Skocz do zawartości

Problem ze ściąganiem plików (Wirus Sality?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

od około 2 tygodni mam problem z internetem- mianowicie nie chce mi ściągać większości plików (dochodzi do 99% i staje, w przypadku ściągania z chomika wyskakuje "Nieznany błąd sieci"), filmiki z youtube'a też się ciężko wczytują (czasem tak, czasem nie), z innych odtwarzarek internetowych filmiki w zasadzie nie chodzą. Poza tym podczas wpisywania czegokolwiek w wyszukiwarce zamiast wyników bardzo często wyskakuje komunikat (zdjęcie w załącznikach). Często muszę po parę razy odświeżać stronę, żeby się wczytała. Obrazy/gify często się nie wczytują lub wczytują "koślawo". Czasami mi zwiesza komputer a po chwili wyskakuje komunikat "sterownik nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność" .

Trochę poszukałem w internecie i myślałem, że to Wirus Sality. Użyłem SalityKiller'a i rmsality.exe (avg remover), jednak nic nie wykazały.   

Załączam logi.

post-6029-0-15039000-1396623467_thumb.png

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak oznak Sality - skąd Ci on przyszedł do głowy? Za to w systemie działa adware (procesy maucampo + sterownik wStLib) i jak sądzę przyczynia się do części problemów relatywnych do działań sieciowych. Niemniej błędy "sterownik nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność" wyglądają już na inny gatunek i to rzeczywiście może być problem ze sterownikami grafiki i/lub karty graficznej.

 

Pod kątem adware:

 

1. Rozpocznij od poprawnej deinstalacji adware maucampo poprzez Panel sterowania.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

3. Zrób nowy log FRST (bez Addition i Shortcut).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wymagane poprawki. Ostał się sterownik wStLib od adware. Akcja:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

R1 wStLib; C:\Windows\System32\drivers\wStLib.sys [52920 2014-03-22] (StdLib)
C:\Windows\System32\drivers\wStLib.sys
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Dostarcz fixlog.txt, nowy skan FRST nie jest już potrzebny. Wypowiedz się wyraźnie które problemy obecnie notujesz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Operacja ukończona pomyślnie. W zakresie czyszczenia systemu kończymy:

 

1. Usuń używane narzędzia za pomocą DelFix.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Te dwa programy do aktualizacji:

 

==================== Installed Programs ======================

 

Adobe Reader XI - Polish (HKLM\...\{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AB0000000001}) (Version: 11.0.00 - Adobe Systems Incorporated)

Java 7 Update 45 (HKLM\...\{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217040FF}) (Version: 7.0.450 - Oracle)

 

 

Jeśli pojawią się znów błędy "sterownik nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność", to załóż nowy temat w dziale Hardware dostosowując się do zasad (KLIK).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...