Skocz do zawartości

BSODy i restarty po 60 sekundach


thu24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prawdopodobnie mam zinfekowany komputer, jakiś czas temu komputer wywalał bluescreen i pojawiał sie komunikat o restarcie komputer po 60 sekundach co zresztą się działo. Po przeskanowaniu malwarebytes wykrył mi śmieci po czym wywalanie bluescreen ustało, ale pare dni temu znów pojawił się ponownie  komunikat 60 sek jak również dzisiaj. Udostępniam wszystkie potrzebne logi jak również raport antimalware.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

GMER.txt

antimalware.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Twoim systemie tu przedstawionym nie ma żadnych widocznych znaków czynnej infekcji. Skan MBAM nie pokazuje nic szczególnego i wyniki z pewnością nie mają związku z objawami, to są drobne nieczynne odpadki głównie adware (wyniki z Temp, instalator DAEMON Tools = zawiera adware). Używałeś też ComboFix, a nie ma o tym ani słowa, brak też raportu z tamtego uruchomienia. Przedstaw plik C:\ComboFix.txt, który jest na dysku. Nie uruchamiaj przypadkiem narzędzia ponownie.

 

Tytuł "Wirus podobny do W32.Sasser" zmieniam. Sasser to archaiczna infekcja, która od lat nie występuje. Komunikaty odliczania 60 sekund nie są żadnym dowodem infekcji - to jest zaplanowana reakcja na awarię krytycznych usług systemowych, a taką awarię mogą tworzyć rozmaite czynniki (malware, programy, hardware). Ów błąd jest nagrany w Twoim Dzienniku:

 

Error: (04/19/2014 09:24:47 PM) (Source: Winlogon) (User: )

Description: Błąd krytycznego procesu systemowego C:\WINDOWS\system32\lsass.exe z kodem stanu c0000005. Komputer

musi być ponownie uruchomiony.

 

BSODy rzekomo ustały, tylko że z pewnością nie mogło to się stać za sprawą skanu MBAM, bo prezentowany raport nie pokazuje nic co mogłoby działać na tym poziomie. Diagnostyka BSOD rozpisana w punkcie 5 ogłoszenia: KLIK. Dostarcz zdebugowane zrzuty pamięci DMP.

 

 

PS. Drobne działania: odinstaluj zbędny McAfee Security Scan Plus (była to pewnie instalacja sponsorowana Adobe Flash) i uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Więc tak wczoraj o drugiej w nocy komputer się zwiesił dwa razy za drugim razem restartując go nie załadował się system , wtedy gdy pojawia się logo ładującego windows xp był czarny obraz, sytem awaryjny również się nie ładował Nie mam pojęcia co się stało w tej chwili instaluje na nowo system. Jest jeszcze jedna rzecz chciałem napisać  z laptopa brat, ale uruchamiając go zobaczyłem że jest strasznie zaśmiecony, jakaś syf aplikacja, przeglądarka zawalona reklamami, więc mam pytanie dzielę z nim łącze za pomocą routera i zastanawia mnie czy czasem mi to nie miesza w komputerze.

Odnośnik do komentarza

Więc tak wczoraj o drugiej w nocy komputer się zwiesił dwa razy za drugim razem restartując go nie załadował się system , wtedy gdy pojawia się logo ładującego windows xp był czarny obraz, sytem awaryjny również się nie ładował Nie mam pojęcia co się stało w tej chwili instaluje na nowo system.

Tu być może szykuje się problem sprzętowy. Były BSODy, teraz doszło do zawieszeń i w ogóle nie ładowania systemu.

 

 

Jest jeszcze jedna rzecz chciałem napisać z laptopa brat, ale uruchamiając go zobaczyłem że jest strasznie zaśmiecony, jakaś syf aplikacja, przeglądarka zawalona reklamami, więc mam pytanie dzielę z nim łącze za pomocą routera i zastanawia mnie czy czasem mi to nie miesza w komputerze.

Nie widzę związku. Tamten system to osobna sprawa. Nawiasem mówiąc: dostarcz z niego logi, to go wyczyścimy, ale przeznacz na to całkiem osobny temat.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...