

Odnośnik do komentarza

Komputer oddalem juz do serwisu, ale jedynie na diagnostyke, wiec prawdopodobnie jutro Ci wszystko napisze jak zrobie, badz tez tam juz wszystko wskaza. Jedyne do czego sie moge odniesc to to, ze sp1 w ogole nie moglem zainstalowac przy aktualizacjach.Korzystalem z roznych opcji w windows update i probowalem jak sie tylko da, ale nic. Po wylaczeniu systemu byla informacja, ze trwa instalacja, jednak tak bylo wkolko. W ogole nie dalo sie tego zainstalowac.

Przepraszam za brak polskich znakow i chaotyzm, ale pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza

Odebrałem już komputer z serwisu i dowiedziałem się, że przyczyną prawdopodbnie było przegrzewanie się grafiki. Testowali komputer na benchu przez półtorej godziny, no i trochę go przeczyścili. Pytałem o dysk, ale stwierdzili, że wszystko z nim ok.

Teraz co do działań, o które prosiłeś. Dodaje screen ze skanu d, natomiast przy c jakoś bardzo szybko poszło, jakby w ogóle nie było skanowania. Po ponownym uruchomieniu się komputera wyświetliło tylko napis biało na czarnym, z informacją: "Wolumin jest prawidłowy".

Z tym dziennikiem mam problem, bo nie mogę znaleźć tej belki o której piszesz. Wstawie ss i gdybyś mógł to wskaż mi konkretnie, gdzie to jest.

 

post-6718-0-05371000-1406216156_thumb.jpg

post-6718-0-10058500-1406216159_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Drugi obrazek - lewa strona klik na trójkącik Widoki niestandardowe - Zdarzenia administracyjne.

W prawym oknie pojawią się zdarzenia - u góry jest belka z opisem kolumn - klik na nią i zawartość ustawi się wg. numerów zdarzeń.

Szukasz zdarzenia 1001 i odpowiadające mu źródło Wininit z datą i czasem wykonania chkdsk.

 

Pokaż ponownie SMART.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy obrazek - środkowe okno - na dole pasek przewijania - w prawo i u góry zobaczysz to co trzeba.

 

Czy to jest kontynuacja TEGO tematu?

Wykonaj to co poniżej . Odpowiem dopiero jutro. Wyjeżdżam.

 

Skopiuj na pulpit cały katalog C:\Windows\System32\winevt\ - spakuj go, shostuj i daj linka

 

EDYTA

 

Dodatkowo zrób log z Sensors wg opisu działu Hardware od tego miejsca:

 

 Szczególny przypadek gdy funkcjonowanie systemu kończy się BSOD lub restartem.

 

Przypadek ten dotyczy tylko sytuacji gdzie powodem nie jest OS, zainstalowany świeżo soft lub aktualizacja sterowników.

 

Spakowanego loga wstaw na zewnętrzny hosting i daj linka.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Tak jakby kontynuacja, bo padło tam między innymi na procesor, a aktualnie mam nowy. Phenom II X4 965.

Przy pakowaniu tych logów z winevt trochę pomieszały mi się pliki w tym drugim folderze, ale raczej jest wszystko co było oryginalnie. Tu link: http://www.speedyshare.com/RYQ5H/winevt.zip

 

Sensor: http://www.speedyshare.com/Xqt9a/log.CSV

 

Zdarzenia 1001 są, ale brak tam źródeł Wininit i chkdsk. Dodam ss i zobacz sam.

post-6718-0-58984300-1406382560_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mała powtórka z rozrywki. Zawias komputera podczas grania i 3x zawiasy po ponownym uruchomieniu na BIOS (konkretnie na ekranie/animacji asusa, masz podobną płytę to raczej będziesz wiedział o co chodzi). O winowajcę podejrzewam tą grafikę. Pod względem wielkości i prądożerności to potwór, więc nie ma tu jakiegoś szczególnego zdziwienia. W AIDA temp. pokazuje czasami po 60 stopni, więc nie wiem czy to jest dobrze. Zrobię jeszcze raz ten skan c.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...