Skocz do zawartości

Odmowa dostępu do plików


jachu876

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z dostępem do plików, tj. zdjęcia czy utwory mp3. Próbowałem na wszelkie sposoby odzyskać dostęp do tych plików, ale niestety bezskutecznie. Mam 3 partycje: C, D, E i F. Na tej ostatniej partycji właśnie jest problem. Wczoraj tak przekombinowałem, że ten dysk wogóle jest dostępny (odmowa dostępu). Cofnąć zmian nie mogę, bo miałem wyłączone przywracanie systemu na tej partycji.

Czy da się to jakoś naprawić?

 

Próbowałem zmienić we właściwości/zabezpieczenia/zaawansowane/uprawnienia

Zaznaczyłem tam ptaszkiem "dziedzicz po obiekcie nadrzędnym..."

Próbowałem na wszystkie sposoby, ale nie dało to żadnego rezultatu. W konsekwencji wogóle nie mogę tej partycji F otworzyć.

 

Załączam log z: OTL i FRST

 

Dodam, że system to win XP PRO SP3

 

Pozdrawiam

FRST.txt

Addition.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Problem zasadniczy nie powinien mieć związku z infekcją. Ale infekcja owszem tu jest (fałszywy "aktualizator Realtek" jakoby od "Microsoftu"). W spoilerze czyszczenie. Zabrakło raportu GMER.

 

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

(Microsoft) C:\RealtekSoundDriver\Updater.exe
HKCU\...\Run: [FlashUpdaterr] - C:\RealtekSoundDriver\Updater.exe [24576 2014-02-16] (Microsoft)
ProxyEnable: Internet Explorer proxy is enabled.
ProxyServer: http=127.0.0.1:8087;https=127.0.0.1:8087;
FF Plugin: @real.com/nppl3260;version=6.0.11.2027 - C:\Program Files\Real Alternative\browser\plugin\nppl3260.dll No File
FF Plugin: @real.com/nprpjplug;version=6.0.12.1040 - C:\Program Files\Real Alternative\browser\plugin\nprpjplug.dll No File
S1 AmdK8; system32\DRIVERS\AmdK8.sys [x]
S3 SG762_XP; system32\DRIVERS\WlanBZXP.sys [x]
C:\Documents and Settings\Tomek\Dane aplikacji\newnext.me
C:\RealtekSoundDriver\Updater.exe
Folder: C:\RealtekSoundDriver
CMD: netsh firewall reset
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

3. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut) i zaległy GMER. Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

 

Mam 3 partycje: C, D, E i F. Na tej ostatniej partycji właśnie jest problem. Wczoraj tak przekombinowałem, że ten dysk wogóle jest dostępny (odmowa dostępu).

(...)

Próbowałem zmienić we właściwości/zabezpieczenia/zaawansowane/uprawnienia

Zaznaczyłem tam ptaszkiem "dziedzicz po obiekcie nadrzędnym..."

Próbowałem na wszystkie sposoby, ale nie dało to żadnego rezultatu. W konsekwencji wogóle nie mogę tej partycji F otworzyć.

Obecnie FRST w ogóle nie widzi tej partycji:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:29.29 GB) (Free:8.86 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (Windows XP)]

Drive d: (Dysk lokalny) (Fixed) (Total:78.13 GB) (Free:18.78 GB) NTFS

Drive e: (gry i programy) (Fixed) (Total:78.13 GB) (Free:14.8 GB) NTFS

 

==================== MBR & Partition Table ==================

 

Disk: 0 (Size: 233 GB) (Disk ID: EF4CEF4C)

Partition 1: (Active) - (Size=29 GB) - (Type=07 NTFS)

Partition 2: (Not Active) - (Size=204 GB) - (Type=OF Extended)

 

Jaki był błąd przy próbie otwierania partycji przed podjęciem operacji z uprawnieniami? Zrób zrzuty ekranu z:

- Przystawki diskmgmt.msc

- Zabezpieczenia > Zaawansowane > karty Uprawnienia i Właściciel.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie da się. Teoretycznie można ustawić, ale gdy klikam "zastosuj" wyskakuje komunikat odmowa dostępu.

Tak działo się, gdy normalnie uruchamiałem system. Nieco sytuacja poprawiła się, gdy uruchomiłem system w trybie awaryjnym. Zalogowałem się na konto administratora i przywróciłem uprawnienia. Teraz mogę normalnie otwierać partycję F, ale te foldery i pliki w nich zawarte (zdjęcia oraz mp3), które wcześniej nie otwierały się, nadal nie otwierają się. Natomiast pozostałe są dostępne. Uprawnienia mogę zmieniać. Wszystkie opcje są dostępne, ale żadna zmiana tych opcji nie daje pożądanego efektu.

Odnośnik do komentarza

Teraz mogę normalnie otwierać partycję F, ale te foldery i pliki w nich zawarte (zdjęcia oraz mp3), które wcześniej nie otwierały się, nadal nie otwierają się. Natomiast pozostałe są dostępne. Uprawnienia mogę zmieniać. Wszystkie opcje są dostępne, ale żadna zmiana tych opcji nie daje pożądanego efektu.

Czy przyznając uprawnienia zaznaczyłeś opcje rekursywnego przetwarzania podobiektów? Jaki błąd obecnie zwraca próba otworzenia tych folderów i plików?

- Jeśli jest to "Odmowa dostępu" lub "Nie można uzyskać dostępu...", to spróbuj narzędzie GrantPerms. Obsługa: wklejasz w oknie dokładne ścieżki do każdego folderu / pliku i klik w Unlock.

- Jeśli inny błąd, podaj jaki, bo na razie są sugerowane tylko uprawnienia, a nie wiadomo czy w tym rzecz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...