Skocz do zawartości

Regularnie wyłączające się osłony Avast PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Proszę o pomoc w analizie logów, gdyż od kilku dni mam problem z Avastem PRO, regularnie co kilka minut wyłączają się osłony antywirusa. Miałem kilka zgłoszeń o wirusach, ale żadnej nie ignorowałem. Ale mam przeświadczenie, że jednak coś siedzi w systemie.

 

Oczywiście jest to WinXP SP3 32bit.

 

Proszę o sugesie. :)

 

Logi FRST, OTL, GMER oraz Sercurity Check w załączeniu.

OTL.Txt

Addition.txt

checkup.txt

FRST.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER zrobiłeś w niewłaściwym środowisku, przy czynnym sterowniku SPTD: KLIK.

 

R0 sptd; C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys [721904 2012-10-10] ()

U3 asqcygsl; C:\WINDOWS\system32\Drivers\asqcygsl.sys [0 ] (Microsoft Corporation)

 

 

od kilku dni mam problem z Avastem PRO, regularnie co kilka minut wyłączają się osłony antywirusa

Nie widzę żadnych oznak infekcji. W Dzienniku zdarzeń jest za to multum błędów Avast. Czy próbowałeś go przeinstalować?

 

System errors:

=============

Error: (04/15/2014 05:58:04 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa avast! Antivirus niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 7.

 

Error: (04/15/2014 05:51:04 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa avast! Antivirus niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 6.

 

Error: (04/15/2014 05:01:19 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa avast! Antivirus niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 5.

 

Error: (04/15/2014 04:51:45 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa avast! Antivirus niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 4.

 

Error: (04/15/2014 04:31:57 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa avast! Antivirus niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 3.

 

 

Na razie do czyszczenia drobne rzeczy nie powiązane z problemem:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

SearchScopes: HKCU - {014DB5FA-EAFB-4592-A95B-F44D3EE87FA9} URL = http://search.conduit.com/Results.aspx?ctid=CT3310393&octid=EB_ORIGINAL_CTID&SearchSource=58&CUI=&UM=2&UP=SP0644A65E-6154-4A2C-8C9A-6341E29A9808&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {0AE77082-C853-4442-AFD5-0326A2303FC4} URL = http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=FF&o=14594&src=crm&q={searchTerms}&locale=&apn_ptnrs=^FV&apn_dtid=^YYYYYY^YY^PL&apn_uid=92a055e0-03bd-4c14-8ab3-958776057ec6&apn_sauid=D7BB6017-0AAD-432C-A891-FD76E860A84A
FF user.js: detected! => C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\6l66kk6x.default\user.js
C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\6l66kk6x.default\Extensions\fsonlinescanner@f-secure(2).com
C:\Program Files\mozilla firefox\browser
Task: C:\WINDOWS\Tasks\SpeedyPC Pro.job => C:\Program Files\SpeedyPC Software\SpeedyPC\SpeedyPC.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\SpeedyPC Update Version3.job => C:\Program Files\Common Files\SpeedyPC Software\UUS3\SpeedyPC_Update3.exe
S3 BT; system32\DRIVERS\btnetdrv.sys [X]
S3 BTCOM; system32\DRIVERS\btcomport.sys [X]
S3 BTCOMBUS; System32\Drivers\btcombus.sys [X]
S3 Btcsrusb; System32\Drivers\btcusb.sys [X]
S3 filtertdidriver; system32\drivers\ewfiltertdidriver.sys [X]
S3 UnlockerDriver5; \??\C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\RarSFX0\UnlockerDriver4.sys [X]
S3 VHidMinidrv; system32\drivers\VHIDMini.sys [X]
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:9638A27E
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:C994ED03
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:DBC416F8
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:EDCDEA8A
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

3. Następnie zrób skan za pomocą Malwarebytes Anti-Rootkit i przedstaw wynikowy raport.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Więc tak, po czyszczeniu FRSTem system zamulił jeszcze bardziej. Próbowałem wykonać skan GMERem, ale trwało to wieki i poza tym sypał bluescreenami. Reinstalacja AVAST nie dawała żadnego rezultatu, osłony nadal regularnie "klękały".

 

Niniejszym podjąłem bardziej drastyczne, ale skuteczne kroki, mianowicie reinstalacja i tak już relatywnie starego systemu. I po tym zabiegu wszystko śmiga jak należy. :)

Tak więc serdecznie dziękuję za wykazaną chęć pomocy. Nie znaczy, że w przyszłości nie skorzystam ponownie! :)

Odnośnik do komentarza

MSSE na XP to produkt ledwo wspierany przez MS, litosiernie aktualizacje baz będą dostarczane w ograniczonym zakresie (tylko do przyszłego roku), choć miało ich nie być wcale. A ostatnie aktualizacje powodują błędy na XP i są potrzebne kombinacje z wyłączaniem monitora behawioralnego: KLIK, KLIK.

 

Ja nie widzę powodów dlaczego ma wymieniać bogatszy komercyjny Avast Pro na podstawowy MSSE mający mniej funkcji. Dodatkowo do czytania: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...