Skocz do zawartości

lenovo y550 one key recovery windows 7


ayra

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli konsola startuje to teraz powinno wystarczyć wrzucenie reszty zestawu na partycję i programy wypisane w LRS-Config-Org.xml powinny wystartować.

 

Jeżeli chodzi o układ partycji to upieram się, że prawdziwe recovery powinno poradzić sobie nawet jeżeli partycji nie ma w ogóle a jeżeli już ustawiać partycje to raczej wg wzoru z pliku Info.ini a nie tego co posiada inny użytkownik (co nie znaczy, że układ u @K3RTO nie jest identyczny).

 

Jak klawisz NoVo? Próbowałaś?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myśłem, że już jest wszystko zgrane na partycję recovery. Oczywiście trzeba przekopiować resztę.

 

Recovery nie poradzi sobie jeśli nie ma partycji lub są ustawione w innych sektorach początkowych niż powinny. Program nie ingeruje w sam układ, a jedynie wgrywa obrazy w już istniejące partycje. Natomiast program odpalony z Recovery DVD umożliwia odtworzenie całego układu partycji dysku (łącznie z recovery). Wiem to z autopsji.

 

Układ u Ayry jest bardzo podobny. Na 100% partycja boot powinna mieć 200mb i rozpoczynać się na 2048 sektorze (standardowe ustawienie stosowane przez Lenovo). Również ustawienie tej partycji i jej wielkość "wymusza" właściwe położenie partycji system (zawierającej Windows 7). Jeśli będzie inne położenie sektorów - OKR nie odpali się poprawnie, pojawi się konsola lub podczas próby przywracania wyświetli monit o nieprawidłowym układzie, uniemożliwiającym przywrócenie systemu.

Sektory początkowe można odczytać w pliku Info.ini. Czy modyfikacja sektorów w tym pliku wpływa na późniejsze przywracanie? Nie wiem tego, nie sprawdzałem.

 

 

 

 

 

Jak klawisz Novo? Klawisz Novo nie działa. Dałem sobie z nim na razie spokój.

Odnośnik do komentarza

wiec tak, układ partycji wygląda w ten sposób partycja pierwsza zaczyna się od sektora o który prosiliście

21984775.png

partycja lenovo bootuje, pojawia się trawiaste tło i później laptop się restartuje, nie wyskakuje już konsola ale tez nie działa tak jak powinno, do tej partycji do kopiowałam pozostałe brakujące pliki oczywiście oprócz bcd i katalogu boot który utworzyliśmy wcześniej. Wygląda ona tak:

listening

Odnośnik do komentarza

Żaden z tych plików nie jest potrzebny (niezbędny).

 

bootfix.bin - generuje monit o naciśnięcie dowolnego klawisza celem rozruchu z płyty, na dysku nie ma znaczenia.

etfsboot.com - obecność tego pliku powoduje, że przy nasepnym uruchamianiu systemu odpali się skanowanie dysku (chkdsk), dla winpe nie ma znaczenia.

wgl4_boot.ttf - troszkę ładniejsza czcionka w menu bcd (ale potrafi polskie znaki przekłamać), funkcjonalnie bez znaczenia.

pozostałe czcionki używane w systemach azjatyckich zgodnie z nazwą, chs > chiński, kor > koreański itd.

troszkę tajemnicze są pliki vssver2.scc które wyglądają jak pozostałości po kompilatorze, zastanawia ich obecność w tych akurat katalogach tyle tylko, że ta obecność jest bez znaczenia dla konfiguracji rozruchowej choć może być znacznikiem dla pozostałych programów, można wrzucić ale nie sądzę żeby to przyniosło jakikolwiek skutek.

 

Jak już wcześniej pisałem lrs.wim (na to wygląda) uruchamia po kolei następujące pakiety:

OKAV.exe > OKR.exe > DI.exe > ST.exe i na nich bym się skupił, a szczególnie pierwsze dwa, bo wg mnie na OKR powinien stanąć, di i st to są jakieś wykańczarki.

Może konfiguracja którgoś z pakietów jest uszkodzona lub ścieżki są niewłaściwe.

 

Sprawdzałaś może, czy dla twojego model na stronie Lenovo nie udostępniło przypadkiem aktualizacji zestawu? Być może w samym pakiecie siedzi jakiś błąd który poprawki naprawiły.

Gdyby Lenovo nie uparło się używać swoich własnych programów (a właściwie Cyberlinka) to można by się dobrać do plików bezpośrednio - a tak niestety skazują człowieka na dziwne próby (i sami nie bardzo chcą pomóc).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że jako pierwszy powinien startować OneKey Main, czyli główny interfejs. A reszta powinna być uruchamiana po wybraniu konkretnej opcji.

 

Obcowanie z komputerami nauczyło mnie, że często proste, banalne, lecz z góry odrzucane powody jakiegoś problemu, które z samego założenia nie powinny mieć na niego żadnego wpływu, bardzo często są jego rozwiązaniem. Myślę, że warto przekopiować tamte pliki.

Odnośnik do komentarza

Taka a nie inna kolejność wynika ściśle z pliku konfiguracyjnego lrs, nie jest to mój wymysł, a jeśli chodzi o vssver2.scc stawiam dolary przeciwko orzechom, że to tylko nieposprzątane śmieci.

 

Naszła mnie jeszcze jedna myśl, można spróbować odpalić okr.exe z poziomu innego dowolnego winpe, może to być podany przeze mnie w tutorialach zestaw albo inne dowolne winpe które wystartuje konsolę, nawet czyste z waika. OKAV możemy pominąć bo to tylko antywirus, od razu próbować okr.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Taka a nie inna kolejność wynika ściśle z pliku konfiguracyjnego lrs, nie jest to mój wymysł, a jeśli chodzi o vssver2.scc stawiam dolary przeciwko orzechom, że to tylko nieposprzątane śmieci.

 

Naszła mnie jeszcze jedna myśl, można spróbować odpalić okr.exe z poziomu innego dowolnego winpe, może to być podany przeze mnie w tutorialach zestaw albo inne dowolne winpe które wystartuje konsolę, nawet czyste z waika. OKAV możemy pominąć bo to tylko antywirus, od razu próbować okr.

 

pzdr

 

ścieżki są prawidłowe, załączę lrs-config

czyli muszę sobie mieć winpe 3 lub waik i z jego poziomu spróbować odpalić okr.exe?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że nie zaszkodzi spróbować. całego waika może nie koniecznie warto ściągać dla jednej próby a i winpe w nim zawarte trzeba sobie podszykować.

Zacznij może od zestawy przygotowanego przeze mnie:

WinPE do celów diagnostyczno naprawczych

 

paczka zawiera skrypty które powinny pomóc przygotować odpowiedniego pena.

 

pzdr

 

ok. okr się uruchamia(przez twoje WinPE) ale wywala błąd przy próbie przywrócenia systemu

snc00259d.jpg

pozdr

Odnośnik do komentarza

I to by sugerował konflikt rozmiarów (zajmowanych obszarów) partycji z wpisami w pliku ini (zakładam oczywiście, że w rzeczonym ini wpisy są prawidłowe).

Program tutaj sugeruje odtworzenie prawidłowe partycji przed przywróceniem (nadal mam mieszane uczucia odnośnie recovery które same tego nie potrafi :)).

 

Można jeszcze się zastanowić co wg niego jest partycją systemową bo wg nomenklatury MS to ta partycja 200MB (a może 100MB) a partycja na której de facto ląduje system jest nazywana rozruchową, już to wcześniej zresztą pisałem.

Porównaj wpisy z info.ini z tym co masz faktycznie ustawione.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

I to by sugerował konflikt rozmiarów (zajmowanych obszarów) partycji z wpisami w pliku ini (zakładam oczywiście, że w rzeczonym ini wpisy są prawidłowe).

Program tutaj sugeruje odtworzenie prawidłowe partycji przed przywróceniem (nadal mam mieszane uczucia odnośnie recovery które same tego nie potrafi :)).

 

Można jeszcze się zastanowić co wg niego jest partycją systemową bo wg nomenklatury MS to ta partycja 200MB (a może 100MB) a partycja na której de facto ląduje system jest nazywana rozruchową, już to wcześniej zresztą pisałem.

Porównaj wpisy z info.ini z tym co masz faktycznie ustawione.

 

pzdr

niestety gparted nie mogę ustawić dokładnych wartości partycji, mimo iż mam wyłączone zaokrąglanie do cylindrów, jest jakiś program który pozwoliłby mi ustawić te wartości? Próbowałam jeszcze easus i paragon ale też nie dało rady. Czy gdybym za pomocą paragona zmieniła wielkość klastrów na partycji 1(200mb) i 2 (OS) to wtedy usdało by mi się ustawić dokładna wielkość?

Odnośnik do komentarza

Nic mi na szybko nie przychodzi do głowy, dawno takich zabaw nie ćwiczyłem (bo nie było potrzeby).

Na upartego zawsze można tablicę partycji w hex wyedytować np winhex, można też spróbować DMDE zarówno w hex jak i tablicowo ale nie wiem jakie ograniczenie ma wersja demo, oczywiście takie zabawy są potencjalnie destrukcyjne.

 

Może najpierw spróbuj w drugą stronę, może wpisz wartości jakie masz ustawione do pliki info.inf (oczywiście zrób kopię oryginału).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Nic mi na szybko nie przychodzi do głowy, dawno takich zabaw nie ćwiczyłem (bo nie było potrzeby).

Na upartego zawsze można tablicę partycji w hex wyedytować np winhex, można też spróbować DMDE zarówno w hex jak i tablicowo ale nie wiem jakie ograniczenie ma wersja demo, oczywiście takie zabawy są potencjalnie destrukcyjne.

 

Może najpierw spróbuj w drugą stronę, może wpisz wartości jakie masz ustawione do pliki info.inf (oczywiście zrób kopię oryginału).

 

pzdr

 

witam

zmieniałam wartości w info.ini partycja startuje, uruchamia się nam konsola więc chyba coś jednak musi być nie tak z plikami....

udalo mi się odpalić okr.exe z tej konsoli ale otrzymuję taki sam komunikat jak w przypadku WinPE z pendrive

Odnośnik do komentarza

Program wyraźnie nie rozpoznaje prawidłowej partycji, pytanie czy rzeczywiście jest ona nieprawidłowa czy to jakiś błąd samego okr?

Ponieważ kończą się opcje zapytam, czy zrobiłaś update OKR, zdaje się że jest dostępna nowsza wersja dla twojego systemu:

link w zakładce software.

 

Jeżeli to nic nie pomoże to trzeba się powoli szykować do postawienia systemu na czysto, proponuję wtedy własne reco, po ludzku bez wydziwień lenovo.

Oczywiście żeby wszystko poszło bezboleśnie trzeba z systemu wyciągnąć pewne dane (klucz SLP i plik licencji to minimum) a z powyższej strony zassać komplet aktualnych sterowników.

No i oczywiście płytkę instalacyjną z systemem, nie ma znaczenia czy 64 czy 32 bit, przygotuj płytkę w wersji jaką chciałabyś zainstalować (oczywiście sterowniki też w odpowiedniej wersji), do tego czysty pendrive celem zautomatyzowania całego procesu instalacji.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego przesunęłaś początek pierwszej partycji? Był on przecież już dobrze ustawiony. Jutro napiszę Ci jak to rozwiązać, bo teraz w GParted tego nie ustawisz już poprawnie.

gdy mamy ustawiony poprawnie początek to Total i tak się nie będzie zgadzał, najbliżej udało mi się ustawić 409601

 

Program wyraźnie nie rozpoznaje prawidłowej partycji, pytanie czy rzeczywiście jest ona nieprawidłowa czy to jakiś błąd samego okr?

Ponieważ kończą się opcje zapytam, czy zrobiłaś update OKR, zdaje się że jest dostępna nowsza wersja dla twojego systemu:

link w zakładce software.

 

Jeżeli to nic nie pomoże to trzeba się powoli szykować do postawienia systemu na czysto, proponuję wtedy własne reco, po ludzku bez wydziwień lenovo.

Oczywiście żeby wszystko poszło bezboleśnie trzeba z systemu wyciągnąć pewne dane (klucz SLP i plik licencji to minimum) a z powyższej strony zassać komplet aktualnych sterowników.

No i oczywiście płytkę instalacyjną z systemem, nie ma znaczenia czy 64 czy 32 bit, przygotuj płytkę w wersji jaką chciałabyś zainstalować (oczywiście sterowniki też w odpowiedniej wersji), do tego czysty pendrive celem zautomatyzowania całego procesu instalacji.

 

pzdr

 

próbowałam też tego, aktualizacja dotyczy aplikacji zainstalowanej w samym systemie nie ingeruje w partycję recovery. Tak jak mówisz pozostaje postawienie systemu od nowa bez zastosowań Lenovo i przede wszystkim kupno Windowsa bo w tej chwili korzystam z wersji trial (podczas tych wszystkich operacji oryginalny zainstalowany system przepadł)

Odnośnik do komentarza

gdy mamy ustawiony poprawnie początek to Total i tak się nie będzie zgadzał, najbliżej udało mi się ustawić 409601

 

Po raz kolejny - czy próbowałaś w drugą stronę? Czyli ustawiamy rzeczywiste wartości w pliku info:

 

[info]
BakTime=2009-10-25 12:03
FacBak=1
T12Layout=1
BootType=2
DiskCount=1
ImageCount=2
DataPart=1
MBR=MBR.okr
Success=1
[boot]
Format=NTFS
Lable=
Begin=2111
Total=409538
Used=65872
Image=Boot.okr
[OS]
Format=NTFS
Lable=
Begin=411649
Total=530354177
Used=31119504
Image=OS.okr
[service]
Format=NTFS
Lable=LENOVO_PART
Begin=594199552
Total=30942896

 

Niemożność ustawienia tych samych wartości jakie występowały oryginalnie może sugerować też niezgodność wielkości jednostki alokacji.

 

Tak jak mówisz pozostaje postawienie systemu od nowa bez zastosowań Lenovo i przede wszystkim kupno Windowsa bo w tej chwili korzystam z wersji trial (podczas tych wszystkich operacji oryginalny zainstalowany system przepadł)

 

 

Hmm, a czy to oznacza, że licencja też przepadła? Chyba raczej nie. Wystarczy jakikolwiek nośnik + oryginalny klucz (choć do instalacji lepiej użyć klucza SLP) i system jest jak najbardziej zgodny z licencją, system jest integralną częścią zestawu (zresztą powinien być wymieniony na fakturze razem z laptopem lub w jego nazwie), nie ma potrzeby nic dokupować, następna rzecz - kupno systemu bez komputera = zakup wersji retail (zwanej czasem BOX) a to dość kosztowne, zakup wersji OEM w tym przypadku i tak równa się złamanie licencji.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny - czy próbowałaś w drugą stronę? Czyli ustawiamy rzeczywiste wartości w pliku info:

 

[info]
BakTime=2009-10-25 12:03
FacBak=1
T12Layout=1
BootType=2
DiskCount=1
ImageCount=2
DataPart=1
MBR=MBR.okr
Success=1
[boot]
Format=NTFS
Lable=
Begin=2111
Total=409538
Used=65872
Image=Boot.okr
[OS]
Format=NTFS
Lable=
Begin=411649
Total=530354177
Used=31119504
Image=OS.okr
[service]
Format=NTFS
Lable=LENOVO_PART
Begin=594199552
Total=30942896

 

Niemożność ustawienia tych samych wartości jakie występowały oryginalnie może sugerować też niezgodność wielkości jednostki alokacji.

 

 

 

 

Hmm, a czy to oznacza, że licencja też przepadła? Chyba raczej nie. Wystarczy jakikolwiek nośnik + oryginalny klucz (choć do instalacji lepiej użyć klucza SLP) i system jest jak najbardziej zgodny z licencją, system jest integralną częścią zestawu (zresztą powinien być wymieniony na fakturze razem z laptopem lub w jego nazwie), nie ma potrzeby nic dokupować, następna rzecz - kupno systemu bez komputera = zakup wersji retail (zwanej czasem BOX) a to dość kosztowne, zakup wersji OEM w tym przypadku i tak równa się złamanie licencji.

 

pzdr

 

probowalam, dla K3RT0 byla zalaczona org wersja, nie pomoglo to rezultat byl taki ze partycja startowala pojawiala sie konsola i to wszytko. A o kluczach juz byla mowa wczesniej moj klucz nie pasuje do jakiegokolwiek systemu windows 7 hp musi to byc system dedykowany dla lenovo a takich w sprzedazy nie ma

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...