Skocz do zawartości

Laptop okropnie muli, wrecz masakrycznie


Luzny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników
Mój lapek od pewnego czasu zaczał bardzo mulić i się ciać, o pooglądaniu filmu moge sobie pomarzyć.Przeglądarka lubi bardzo często padać, a dokładniej wtyczka shockwave przestaje odpowiadac dzieje się tak praktycznie pare razy dziennie. Przeprowadzałem czyszczenie ccleanerem zbednych plików jak i rejestru, przeskanowałem także komputer avastem i malwarebytes, z autostartu powyłączałem zbędne aplikacje i odinstalowałem pare śmieći, ale niestety sytuacja się nie poprawiła. Sam już za bardzo nie wiem co moge zrobić, a nie da się nic totalnie robić na tym komputerze. Prosiłbym o pomoc i pokierowanie co moge zrobić. Pozdrawiam
 

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

gmer.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

U mnie po rozwinięciu kontrolerów wygląda to tak jak w załączniku. Obydwa podstawowe kontrolery IDE mają ustawione "DMA jeśli dostępne" i pracują na "Ultra DMA tryb 2" więc cały czas masakra, start komputera jest strasznie wolny i od samego początku muli.

 

edit. Drugi podstawowy pracuje na "Ultra DMA tryb 5" nie zauważyłem ale to chyba nic nie zmienia.

post-13750-0-59667900-1406017396_thumb.png

Odnośnik do komentarza

1. Otwórz notatnik i wklej

 

U4 avast! Firewall; "C:\Program Files\AVAST Software\Avast\afwServ.exe" [X]

S2 MBAMScheduler; "C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamscheduler.exe" [X]

S2 MBAMService; "C:\Program Files\Malwarebytes' Anti-Malware\mbamservice.exe" [X]

U4 aswKbd; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\aswKbd.sys [X]

S4 IntelIde; No ImagePath

S3 MBAMProtector; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\mbam.sys [X]

C:\WINDOWS\Tasks\ROC_JAN2013_TB_rmv.job

 

Plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Documents and Settings\Damia\Moje dokumenty\Pobrane. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

2. Zamknij przeglądarki. Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń.

 

3. Zrób nowy skan z FRST i przedstaw raport.

Odnośnik do komentarza

Zostały ci resztki po Panda Security

 

Error: (07/20/2014 08:22:55 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7026) (User: )
Description: Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:
DasBoot
DasBootF
PRSBDRVR

 

DRV - [2014-03-17 14:09:20 | 000,027,936 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\PRSBDRVR.SYS -- (PRSBDRVR)
DRV - [2014-03-17 14:09:16 | 000,059,552 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\DasBootF.SYS -- (DasBootF)
DRV - [2014-03-17 14:09:14 | 000,021,152 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\DasBoot.SYS -- (DasBoot)

 

 

Doczyść to korzystając ze specjalistycznych narzędzi. Masz pobrać narzedzie dla panda Cloud.

 

https://www.fixitpc.pl/topic/8716-skuteczne-usuwanie-programow-antywirusowych/

Odnośnik do komentarza

1. Otwórz notatnik i wklej

 

S0 DasBoot; C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\DasBoot.SYS [21152 2014-03-17] ()

S0 DasBootF; C:\WINDOWS\system32\DRIVERS\DasBootF.SYS [59552 2014-03-17] ()

S4 sptd; \SystemRoot\System32\Drivers\sptd.sys [X]

C:\Documents and Settings\Administrator\Ustawienia lokalne\Temp\*.exe

C:\Documents and Settings\Damia\Ustawienia lokalne\Temp\*.exe

Reboot:

 

Plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w w C:\Documents and Settings\Damia\Moje dokumenty\Pobrane. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw raport z usuwania.

 

2. No to teraz zostało odinstalowanie Avasta na próbę.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Temat prawdopodobnie już nieaktualny, ale skomentuję:

 

1. Tu są także czynne sterowniki odpadkowe od AVG i Avira:

 

R1 avgtp; C:\WINDOWS\system32\drivers\avgtpx86.sys [31576 2013-01-25] (AVG Technologies)

R1 ssmdrv; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\ssmdrv.sys [28520 2010-06-17] (Avira GmbH)

 

Usługi Pandy też nie dokońca wyczyszczone, jeszcze dwie usługi oraz powiązane pliki sys nie zostały skasowane.

 

S2 PCloudCleanerService; C:\WINDOWS\system32\PCloudCleanerService.EXE [108792 2014-03-07] (Panda Security S.L.)

S3 PSKMAD; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\PSKMAD.sys [47632 2013-04-29] (Panda Security, S.L.)

 

2. Początkowe zamulenie mogło mieć uzasadnienie w bardzo małej ilości wolnego miejsca:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:29.29 GB) (Free:1.1 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (Windows XP)]

 

I nie wiadomo czy to było wystarczające:

 

Obydwie rzeczy zrobiłem, zwolniło mi się 3gb

3. I mimo wszystko proszę o zrzuty ekranu tych ustawień:

 

Obydwa podstawowe kontrolery IDE mają ustawione "DMA jeśli dostępne" i pracują na "Ultra DMA tryb 2" więc cały czas masakra, start komputera jest strasznie wolny i od samego początku muli.

 

edit. Drugi podstawowy pracuje na "Ultra DMA tryb 5" nie zauważyłem ale to chyba nic nie zmienia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...