Skocz do zawartości

Problem po skanowaniu MBAM.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od razu zaznaczę ,że kiepsko znam się na tych komputerowych sprawach i mogłam sama coś nie tak zrobić.

Problem wygląda tak.Skanowałam komputer MBAM pełne skanowanie,ale strasznie wolno coś to szło jakieś trzy i pół godziny i końca nie było widać.Wydało mi się to dziwne bo wcześniej całość skanowania zajmowała około dwóch godzin więc je przerwałam.Zdążył wykryć mi jedną rzecz i ją usunęłam.Oto logi z tego skanowania:

 

Malwarebytes Anti-Malware (Okres testowy) 1.75.0.1300

www.malwarebytes.org

 

Wersja bazy: v2014.02.28.08

 

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS

Internet Explorer 8.0.6001.18702

julcia :: XXX [administrator]

 

Ochrona: Wyłączona

 

2014-02-28 18:21:07

mbam-log-2014-02-28 (18-21-07).txt

 

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|E:\|F:\|H:\|I:\|J:\|K:\|L:\|)

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 56770

Upłynęło: 3 godzin(y), 39 minut(y), 34 sekund(y) [anulowane]

 

Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych kluczy rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych wartości rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych plików: 1

C:\Documents and Settings\julcia\Moje dokumenty\Downloads\ccleaner.exe (PUP.Optional.Worldsetup) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

 

(zakończone)

 

Zrobiłam potem jeszcze szybkie skanowanie i nic nie wykryło,ale oto logi z tego skanowania:

 

 

Malwarebytes Anti-Malware (Okres testowy) 1.75.0.1300

www.malwarebytes.org

 

Wersja bazy: v2014.02.28.08

 

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS

Internet Explorer 8.0.6001.18702

julcia :: XXX [administrator]

 

Ochrona: Włączona

 

2014-02-28 22:12:40

mbam-log-2014-02-28 (22-12-40).txt

 

Typ skanowania: Błyskawiczne skanowanie

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: Rejestr | System plików | P2P

Przeskanowano obiektów: 259841

Upłynęło: 14 minut(y), 51 sekund(y)

 

Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych kluczy rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych wartości rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

wykrytych folderów: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

Wykrytych plików: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

 

(zakończone)

 

 

Między czasie po tym usunięciu nagle stała się dziwna rzecz przerwało mi połączenie z internetem pokazał mi się w oknie przeglądarki jakiś dziwny mały dinozaur i było pod nim napisane brak połączenia z internetem i nic nie mogłam zrobić, a używałam przeglądarki google chrome.Nigdy mi się nic takiego nie pokazało.Sprawdziłam więc w przeglądarce internet explorer i też brak połączenia ale tam było coś takiego diagnozuj problemy z połączeniem no i jakoś ta diagnoza pomogła,połączenie wróciło ale pokazał mi się jakby taki raport z tej diagnozy:

 

Czas ostatniej diagnostyki: 02/28/14 22:39:20 Diagnostyka karty sieciowej

Wykrywanie lokalizacji sieciowej info Korzystanie z domowego połączenia internetowego info Przekierowywanie użytkownika do infolinii technicznej

 

Diagnostyka protokołów HTTP, HTTPS i FTP

Połączenie HTTP, HTTPS, FTP warn FTP (Pasywny): Błąd 12031 podczas nawiązywania połączenia z ftp.microsoft.com: The connection with the server was reset info HTTP: Pomyślnie połączono z www.microsoft.com. info HTTPS: Pomyślnie połączono z www.microsoft.com. warn FTP (Aktywny): Błąd 12031 podczas nawiązywania połączenia z ftp.microsoft.com: The connection with the server was reset error Nie można nawiązać połączenia FTP.

 

Nie wiem kompletnie o co chodzi ale chyba coś jest nie tak:-(

 

a dodam jeszcze,że prędzej używałam CCleaner.

 

A jeszcze jedno nie wiem czy to ważne ale parę dni prędzej przedstawiałam logi na innym forum bo miałam trochę wirusów oto link:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/466285-scan-z-malwarebytes-anti-malware-prosze-o-analize-jestem-zielona/

 

A wczoraj to skanowanie MBAM robiłam jeszcze tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem mam taki ,że w niezrozumiały dla mnie sposób po usunięciu tego drobiazgu zniknęło mi połączenie z internetem i w przeglądarce internet explorer zrobiłam tam diagnozę której wyniki są wyżej,nie znam się na tym ale dobrze to nie wygląda i chcę to sprawdzić.Nie wiem czy to przez Malware tak się stało czy to zbieg okoliczności?

 

Z tym Gmerem mam problem,wyskakuje komunikat ,że się nie powiodło i komputer mi się restartuje.

A i jeszcze co do tego Pio , w drugiej pozycji Podstawowy kanał IDE w urządzenie główne bieżący tryb transferu mam Pio.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W raportach oznak infekcji brak, ale GMER nie został sprawdzony. Szczerze wątpię w to, by to drobne usuwanie w MBAM miało związek z brakiem sieci. Czyli mam rozumieć, że obecnie w żadnej przeglądarce nie ma połączenia?

 

Pod kątem sieci, odrzucając błędy w Dzienniku które wyglądają na efekt uboczny Trybu awaryjnego, zwraca uwagę to wyłączone urządzenie:

 

S3 aswTap; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\aswTap.sys [35272 2014-01-07] (The OpenVPN Project)

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Name: avast! SecureLine TAP Adapter v3

Description: avast! SecureLine TAP Adapter v3

Class Guid: {4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Manufacturer: TAP-Windows Provider V9

Service: aswTap

Problem: : This device is disabled. (Code 22)

Resolution: In Device Manager, click "Action", and then click "Enable Device". This starts the Enable Device wizard. Follow the instructions.

 

Na początek:

- Panel sterowania > Połączenia sieciowe > z prawokliku na każde z tam obecnych pobierz Właściwości > w karcie Ogólne sprawdź jakich komponentów używa połączenie i czy jest jakaś pozycja pasująca do tego "avast! SecureLine TAP". Jeśli jest, podświetl i odinstaluj. Zresetuj system.

- Start > Uruchom > devmgmt.msc > w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych urządzeń, wyszukaj avast! SecureLine TAP Adapter v3, odinstaluj i zresetuj system.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...