Skocz do zawartości

Witamy na forum Fixitpc.pl
Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. Jeżeli posiadasz już konto, zaloguj się - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto. Rejestracja jest darmowa, prosta i umożliwia pełny dostęp do funkcji forum.
Zdjęcie

Laptop się nie włącza, czarny ekran

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Filip7656

Filip7656

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

Witam,

Od wczoraj mój komputer się nie włącza, po pokazaniu loga Windows jest czarny ekran, uruchomiłem w trybie awaryjnym i próbowałem zeskanować OTL ale nie działa. Nie mam pojęcia co robić. Proszę o pomoc  :)

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 27737 postów
Na razie nic w ogóle nie wiadomo, nawet rodzaj platformy operacyjnej nieznany. I jaki jest powód zakładania tematu w dziale infekcji, a nie dziale Windows? Czy są podejrzenia infekcji? Czarny ekran może mieć tysiące przyczyn i nie jest żadnym dowodem na infekcję. Nie bez danych szczegółowych:

uruchomiłem w trybie awaryjnym i próbowałem zeskanować OTL ale nie działa.

Co to konkretnie znaczy "nie działa"? Jakiś szczególny błąd OTL? Skoro system uruchamia się w Trybie awaryjnym, podaj raporty z FRST. I tak są tu obowiązkowe, od OTL powoli odchodzę jako głównego programu analizy, jako że program już odstaje od możliwości FRST.

.

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu.

Filip7656

Filip7656

Użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 29 postów

W załączniku załączam logi z FRST. Po uruchomieniu OTL na ułamek sekundy pokazuje się CMD i znika, podejrzewam infekcje ponieważ parę tygodni temu skończyła się subskrypcja antywirusa a tata dużo ściąga z internetu i parę razy była sytuacja że trzeba było mocno interweniować. 

Załączone pliki

picasso

picasso

Administrator

• Administratorzy
  • 27737 postów
Nie ma podstaw, by przypuszczać, iż to infekcja blokuje start Windows. Nasuwa się wręcz przeciwne skojarzenie, czyli antywirus, gdyż to co różni tu wybitnie tryby Windows to właśnie sterowniki Symantec. Komputer może startować w Trybie awaryjnym. Z poziomu tego trybu zastosuj Norton Removal Tool. Podaj wyniki, czy start Windows został odblokowany.

Dodatkowo, widać że checkdisk się uruchamiał i jest na dysku odpadek po jego pracy (wysoki numer, co oznacza, że sprawdzanie dysku pracowało wiele razy wcześniej):

2013-12-11 00:17 - 2013-12-11 00:17 - 00000000 __SHD C:\found.012

PS. W systemie są drobne szczątki adware i ZeroAccess w Koszu, ale to nie ma w ogóle związku z problemami. Gdy się wykaraskasz z podstawowego problemu, wykonaj te akcje:

Spoiler

.

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych